آلاچیق پیش ساخته پرتابل

آلاچیق پیش ساخته پرتابل از نمونه آلاچیق های شرکتی هستند که به صورت آماده و از قبل تولید شده به دست مشتری می رسد تا بتوانید به راحتی از داشتن یک آلاچیق اماده استفاده کنید ، و اما آلاچیق های پیش ساخته محصولاتی پرتابل و قابل حمل هستند که در این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را با این گونه از محصولات سفری آشنا کنیم ، پس اگر قصد خرید آلاچیق پیش ساخته پرتابل دارید در ادامه همراه ما باشید .

آلاچیق های پیش ساخته همانطور که اشاره شد به صورت شرکتی تولید می شود و اغلب این شرکت ها در تولید دیگر محصولات سفری مانند چادر مسافرتی نیز فعالیت دارند به همین دلیل اغلب آلاچیق های پیش ساخته خود را به مانند چادر های مسافرتی تولید کرده و محصولاتی بسیار با کیفیت و کاربردی را تولید کرده اند .

یکی از مهم ترین عوامل در کیفیت محصولات به ویژه محصولات سفری جنس استفاده شده در ساخت محصول می باشد به همین دلیل در اولین اقدام بایستی نسبت به جنس محصول مد نظرتان توجه داشته باشید . در ادامه توضیحات کامل تر و تخصصی تری نسبت به اجناس استفاده شده در ساخت آلاچیق پیش ساخته خواهیم پرداخت .

آلاچیق پیش ساخته پرتابل

آلاچیق های پیش ساخته عموما به منظور ایجاد سایه و همچنین سرپناهی در برابر باران استفاده می شود به همین دلیل ساختار آن ها عموما از پایه ها و سقف تشکیل می شود . اما تعداد پایه ها و نیز ابعاد آلاچیق ها ممکن است تفاوت هایی با یکدیگر داشته باشد ، اما پر طرفدار ترین نوع آلاچیق های پیش ساخته آلاچیق هایی هستند که از چهار ستون یا پایه تشکیل شده اند که بر روی این ستون ها سقف قرار گرفته است .

همانطور که اشاره شد از آلاچیق ها بیشتر به منظور سایه بان استفاده می شود و ندرت از آن برای جلوگیری از خیس شدن بهره می برند اما اغلب آلاچیق های پیش ساخته شرکتی دارای سقفی ضد آب هستند . تفاوت آلاچیق های مسافرتی و چادر های مسافرتی نبود دیواره های کناری می باشد ، چادر های مسافرتی حریم خصوصی بهتری را ایجاد می کنند اما آلاچیق ها با وجود ایجاد سایه به خوبی جریان هوا را از خود عبور می دهند تا تهویه ها به خوبی انجام شود و محیطی خنک و دلپذیری را برای مسافرین ایجاد کند .

آلاچیق پیش ساخته پرتابل
آلاچیق پیش ساخته پرتابل

مطمعنا در سفر ها قصد توقف به منظور استراحت کردن و یا صرف کردن وعده غذایی یا میان وعده را داشته و تجربه کرده اید ، اما به دلیل نبود سایه و یا درختان مصافت طولانی را طی کرده تا یک درخت پیدا کنید ، ولی با وجود آلاچیق های پیش ساخته پرتابل در هر محلی مانند بیابان ها و سواحل دریا که درخت و یا سایه ای وجود ندارد با ایجاد سایه می توانید ساعت ها به استراحت کردن بپردازید .

آلاچیق ها معمولا در ابعاد ۲*۲ متر ، ۲*۳ متر ، ۳*۳ متر ، ۳*۴ متر تولید شده و دارای ۴ پایه می باشند اما نمونه هایی بزرگ تر از ۶ متر نیز طراحی شده اند که دارای ۶ پایه و حتی بیشتر هستند . فریم آلاچیق های پیش ساخته پرتابل به صورت تاشو طراحی شده اند به همین دلیل نیز می توانید آلاچیق را در ابعاد بسیار کوچکی جمع آوری کنید ، یکی از فاکتور های پرتابل بودن محصول ابعاد بسته بندی محصول می باشد که این ویژگی در ساخت آلاچیق های پیش ساخته رعایت شده است . دومین فاکتور نیز وزن آلاچیق ها می باشد .

آلاچیق پیش ساخته پرتابل

جنس استفاده شده در ساخت ستون یا همان فریم آلاچیق های پیش ساخته اغلب از فایبرگلاس یا آلومینیوم است . فایبرگلاس نوعی کامپوزیت پلیمری است که از مواد خام نفتی و پشم شیشه ساخته شده است و استحکام و مقاومتی بسیار بالا تر از پلاستیک و تقریبا همانند فلزات دارد ، میزان ترکیبات فایبرگلاس ها می تواند به خشکی و انعطاف پذیر تر شدن فایبرگلاس تاثیر بگذارد ، از این جنس برای ساخت قایق ها ، کشتی ، هواپیما و برخی از قسمت های ماشین های سبک و سنگین استفاده می شود .

نمونه انعطاف پذیر فایبرگلاس نیز در ساخت ستون ها و سازه چادر مسافرتی و آلاچیق پیش ساخته پرتابل استفاده می شود . آلومینیوم نیز از نمونه فلز ها بسیار مقاوم و محکم می باشد که برای ساخت ستون های آلاچیق های پیش ساخته استفاده می شود ، اما مهم ترین دلیل استفاده از این دو جنس برای ساخت آلاچیق یا چادر های مسافرتی پرتابل وزن سبک آن ها و چگالی بسیار کم آن ها می باشد ، به همین علت نیز وزن آلاچیق ها بسیار زیاد نبوده و به راحتی می توان آن ها را در سفر ها به همراه برد .

آلاچیق پیش ساخته پرتابل
آلاچیق پیش ساخته پرتابل

سنگین ترین آلاچیق ها به ۵۰ کیلوگرم می رسد که نمونه های بسیار سبک تری از آن نیز وجود دارد که می توانید به نسبت نیاز خود یکی از آن ها را خریداری کنید . به طور معمول آلاچیق های پر طرفدار و پر فروش شرکت ها دارای وزنی بین ۲۰ الی ۳۰ کیلوگرم می باشد . اگر وزن آلاچیق بسیار سبک باشد هم ممکن است در صورت وزیدن باد شدید دچار مشکل شود و تعادل آن بهم بریزد . در این حالت نیز شما می توانید پایه های آلاچیق خود را به داخل زمین فرو کرده و یا آن را به زمین متصل کنید .

پایه های آلاچیق های پیش ساخته قابلیت ریگلاژ کردن و تغییر سایز را دارند که به طور معمول می توانید ارتفاع آلاچیق را ما بین ۱٫۵ متر تا ۳ متر تغییر دهید . شما می توانید چادر های مسافرتی خود را نیز در زیر آلاچیق راه اندازی کنید تا نور خورشید به سقف چادر نتابد تا دمای داخل چادر مسافرتی شما افزایش نیابد .

آلاچیق پیش ساخته پرتابل
آلاچیق پیش ساخته پرتابل

و اما جنس سقف آلاچیق های پیش ساخته نیز برگرفته از جنس چادر های مسافرتی می باشد ، آلاچیق ها معمولا دارای سقفی از جنس پلی استر ، پلی اورتان و یا برزنت هستند چرا که این اجناس استحکام و دوام بسیار خوبی دارند و سال های سال بدون پوسیده شدن می توانند به مانند روز اول کارایی داشته باشند ، این اجناس نام برده همچنین در برابر رطوبت و آب باران مقاوم هستند تا در صورت نیاز بتوانید آلاچیق را در آب و هوای بارانی استفاده کنید .

این اجناس به خصوص پلی استر عایق بسیار خوبی در برابر اشعه های مضر خورشیدی می باشد که می تواند شما را از این اشعه ها مانند فرابنفش محافظت کند . آلاچیق پیش ساخته پرتابل مطمعنا وسیله بسیار خوبی برای شما مسافرین گرامی در هنگام سفر خواهد بود . برای مشاهده بیشتر آلاچیق پیش ساخته پرتابل در ابعاد و مدل های مختلف می توانید وارد فروشگاه اینترنتی اینتکس شده و با مشاهده محصولات اقدام به خرید آلاچیق پیش ساخته پرتابل مد نظرتان کنید .

Leave a Comment