الگوی بین بگ

بین بگ ها از نمونه مبل های دوست داشتنی و زیبا هستند که با طراحی های مختلف تولید و روانه بازار های جهانی شده است ، بین بگ ها که معادل فارسی آن مبل شنی می باشد امروزه در کشور عزیزمان ایران نیز خواهان بسیار زیادی را پیدا کرده است و بسیاری از هموطنان با خرید بین بگ ها بستر مناسبی را برای استراحت کردن و ریلکس کردن فراهم می کنند . با داشتن الگوی بین بگ می توان این محصولات را تولید کرد .

بین بگ ها با توجه به الگو های مختلفی که دارند در تنوع بسیار بالایی تولید شده اند که می توان در بازار به وفور این تنوع را مشاهده کرد ، تنوع در رنگ ، ابعاد ، نوع طراحی ، آرگونومی ساخت ، جنس و … در بین بگ ها بسیار بالاست و در همین جهت خریداران می توانند به راحتی بین بگ های مورد نیاز خود را با توجه به سلیقه ای که دارند خریداری کنند . الگوی بین بگ های معمولی ، ساده تر است به همین دلیل حتی می توان در منزل با داشتن برخی از لوازم و مواد اولیه و با در دست داشتن الگوی بین بگ به راحتی یک بین بگ ساده و خانگی را طراحی و ایجاد کنید .

الگوی بین بگ

در ایران نیز کارگاه ها و تولیدی هایی اقدام به تولید بین بگ ها کرده اند که از نظر کیفی سطح بسیار بالایی داشته که حتی می توانند با نمونه های خارجی رقابت کنند . بین بگ های ایرانی از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه تر از بین بگ های خارجی هستند چرا که روند تولید آن ها و همچنین تهیه مواد اولیه آن ها از داخل بوده و همچنین عوارض و هزینه های حمل و واردات را ندارند به همین دلیل قیمت آن ها مقرون به صرفه تر است .

با داشتن یک آلگوی بین بگ می توانید حتی خودتان نیز یکی از این محصولات دوست داشتنی و بی نظیر را تولید کنید ، یک بین بگ از سه قسمت اصلی تشکیل شده است که با طراحی آن ها می توانید یک بین بگ خوب را برای خود ایجاد کنید . سه قسمت اصلی این محصولات شامل رویه ( پوسته ) ، آستری و محتوای داخلی ( محتوای شنی ) می باشد که با طراحی و تهیه این سه بخش می توانید یک بین بگ ایده آل را برای خود تولید کنید .

الگوی بین بگ

رویه بین بگ ها که بیرونی ترین قسمت این مبل ها هستند از پارچه تشکیل می شوند که انتخاب پارچه آن بر عهده خودتان است و شما می توانید به نسبت سلیقه ای که دارید پارچه مورد نظر خود را خریداری نمایید . اغلب پارچه هایی که توسط تولیدی های مطرح داخلی و خارجی برای ساخت بین بگ استفاده می شود پارچه هایی چون مخملی ، جیر ، خزدار ، پارچه های چرم طبیعی و مصنوعی ، فوم ، پارچه کتان ، لی و … می باشند . این پارچه ها به دلیل کیفیت ، زیبایی ، نرمی و لطافتی که دارند نه تنها در تولید پوشاکی چون کیف ، کفش ، لباس و شلوار استفاده می شود بلکه برای ساخت بین بگ ها نیز استفاده می شود .

حال بسته به سلیقه خودتان می توانید یکی از این پارچه ها را تهیه کنید . مقدار ۳ الی ۴ متر از این پارچه ها برای ساخت یک بین بگ بزرگسال کافی است . بهتر است پارچه هایی را خریداری کنید که ضخیم تر و با کیفیت باشند چرا که این محصولات تحت فشار قرار خواهند گرفت ، همچنین با جابجایی ، رویه آن ها ساییده می شود که در صورت بی کیفیت بودن پارچه رویه آسیب پذیر خواهد شد ، اما در صورت خریداری پارچه مقاوم و با کیفیت رویه بین بگ شما طول عمر بالا تری خواهد داشت ، همچنین در صورت نیاز می توانید رویه را بشویید .

الگوی بین بگ

پارچه های مخملی ، جیر ، خزدار و فومی سطح نرم تر و لطیف تری را دارند ، همچنین رویه هایی چون لی و کتان بسیار زیبا هستند و از عرق کردن بدن نیز به خوبی جلوگیری می کنند ، اما کمی چرک پذیر هستند و نیاز به نگهداری خوبی هستند ، همچنین رویه های چرمی نیز بسیار شیک و زیبا هستند که به راحتی می توان آن را با یک دستمال نمناک تمیز کرد . البته پارچه های چرمی در صورت طبیعی بودن قیمت بیشتری را دارند . پارچه آستری که برای بین بگ ها نیز استفاده می شود ساده است و ظاهر آن چندان اهمیت ندارد چرا که در داخل رویه قرار می گیرد .

همچنین شما بایستی محتوای شنی محصول را نیز تهیه کنید ، محتوایی که اغلب برای پر کردن بین بگ ها استفاده می شود از محتوای تشکیل شده است که به صورت خرد شده و دانه دانه می باشند به همین علت نیز به آن محتوای شنی گفته می شود . از جمله محتوای شنی که برای پر کردن بین بگ ها استفاده می شود موادی چون یونولیت ، گرانول و فوم می باشد . یونولیت ها یا همان فیبر ها از بهترین محتوای شنی هستند که بهترین بین بگ ها از آن ها پر شده و شارژ می شوند چرا که خاصیت اسفنجی و انعطاف پذیری بالایی داشته و استفاده از آن ها باعث می شود تا انعطاف پذیری مبل شنی بالا باشد .

الگوی بین بگ

ابزار های دیگری که برای تولید یک بین بگ نیاز است شامل قیچی برای برش زنی ، چرخ خیاطی ، شابلون یا الگوی بین بگ ( برای برش رویه مبل شنی در اندازه های برابر ) می باشد ، همچنین نخ همرنگ با رویه و زیپ نیز نیاز است . استفاده از زیپ به این دلیل است که در صورت نیاز بتوان رویه را از آستری و محتوای شنی جدا کرده و اقدام به شست و شوی آن کرد . الگوی برش زنی بین بگ ها می تواند بسیار متنوع باشد که شما می توانید نمونه های زیادی از آن ها را در گوگل پیدا کرده و شابلون یا الگو های آن را در آورده و سپس با استفاده از شابلون برش های خود را انجام دهید .

ساده ترین نوع بین بگ که می توان آن را در خانه نیز طراحی کرد بین بگ های گرد و مخروطی شکل است ، نمونه ای از الگوی برش زنی رویه بین بگ را در زیر مشاهده می کنید ، لازم به ذکر است که ابعاد گفته شده در تصویر زیر برای ساخت بین بگ بزرگسال مناسب است شما می توانید با کم و زیاد کردن ابعاد گفته شده سایز بین بگ خود را بزرگ تر و یا کوچک تر کنید . اما لازم است بدانید که تمامی الگو ها بایستی به یک اندازه برش داده شوند تا در نهایت رویه مبل بین بگ شما یک اندازه و یک دست باشد . 

الگوی بین بگ

پس از برش زدن پارچه به صورت الگوی بالا هر یک از قسمت ها را به یکدیگر بدوزید ، قسمت بالایی رویه را که به صورت ۶ ضلعی برش داده شده است را نیز بدوزید ، پس از آن قسمت پایین و کف رویه بین بگ را نیز با استفاده از یک زیپ به بدنه بدوزید ، استفاده از زیپ در این قسمت باعث می شود تا در صورت نیاز بتوانید رویه را از آستری جدا کنید و یا به محتوای شنی دسترسی داشته باشید . پس از اتمام این مراحل پارچه آستری خود را داخل رویه کنید ، شکل آستری چندان مهم نیست . پس از آن محتوای شنی را داخل بین بگ ریخته و آن را کاملا پر کنید .

شما می توانید محتوای شنی را از فروشگاه تهران اینتکس خریداری کنید ، همچنین در صورت افت مبل بین بگ خود پس از چندین سال اقدام به شارژ مجدد محصول کنید . لازم به ذکر است که شما می توانید حتی بدون ساخت رویه این مبل ها ، پوسته یا رویه آماده ای را از فروشگاه اینتکس خریداری نمایید و یا آن را سفارش دهید .

1 Comments

Leave a Comment