الگو و ساختار مبل شنی

تولید کنندگان مبل های شنی با استفاده از الگو و ساختار مبل شنی اقدام به تولید این محصولات پر طرفدار و محبوب می کنند که هر کارگاه تولیدی با داشتن یک الگو می توانند این محصولات را طراحی و تولید کنند . بسیاری از علاقه مندان به مبل های شنی سوالات متداولی در رابطه با نحوه تولید و ساختار مبل های شنی پرسیده اند که در این مطلب توضیحات مختصری در رابطه با ویژگی ها و مشخصات این محصولات و همچنین الگو و ساختار مبل شنی ارائه دهیم .

مبل های شنی را می توانید در تنوع بسیار زیادی در بازار های داخلی و حتی خارج از کشور مشاهده و خریداری کنید که هر یک ویژگی ها و مشخصه های متفاوتی دارند اما تمامی آن ها با استفاده از یک ساختار و یک الگو ساخته و تولید می شوند . شاید ظاهر مبل های شنی نشان از سادگی ساخت مبل های شنی نداشته باشد اما در واقعیت این است که اغلب مبل های شنی از ساختار سه لایه یا سه قسمتی ساخته شده اند و تمامی تولید کنندگان بزرگ این محصولات نیز با استفاده از همین ساختار ، مبل های شنی خود را طراحی و تولید کرده اند .

الگو و ساختار مبل شنی

یک مبل شنی در حالت کلی از یک رویه ، آستری و محتوای داخلی تشکیل شده است که ممکن است اجناس استفاده شده در هر لایه و همچنین نوع طراحی آن ها متفاوت باشد اما در حالت کلی مبل های شنی از همین آلگو و ساختار طراحی می شوند . در ادامه در رابطه با این سه بخش یعنی رویه ، آستری و محتوای داخلی توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد .

رویه

رویه مبل های شنی که با نام های پوسته و بدنه نیز شناخته می شوند بیرونی ترین لایه مبل های شنی به حساب می آید که همه زیبایی و ظاهر محصول به آن بسته است به همین دلیل شرکت های تولید کننده محصولات شنی توجه ویژه ای به رویه مبل های شنی خود می دهند تا بتوانند با طراحی های بهتر ، محصولات شیک و زیبا تری را به بازار عرضه نمایند . نحوه برش زنی رویه مبل های شنی نیز بسته به الگو ها و شابلون های برش زنی می باشد که طراحان آن ها را طراحی می کنند . سپس با برش زدن پارچه ها خیاط ها پارچه های برش زده شده را به یکدیگر می دوزند تا در نهایت رویه تکمیل می شود .

الگو و ساختار مبل شنی

همانطور که اشاره شد رویه مبل های شنی از پارچه تشکیل شده است ، پارچه هایی که برای ساخت مبل شنی استفاده می شود متنوع بوده و اغلب از پارچه هایی چون پارچه های مخملی ، جیر ، خزه دار ، چرمی ، لی ، کتان ، فوم ، پلی استر ، پارچه نانو و … می باشند . این پارچه های نام برده شده از بهترین و محبوب ترین پارچه های موجود در بازار هستند که هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود را داشته و زیبایی های منحصر به فردی دارند .

پارچه هایی چون پارچه های مخملی و جیر که شباهت زیادی به یکدیگر دارند بسیار زیبا هستند و استفاده از آن ها باعث می شود تا رویه مبل شنی نرم و لطیف شود . پارچه های خزه دار نیز بسیار محبوب هستند چرا که استفاده از آن ها در مبل های شنی می تواند باعث شیک شدن مبل های شنی شود ، می توان گفت یکی از پر فروش ترین مبل های شنی مبل هایی هستند که رویه آن ها از پارچه های خزدار ساخته شده است . البته ممکن است پارچه های خزدار دارای خزه های بلند تر و یا کوتاه باشد که انتخاب آن ها کاملا سلیقه ای است .

الگو و ساختار مبل شنی

پارچه های چرمی که می تواند شامل چرم مصنوعی و یا طبیعی باشد نیز یکی دیگر از پارچه های بسیار شیک و کلاسیک است که استفاده از آن ها برای ساخت رویه مبل های شنی رونق دارد . این نوع از پارچه ها مخصوصا پارچه های چرم طبیعی طول عمر بسیار بالایی دارند و به همین سبب می تواند طول عمر مبل شنی را نیز تضمین کند ، البته نا گفته نماند که این نوع از پارچه ها حساس بوده و نیاز به مراقبت بیشتری دارند . پارچه هایی چون پلی استر و یا پارچه های نانو نیز از نمونه پارچه های مقاوم و ضد آب هستند که برای ساخت برخی از مبل های شنی استفاده می شود . مبل های شنی که از این نوع پارچه ها ساخته می شوند نیز قابل استفاده در مکان های مرطوب مانند استخر می باشند .

آستری

آستری نیز نوعی پارچه است که لایه میانی مبل شنی را تشکیل می دهد ، این پارچه که در میان رویه و محتوای داخلی قرار گرفته است وظیفه نگهداری محتوای شنی را در داخل خود دارد . جنس آستری ها نیز همانطور که گفته شد از پارچه ساخته شده است اما ظاهر و زیبایی پارچه های آستری چندان اهمیت ندارد چرا که در داخل رویه قرار گرفته و دیده نمی شود ، اما آن چیزی که حائز اهمیت است مقاومت و کیفیت آستری است . هر چه آستری مقاوم تر باشد می تواند از پاره شدن رویه نیز در هنگام فشار زیاد و … جلوگیری کند ، همچنین خود آستری نیز طول عمر بالاتری خواهد داشت و به سختی پاره خواهد شد .

الگو و ساختار مبل شنی

الگو و ساختار آستری مبل های شنی نیز بسته به الگو و ساختار رویه مبل شنی تغییر می کند ، اما حساسیت آن را ندارد و صرفا برای پر کردن آن از محتوای شنی استفاده می شود . هر چند بدون آستری نیز می توان محتوای شنی را در داخل رویه ریخت و آن را پر کرد اما در صورت وجود آستری در داخل مبل شنی ، امکان جدا کردن رویه از محتوای شنی به سادگی امکان پذیر خواهد بود ، وجود آستری می تواند در زمانی که رویه نیاز به شست و شو و یا تعویض دارد بسیار کمک حال باشد و مانع از پخش شدن محتوای داخلی شود .

محتوای داخلی

محتوای شنی نیز داخلی ترین قسمت مبل های شنی است به همین دلیل به آن محتوای داخلی نیز گفته می شود . ممکن است محتوای شنی مبل ها متفاوت باشد اما اغلب برای پر کردن آن ها از اجناسی چون یونولیت ، گرانول و پلی استایرن استفاده می شود ، این سه جنس که به صورت خرد شده در داخل مبل های شنی استفاده می شود چرا که حالت خرد شده امکان جابجایی و انعطاف بیشتری خواهد داشت . در اکثر مبل های شنی از یونولیت یا فیبر های خرد شده استفاده می شود چرا که دسترسی و تهیه آن ها ساده تر است ، همچنین انعطاف پذیری و طول عمر این جنس نیز خوب است .

الگو و ساختار مبل شنی

دسترسی به محتوای شنی وجود دارد ، با باز کردن رویه و خارج کردن آن می توانید درب آستری را پیدا کنید و سپس به محتوای شنی مبل برسید ، در صورت افت مبل شنی خود می توانید با خرید محتوا اقدام به شارژ مجدد محصول کنید ، همچنین در صورت بو گرفتن داخل مبل شنی و یا نیاز به تعویض تمامی محتوا می توانید تمامی یونولیت های قبلی مبل را خارج کرده و یونولیت تازه به آن اضافه کنید . 

الگو و ساختار مبل شنی

شما می توانید مبل شنی خود را از نمایندگی مبل شنی اینتکس با قیمت ارزان و ضمانت ۲ ساله خریداری کنید . فروشگاه تهران اینتکس خدمات و تعمیرات مبل شنی را از جمله تعمیر رویه ، آستری را انجام می دهد ، همچنین شما می توانید محتوای شنی یونولیتی را از این بستر خریداری کرده و یا محصول را برای شارژ مجدد و یا تعمیرات برای فروشگاه ارسال نمایید .

Leave a Comment