انواع استخر پیش ساخته شرکتی

انواع استخر پیش ساخته شرکتی را به طور کامل در این مطلب معرفی خواهیم کرد و با بررسی بیشتر آن ها شما را با این محصولات پر طرفدار آشنا کنیم . استخر های پیش ساخته یا آماده شرکتی همانطور که از نامشان مشخص است از قبل ساخته و طراحی شده اند و تنها می بایست آن ها را راه اندازی کرده و مورد استفاده قرار دهید . امروزه استخر های پیش ساخته جایگزین استخر های بتنی و سیمانی شده اند چرا که مزیت های بسیاری را به همراه دارند که در ادامه به برخی از مزیت های استخر پیش ساخته اشاره خواهیم کرد .

در یک حساب سر انگشتی می بینیم که استخر های پیش ساخته ارزان تر و مقرون به صرفه تر از استخر های بتنی و سیمانی است ، روند ساخت استخر های بتنی و سیمانی می تواند هزینه های سنگینی را در بر داشته باشد ، ساخت یک استخر بتنی نیازمند مصالحی چون سیمان ، ماسه ، چسب بتن ، کاشی و … می باشد ، همچنین هزینه حفاری ، بکار گیری کارگر ، زیبا سازی استخر و … نیز می تواند هزینه های دیگری را در پی داشته باشد که می بینیم هزینه ساخت آن از خرید استخر پیش ساخته گران تر است .

و اما استخر های پیش ساخته که در تنوع بالا ساخته شده اند هزینه خرید آن ها بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود ، بزرگترین و با امکانات ترین استخر های پیش ساخته شرکتی قیمت کمتر از ۱۲ میلیون تومان را دارند که می توان گفت هزینه بسیار کمی باشد . لازم به ذکر است انواع استخر پیش ساخته شرکتی دارای تمامی لوازم همراه و جانبی می باشد که مهم ترین آن ها پمپ تصفیه آب استخر می باشد ، این در حالی است که استخر های بتنی دارای پمپ تصفیه نخواهند بود و نیاز است تا آن ها را به صورت مجزا خریداری کنید .

انواع استخر پیش ساخته شرکتی

سازه استخر های پیش ساخته بسیار مقاوم است و اکثر آن ها دارای طول عمر بالایی داشته و بسیاری از فروشگاه ها این محصولات را با ضمانت ۷ ساله به فروش می رسانند ، این مسئله نشان از کیفیت بالای استخر های پیش ساخته دارد .

در کنار استخر های پیش ساخته علاوه بر پمپ تصفیه آب استخر لوازم جانبی دیگری مانند درپوش ، زیر انداز ، نردبان و … می باشد . تمامی این محصولات به همراه پمپ تصفیه آب در کنار استخر های پیش ساخته به صورت پک به فروش می رسد به همین دلیل نیازی به خرید هیچکدام از لوازم جانبی نخواهید داشت .

استخر های پیش ساخته را حتی می توان به صورت توکار و یا روکار راه اندازی کنید ، بیشترین نوع استفاده از استخر های پیش ساخته استفاده به صورت روکار است اما شما می توانید با حفاری زمین استخر پیش ساخته خود را در داخل زمین راه اندازی کنید ، برای اینکار بایستی با در نظر گرفتن ابعاد استخر پیش ساخته خود حفاری را انجام دهید . این در حالی است که اغلب استخر های بتنی به صورت توکار طراحی می شوند . استخر های پیش ساخته را حتی می توان در بالای بام خانه نیز راه اندازی و استفاده کرد .

شرکت هایی چون بست وی و اینتکس از بزرگترین شرکت هایی هستند که اقدام به تولید و فروش استخر پیش ساخته می کنند ، انواع استخر هایی که در این شرکت ها تولید می شوند از نظر طراحی و آرگونومی ساختی که دارند به دو دسته استخر پیش ساخته فریمی و استخر پیش ساخته ایزی ست تقسیم می شوند .

استخر پیش ساخته فریمی

استخر پیش ساخته فریمی از نمونه استخر های پیش ساخته ای است که سازه آن به صورت فریمی می باشد و از پایه تشکیل شده است ، این پایه ها وظیفه دارند تا بدنه را بر روی خود نگه دارند و همچنین فشار وارده که توسط حجم آب ایجاد می شود را تحمل کند . این نوع از استخر های پیش ساخته به نسبت استخر های ایزی ست یا فست ست مقاوم تر اند و طول عمر آن ها نیز بالا تر می باشد ، همچنین آسیب پذیری استخر های پیش ساخته فریمی بسیار کمتر از استخر های پیش ساخته ایزی ست می باشد .

انواع استخر پیش ساخته شرکتی

استخر های پیش ساخته فریمی همچنین گران تر از نمونه های ایزی ست می باشد . راه اندازی آن ها نیز نسبتا سخت تر است به همین منظور شما می توانید راه اندازی استخر پیش ساخته خود را به نصاب های حرفه ای فروشگاه اینترنتی اینتکس در تهران بسپارید ، همچنین نمایندگی های فروش استخر پیش ساخته در سراسر دنیا مراحل ارسال و نصب استخر های پیش ساخته را نیز بر عهده می گیرند . فروشگاه اینتکس نیز خدمات پس از فروش این محصولات پیش ساخته را نیز در ایران انجام می دهد .

اغلب استخر های پیش ساخته فریمی از بدنه برزنتی ساخته شده اند و همچنین فریم یا پایه های آن از آلومینیوم یا فایبرگلاس است ، برزنت از نمونه پارچه های ضخیم و مقاوم است که در برابر وزن های بسیار بالا مقاوم است و از همه مهم تر ضد آب می باشد به همین دلیل در مجاورت با آب هیچگاه پوسیده نشده و آسیب نمیبیند به همین منظور شرکت های سازنده استخر های پیش ساخته از برزنت برای ساخت استخر پیش ساخته استفاده می کند .

انواع استخر پیش ساخته شرکتی

سازه فریمی استخر های پیش ساخته نیز همانطور که اشاره شد از آلومینیوم یا فایبرگلاس است ، این اجناس کیفیت بسیار بالایی دارند و استحکام آن ها بسیار بالا است به همین علت نیز در برابر ضربه و فشار های بالا مقاوم می باشد ، از مهم ترین ویژگی هایی که هر یک از این دو جنس دارد وزن بسیار سبک آن هاست به همین دلیل جابجایی و حمل استخر های پیش ساخته بسیار راحت شده است .

استخر پیش ساخته ایزی ست

استخر پیش ساخته ایزی ست یا فست ست از انواع استخر پیش ساخته شرکتی می باشد که نوع طراحی و آرگونومی ساخت آن نسبت به استخر های فریمی متفاوت است ، این نوع از استخر ها دارای فریم یا پایه نیستند ، اما برخی از استخر های پیش ساخته ایزی ست که از ابعاد بزرگی برخوردار اند دارای فریم ابتدایی و ساده هستند تا استحکام بدنه استخر را افزایش دهد ، اما بیشتر نمونه ها فریم ندارند .

این نوع از استخر ها به دلیل اینکه بسیار ساده و آسان راه اندازی می شوند به نام استخر پیش ساخته ایزی ست یا فست ست معروف شده اند ، این نوع از استخر ها تنها ارای یک بدنه و همچنین لبه بادی می باشد . برای راه اندازی این استخر ها کافی است تا لبه بادی آن را باد کرده و سپس استخر را پر کنید تا محصول راه اندازی و قابل استفاده شود ، چرا که محصول دارای فریم نیست و تنها لبه های بادی است که دیواره های استخر را سرپا نگه می دارد .

انواع استخر پیش ساخته شرکتی

این استخر ها یعنی استخر های پیش ساخته ایزی ست نیز دارای لوازم جانبی همراهی چون پمپ تصفیه آب استخر ، زیر انداز ، روکش ، نردبان و … می باشد . پمپ های تصفیه آبی که در کنار استخر های پیش ساخته قرار می گیرند نسبت به ظرفیت استخر در نظر گرفته شده است و می تواند تمامی حجم آب استخر را در مدت زمان مشخصی تصفیه کند .

انواع استخر پیش ساخته شرکتی

جنس بدنه استخر های ایزی ست نیز از برزنت می باشد ، همچنین لبه های بادی استخر نیز از پی وی سی ساخته شده است ، پی وی سی یکی از بهترین اجناس برای تولید محصولات بادی به ویژه استخر های بادی ، وان بادی ، تشک بادی روی آب و … می باشد که در ساخت استخر پیش ساخته ایزی ست نیز استفاده می شود . اغلب استخر های ایزی ست حالت گرد یا بیضی دارند . شما عزیزان می توانید این محصولات را در فروشگاه تهران اینتکس مشاهده کنید .

Leave a Comment