انواع گرمکن آب استخر

گرمکن های آب استخر از نمونه دستگاه های بسیار پیشرفته هستند که در این مطلب انواع گرمکن آب استخر را با ویژگی هایی که دارند معرفی می کینم . این دستگاه های گرمایشی یا همان هیتر های آب برای گرم کردن آب استخر ها استفاده می شود چرا که کنترل نکردن آب استخر می تواند تاثیر منفی بر عملکرد افراد در هنگام شنا کردن بگذارد .

استخر های عمومی و حتی شخصی نیاز بسیار مهمی به داشتن یک گرمکن آب استخر دارند تا بتوانند در هر لحظه ای دمای اب را کنترل کند . سرد بودن بیش از حد آب می تواند باعث گرفتگی عضلات شما در هنگام شنا شود و همچنین بر اثر استفاده زیاد می تواند باعث سرما زدگی در فرد شود . در نقطه مقابل دمای آب نیز نبایستی بسیار بالا باشد چرا که در این هنگام نیز استفاده از استخر آب گرم می تواند باعث تنگی نفس و شل شدن عظلات را به دنبال داشته باشد .

استخر های روباز که در محیط های بازی چون حیاط و یا استخر های مدرنی که در بالای پشت بام طراحی می شود دارای سقف نیستند و به همین دلیل دمای محیط بیرونی می تواند تاثیر مستقیمی بر روی آب استخر بگذارد .

همانطور که می دانید در اب و هوای سرد زمستانی استخر های روباز شروع به یخ زدن می کنند و به همین دلیل دیگر نمی توانید از استخر استفاده کنید ، اما با وجود این گرمکن ها دیگر نیازی به خالی کردن اب استخر و یا عدم استفاده از استخر نیست چرا که حتی در فصل سرما نیز می توانید از استخر های خود استفاده کنید .

انواع گرمکن آب استخر

این گرمکن ها با قابلیت مکش آب به داخل خود می توانند آب را گرم کرده و به استخر باز گردانند ، این گرمکن ها برای گرم کردن و ایجاد انرژی گرمایشی از یک منبع تغذیه می کنند و به همین دلیل نیز گرمکن ها به چند دسته تقسیم شده اند .

انواع گرمکن آب استخر از نظر منبع تغدیه به سه دسته اصلی گرمکن آب استخر برقی ، گرمکن آب استخر گازی و گرمکن آب استخر خورشیدی یا حرارتی تقسیم می شوند ، انواع گرمکن آب استخر نام برده شده را نمی توان از نظر قدرت مقایسه کرد چرا که این گرمکن ها با توجه به توانی که دارند گرما تولید می کنند ، اما از نظر نحوه گرم کردن آب تفاوت هایی را با یکدیگر دارند که در ادامه به هر یک از آن ها اشاره خواهیم کرد .

همانطور که اشاره شد گرمکن های آب استخر از نظر ظرفیتی متفاوت هستند و نیاز است قبل از خرید گرمکن آب استخر خود مقدار انرژی گرمایشی خود را برآورد کنید تا بتوانید گرمکن متناسب با استخر خود را تهیه کنید ، برای برآورد گرمکن مناسب آب استخر بایستی به فاکتور هایی چون ابعاد و ظرفیت استخر ، روباز و یا سرپوشیده بودن استخر ، مقدار دمای اولیه و ثانویه آب استخر ، سه فاز و یا تک فاز بودن ولتاژ کاری دستگاه و حتی نوع استفاده مشتری از گرمکن آب استخر می تواند در انتخاب گرمکن تاثیر گذار است .

برای کسب اطلاع از ظرفیت گرمکن های آب استخر در مدل های مختلف نیاز است تا با کارشناسان فروش گرمکن آب استخر فروشگاه اینتکس مشورت نمایید . همچنین اغلب ظرفیت های گرمکن های موحود در فروشگاه اینتکس به طور کامل مشخص شده است که می توانید با مطالعه آن ها از ظرفیت گرمکن آگاه شوید .

گرمکن آب استخر برقی

گرمکن های آب استخر برقی همانطور که از نام آن ها مشخص است با انرژی برق کار کرده و می تواند آب استخر را گرم کند ، این نوع از گرمکن یا از رایج ترین گرمکن های اب استخر می باشد و بسیاری از افراد که استخر های شخصی و کوچک دارند از این نوع گرمکن ها استفاده می کنند .

برخی از گرمکن های آب استخر برقی را شرکت های سازنده استخر های پیش ساخته تولید کرده اند ، گرمکن های آب استخر اینتکس و یا بست وی نمونه ای از این گرمکن های برقی هستند که برای استخر های کوچک شخصی مانند استخر پیش ساخته و یا استخر های بتنی کمتر از ۱۰ متر مناسب هستند .

انواع گرمکن آب استخر

این گرمکن ها با استفاده از ولتاژ برق و با وجود المنت های موجود گرما ایجاد کرده و با ورود آب به لوله های داخلی آب را گرم کرده و به استخر باز می گرداند . این المنت ها به مانند المنت های موجود در سماور های برقی و حتی آبگرم کن های برقی خانگی عمل کرده و می تواند . گرمکن های برقی آب استخر تقریبا برق زیادی را مصرف می کنند و ممکن است هزینه هایی را از این بابت ایجاد کند .

بسیاری از مشتریان نگران تهیه هیتر های برقی آب استخر می باشند چرا که قرار است این دستگاه برقی برای استخر استفاده شود و در صورت بروز مشکل می تواند باعث ایجاد جریان برق در استخر شود اما نگران نباشید چرا که تمامی گرمکن های آب استخر برقی استاندارد دارای کلید حفاظ جان می باشد تا در صورتی که آب به هر طریقی به المنت ها برخورد کرد کلید حفاظ جان عمل کرده و جریان برق را قطع کند ، پس توصیه می شود که گرمکن آب استخر برقی استانداردی را خریداری کنید که ایمنی بالایی دارند .

برخی دیگر از گرمکن های آب استخر برقی دارای سیستم متفاوتی هستند و از سیستم هیت پمپ برای گرم کردن آب استخر استفاده می کنند ، این سیستم که مانند آن را در سیستم گرمایشی کولر های گازی مشاهده می کنید صورت می گیرد ، این نوع از گرمکن های برقی اب استخر با استفاده از کمپرسور ، کندانسور ، اواپراتور ، گاز مبرد فریون عملیات گرم کردن آب را انجام می دهند .

گرمکن آب استخر گازی

گرمکن آب استخر گازی نیز نمونه دیگری از گرمکن های آب استخر ها می باشد که انرژی خود را از سوخت فسیلی گاز تامین می کند ، این نوع از گرمکن ها به دلیل سوختی که دارند از قدرت بسیار بالاتری برخوردار اند و می توانند گرمایش بیشتری را تولید کنند ، از این نوع گرمکن های گازی بیشتر برای استخر های بزرگ تر استفاده می شود .

اغلب گرمکن های گازی آب استخر چند کاره بوده و نه تنها برای گرم کردن آب مورد استفاده قرار می گیرد بلکه برای گرم کردن دوش های آب ، سرویس بهداشتی و حتی دمای فضای بیرونی استخر ( در صورت سرپوشیده بودن استخر ) نیز مورد استفاده قرار میگیرد .

انواع گرمکن آب استخر

این نوع گرمکن های گازی دارای یک محفظه که به اصطلاح به آن دیگ گفته می شود هستند که آب را در داخل آن به جریان انداخته و با شعله های آتش اقدام به گرم کردن آب می کند ، این گرمکن ها دارای مشعلی بر روی خود هستند که با باز کردن فلکه گاز به داخل شعله پخش کن رفته و بدین صورت گرما تولید کرده و باعث گرم شدن استخر می شوند .

گرمکن آب استخر خورشیدی

این گرمکن ها نیز کاملا سازگار با محیط زیست هستند و هیچگونه آلودگی ایجاد نمی کنند ، همچین هیچگونه هزینه ای را در بر ندارد چرا که تنها با انرژی گرمایی خورشیدی می تواند آب استخر شما را گرم تر کند ، این گرمکن ها از نظر قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه هستند و راه اندازی و استفاده از آن نیز بسیار ساده است .

انواع گرمکن آب استخر

گرمکن های آب استخر خورشیدی قادر است تا ۵ درجه آب استخر را افزایش دهد و مناسب برای استخر کوچک به خصوص استخر های رو باز می باشد ، این نوع از گرمکن ها در فصول سرد سال نمی توانند عملکرد عالی را از خود نشان دهند اما در فصول گرم بسیار ایده آل و مناسب هستند . همانطور که اشاره شد گرمکن های آب استخر خورشیدی از مقرون به صرفه ترین گرمکن های موجود در بازار می باشد .

برای خرید هر یک از انواع گرمکن آب استخر از جمله گرمکن آب استخر برقی ، گازی و یا خورشیدی می توانید به فروشگاه تهران اینتکس مراجعه کرده و مدل های مختلفی از آن ها را به همراه تصاویر و مشخصات مشاهده و خریداری کنید .

Leave a Comment