بهترین مدل استخر باغ

بهترین مدل استخر باغ

قطعا برای شما هم این سوال پیش امده است که بهترین مدل استخر برای قرار گیری در داخل باغ کدام نمونه از انواع استخر ها می باشد. این سوال پاسخ های گوناگونی خواهد داشت و بسته به سلیقه و نیاز شما این پاسخ ها متفاوت خواهد بود. در این مقاله هم سعی می کنیم تا به صورت کامل به این سوال پاسخ دهیم…

در ابتدا باید به معقوله فضا و ابعاد استخر مورد نظر شما بپردازیم. اگر بخواهیم این مسئله را بیشتر باز کرده و راجب ان صحبت کنیم باید گفت که شما می بایست در نظر بگیرید که قصد دارید از استخر خود در کدام ناحیه و در چه فضایی استفاده کنید. این سوال بیشتر برای افرادی پیش می اید که فضای زیادی را در اختیار دارند و از این حیث نیز مشکل چندانی ندارند. در همین خصوص هم باید گفت که برای این افراد فرقی ندارد که چه ابعاد استخری را در اختیار داشته باشند زیرا می توانند با بیشترین فضای ممکن استخر خود را طراحی کنند.

بهترین مدل استخر باغ

البته باید به جنس این استخر هم اشاره نمود که خب ابعاد یک استخر به جنس ان هم بی ارتباط نخواهد بود و از این حیث نیز می توان گفت که باید به جس یک محصول هم توجه نمود که در ادامه این مقاله به ان خواهیم پرداخت. شما برای مثال اگر قصد دارید یک استخر را به صورت رو کار در داخل باغ خود نصب نمایید و بعد ها هم امکان تغییر جا و یا جمع اوری ان را داشته باشید بهتر است تا از استخر های پیش ساخته با انواع جنس ها مقاوم و برزنتی استفاده کنید. اغلب این استخر ها همان طور که گفته شد از نوع برزنتی ساخته شده اند که در ساخت ان ها از الیاف شمعی هم برای مراقبت بیشتر و استحکام بالاتر ان بهره برده شده است که خیال شما را از این حیث راحت کرده است.

استخر هایی با جنس های بادی هم وجود دارد که خب بدنه اصلی این محصولات از نوع وینیل و یا PVC می باشد که خب به دلیل بادی بودن ان ها و هم چنین بدنه ضعیف تری که دارند زیاد پیشنهاد نمی کنیم که ان ها را خریداری کنید. این محصولات امکان اسیب پذیریشان زیاد خواهد بود و امکان سوراخ شدن ان ها نسبت به بقیه نمونه ها بسیار بیشتر خواهد بود.

باید به این نکته هم اشاره نمود که نمونه دیگری از استخر ها موجود می باشد که به عنوان استخر ایزی ست و یا فست ست شناخته می شوند. این استخر ها ترکیبی از محصولات پیش ساخته و بادی می باشد. بدنه اصلی این محصولات ساخته شده از نوع برزنتی بوده و لبه ان ها به صورت بادی شکل گرفته است که خب به نسبت نقاومت خوبی را هم دارا می باشد.

از دیگر نمونه های استخر هم می توان به استخر های فریمی اشاره نمود که با استفاده از فریم های حداگانه به هم متصل شده و بدنه و شکل کامل یک استخر را می سازند. این محصولات با بهره گیری از ظاهری جذاب و زیبا و هم چنین مقاومت قابل قبول تر نسبت به نمونه های بادی و ایزی ست به بازار عرضه شده است که خب از نظر ابعاد دارای محدودیت هایی هستند و در تمام ابعاد گوناگون نمی توان ان ها را مشاهده نمود.

تا به این جای کار سعی کردیم تا به صورت کامل شما را با انواع استخر های اماده موجود در بازار اشنا کنیم. از این جا به بعد نیز باید با دیگر استخر هایی که به صورت غیر اماده وجود دارد اشنا شوید تا بتوانید در انتها بهترین تصمیم را برای انتخاب و خرید یک استخر بگیرید.

بهترین مدل استخر باغ

در همین خصوص باید عنوان کرد که استخر هایی هم به جر استخر های اماده وجود دارد که از مهم ترین ان ها می توان به استخر های چوبی و یا بتنی اشاره نمود. در ابتدا اگر بخواهیم در خصوص استخر های بتنی صحبت کنیم باید به این نکته اشاره کرد که خب قطعا این استخر ها نسبت به نمونه های اماده از مزیت ها و معایب های متفاوتی برخوردار خواهند بود. در همین خصوص هم باید گفت که مهم ترین مزیت این استخر ها دارا بودن بدنه مقاوم و عمر بسیار بالای این دسته از استخر ها می باشد که خب به راحتی دچار اسیب نشده و در هر فضا و مکانی می توان ان را پیاده سازی نمود. نکته مهم دیگر در خصوص این محصولات عدم اسیب پذیری در اب و هوای گوناگون است که چه ان را در اب و هوای سرد و چه در بخش های گرمسیر نصب و راه اندازی کنید هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

نکته مهم دیگر در خصوص این محصولات این است که خب معمولا این دسته از استخر ها را به صورت تو کار پیاده سازی می کنند و برای انجام این کار هم هزینه زیادی را باید خرج نمود. اگر شما قصد داشته باشید تا استخر را به صورت تو کار در داخل باغ پیاده سازی کنید می بایست در گام اول زمین را کنده و زیر ساخت ان را به درستی و به بهترین شکل پیاده سازی نمایید. این بخش از نظر زمانی هم معمولا زمان بر خواهد بود. البته اگر شما قصد داشته باشید تا استخر را به صورت رو کار طراحی نمایید نیاز به انجام این فرایند نخواهید داشت که خب از این حیث جلو خواهید افتاد.

نمونه دیگری از استخر ها هم که می توانید ان را در باغ پیاده سازی نمایید استخر های چوبی می باشد. این محصولات بیشتر در شمال کشور طراحی و پیاده سازی می شود زیرا اب و هوای معتدل و مرطوب ان جا با استخر های چوبی همخوانی دارد. این استخر ها نیز معمولا از بهترین نمونه های چوب و مقاوم ترین ان ها طراحی می گردد و به گونه ای ساخته می شود که اسیبی به بدن شما وارد نکند و با برخورد به دیواره های استخر هم هیچ گونه مشکلی برای شما پیش نیاید. این محصولات هم همانند استخر های بتنی معمولا به صورت ثابت ساخته می شوند و امکان جا به جایی ان ها وجود ندارد. همین عامل هم سبب می شود تا یک سری افراد که قصد دارند تا به مرور زمان و در صورت نیاز استخر و جای ان را تعویض و جا به جا کنند به سمت این دسته از استخر ها نیایند.

بهترین مدل استخر باغ

از نظر ابعاد هم اگر بخواهیم این چند دسته از استخر ها را با هم مقایسه کنیم باید گفت که خب قطعا از نظر ابعاد محدودیت هایی بین استخر های بادی ، ایزی ست ، فریمی و پیش ساخته با استخر های چوبی و بتنی وجود خواهد داشت. شما معمولا برای ساخت و پیاده سازی استخر های بتنی و یا چوبی محدودیت فضا و ابعاد را ندارید و می توانید با سلیقه شخصی خودتان این کار را به نحو احسن انجام دهید. هم چنین دست شما برای ارتفاع استخر هم باز خواهد بود و می توانید ارتفاع را به صورت دلخواه خودتان متغیر ایجاد نمایید. این امر در مورد دیگر استخر ها قطعا قابل اجرا نخواهد بود. شما اگر از نمونه های استخر اماده استفاده نمایید باید به این نکته هم توجه کنید که امکان بزرگ تر و یا کوچک تر شدن طول ، عرض ، قطر و یا ارتفاع این محصولات را نخواهید داشت و تنها از همان نمونه اماده و با سایز تعیین شده می توانید استفاده نمایید.

علاوه بر این موارد گفته شده باید به این نکته هم توجه کنید که ایا این استخر شما برای مصاف شخصی و تفریحی ساخته می شود و یا قصد دارید از ان در باغ برای مصارف تجاری و یا باغبانی استفاده نمایید. اگر قصد دارید تا یک محصول برای مصارف تجاری همانند پرورش ماهی داشته باشید بهتر است توجه کنید که نمونه های استخر پیش ساخته ، بتنی و هم چنین نمونه دیگری نظیر گالوانیزه برای شما بسیار مناسب خواهد بود. هم چنین اگر برای باغداری و ابیاری گیاهان قصد دارید تا از این استخر استفاده کنید این عامل زیاد تفاوتی نخواهد داشت و تنها ممکن است در فصول سرد سال برای شما مشکل ساز شود که در این فصو هم پیشنهاد ما ساخت استخر های بتنی خواهد بود.

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با ساخت بهترین مدل استخر باغ و یا انتخاب ان اشنا کنیم. اگر شما نیز در انتخاب بین استخر ها برای دست یابی به بهترین مدل استخر باغ گیر کرده اید می توانید با مطالعه دقیق و مقایسه این استخر ها در همین مقاله به صورت کامل و دقیق به جواب سوال خود رسیده و بهترین مدل استخر باغ را برای مصارف مورد نظر خودتان انتخاب نمایید. فروشگاه اینتکس نیز تنها نمایندگی فروش و ارائه انواع استخر ها در ایران سعی کرده تا بهترین خدمت را در این مورد به شما ارائه دهد.

Leave a Comment