بهترین مدل گرمکن آب استخر

گرمکن های آب استخر از نمونه وسایل و تجهیزات مهمی است که بایستی برای هر استخری وجود داشته باشد تا بتوانید با استفاده از آن دمای آب استخر را کنترل کنید . کنترل دمای آب استخر بسیار مهم است و چه بسا از نیاز های اساسی به شمار می آید ، بسیاری از صاحبان استخر ها به دلیل عدم استفاده از گرمکن آب استخر پس از استفاده از استخر و آب تنی شاهد سرما زدگی و یا گرما زدگی می شوند . در خرید گرمکن های آب استخر نیز بایستی دقت کنید تا بهترین مدل گرمکن آب استخر را انتخاب نمایید .

انتخاب بهترین مدل گرمکن آب استخر علاوه بر نوع طراحی و شرکت سازنده محصول به ابعاد استخر شما و همچنین محل قرار گیری استخر مرتبط است ، پس نیاز است تا با بررسی این عوامل بهترین مدل گرمکن آب استخر را خریداری کنید تا بتوانید عملکرد مناسب را از محصول ببینید .

منظور از ابعاد استخر این است که هر گرمکن آب استخری دارای یک توان و قدرت هستند و قادرند تا چند صد لیتر را در چند ساعت به دمای خواسته شده برساند ، پس هر چه ابعاد استخر شما بزرگتر باشد در نتیجه حجم و ظرفیت بیشتری را در داخل خود جای می دهد و نیاز است تا گرمکن متناسب با آن را خریداری کنید .

دومین عامل در انتخاب بهترین مدل گرمکن آب استخر محل قرار گیری و شرایط آب و هوایی محیط بیرون از استخر می باشد ، در حالت کلی استخر ها به صورت سرپوشیده ( در فضای بسته ) و به صورت رو باز ( در فضای باز ) طراحی ، ساخته و راه اندازی می شوند به همین نیاز است تا گرمکنی متناسب با آن را خریداری کنید .

استخر هایی که به صورت سرپوشیده هستند اغلب اختلاف دمای آب با محیط بیرون چندان متفاوت نیست و  حتی شما می توانید با گرم نگه داشتن فضای بیرونی بر روی دمای آب تاثیر بگذارید و یا به صورت عکس عمل کنید ، یعنی با تغییر دمای آب ، دمای بیرونی استخر که سرپوشیده است را تحت تاثیر قرار دهید . در این مواقع استفاده از گرمکن های خورشیدی توصیه نمی شود و چه بسا شما می توانید از گرمکن های برقی استفاده کنید .

بهترین گرمکن آب استخر

در مقابل استخر های سرپوشیده استخر های روباز نیز وجود دارند که آن ها نیز تا حدود بسیار زیادی از دمای بیرونی تاثیر پذیر هستند ، از ساده ترین تاثیر گذاری می توان به یخ زدن و سرد شدن آب در فصول سرد سال اشاره کرد ، به همین دلیل نیاز است تا با تهیه و خرید گرمکن آب استخر دمای استخر خود را کنترل کنید .

همواره آب استخر ها بایستی کنترل شود چرا که گرم بودن و سرد بودن آب استخر می توانید تاثیراتی را بر عملکرد افراد بگذارد . در صورت گرم بودن بیش از حد آب ، افراد در هنگام استفاده از آب به منظور شنا و یا تفریح پس از گذشت ۱۰ دقیقه ممکن است شاهد تنگی نفس ، شل شدن و بی حسی عضلات و … را در خود ببینند ، در این نوع مواقع نیازی به گرمکن نبوده و بایستی با روش هایی مانند اکسیژن دهی ، تعویض آب کهنه با آب خنک ، استفاده از یخ و … آب استخر را خنک تر کنید .

در نقطه مقابل آن سرد بودن آب نیز می تواند باعث گرفتگی عظلات ، درد های کلیوی و حتی در مواقعی می تواند باعث گرفتگی رگ و یا سکته را به دنبال داشته باشد ، البته سرما زدگی نیز از شایع ترین مشکلات استفاده و آب تنی از استخر های آب سرد می باشد . استفاده از آب سرد برای ریلکس کردن و همچنین باز شدن عروق توسط ورزشکاران به صورت کنترل شده و آهسته انجام می گیرد و چه بسا فرد عادی ممکن است دچار شوک شود .

برای استخر های روباز نیز انواع گرمکن های اب استخر طراحی شده اند که می توانید با توجه به ابعاد استخر خرید خود را انجام دهید ، برای استخر هایی که در محیط باز قرار گرفته اند استفاده از گرمکن های خورشیدی بسیار موثر است ، همچنین در مصرف برق صرفه جویی شده و هزینه بسیار کمتری را خواهد داشت .

و اما در ادامه به برخی از بهترین مدل گرمکن آب استخر خواهیم پرداخت تا با ویژگی های آن ها آشنا شوید .

گرمکن آب استخر بزرگ اینتکس

اینتکس یکی از بزرگترین تولید کننده های استخر های پیش ساخته و آماده در جهان است که محصولات خود را در ابعاد مختلف و بسیار بزرگ تولید می کند ، به همین جهت لوازم و دستگاه های مورد نیاز استخر های خود را از قبیل پمپ تصفیه آب و هیتر های برقی را تولید کرده است که قادر اند تا دمای حجم بسیار بالای آب را تنظیم کند . گرمکن آب استخر بزرگ اینتکس با جریان برق ۱۵ آمپری کار کرده و توان بسیار بالایی دارد .

بهترین مدل گرمکن آب استخر

این هیتر یا گرمکن آب برقی قابل نصب بر روی دیوار و یا بر روی زمین است و قادر است تا ظرفیت ۲٫۵ متر مکعب را در ۱ ساعت از خود عبور داده و به دمای مورد نظر و تنظیم شده برساند . این گرمکن آب استخر برای استخر های بزرگ تا طول بیش از ۱۰ متر نیز مورد استفاده قرار می گیرد . بر روی این دستگاه صحفه نمایشی قرار دارد که می توانید از تنظیمات اعمال شده با خبر شوید .

گرمکن آب استخر بست وی

بست وی نیز از دیگر شرکت های تولید کننده استخر های پیش ساخته می باشد که هیتر های قدرتمندی را تولید کرده است که توانایی بسیار زیادی داشته و قادر است استخر های با حجم بالا را نیز گرم کند ، حجم این گرمکن نسبت به گرمکن های دیگری کمی کوچک تر و حمل آن نیز ساده تر است . نصب این گرمکن بسیار ساده است و توان قدرتی آن ۲۸۰۰ وات می باشد .

بهترین مدل گرمکن آب استخر

این گرمکن برای استخر هایی با ظرفیت ۱۵۲۰ لیتر تا ۱۷۰۳۵ لیتر مناسب است به همین دلیل نمی توانید از آن برای استخر های بزرگ تر ۱۵ متر استفاده کرد . صفحه نمایشی بر روی این گرمکن قرار دارد که می توانید از آن طریق دستگاه را تنظیم کنید ، پنل های کنترلی این محصول لمسی بوده و دارای حسگر های محافظتی می باشد . این گرمکن قادر است دمای استخر را تا ۴۰ درجه سانتی گراد افزایش دهد .

گرمکن آب استخر المرالد

این گرمکن یعنی گرمکن آب استخر المرالد از نمونه دستگاه ها و هیتر های پر قدرت است که برای استخر های بسیار بزرگ مانند استخر های عمومی کاربرد دارد ، این گرمکن علاوه بر اینکه قادر است تا حجم های بسیار زیاد آب را گرم کند و به دمای ایده آل برساند می تواند سیستم گرمایشی محیط بیرونی استخر را نیز تامین کند ، به همین دلیل از این گرمکن می توانید در استخر های سرپوشیده استفاده کنید ، لازم به ذکر است که گرمکن آب استخر المرالد قادر می تواند آب گرم دوش ، سرویس بهداشتی و … را نیز تامین کند . 

بهترین مدل گرمکن آب استخر

همچنین این دستگاه دارای بویلر فولادی فایرتیوب با ظرفیت ۶۵۰۰۰ KCal/h بوده و همچنین دارای مبدل حرارتی تامین آب گرم مصرفی با ظرفیت حدود ۳۰۰۰۰ KCal/h می باشد . همچنین دارای تجهیزات اصلی دیگری چون شیر های اطمینان و هواگیری ، ترموستات در جهت کنترل دمای آب استخر ، ترموستات کنترل دمای بویلر ، کنترل ها و پنل های تنظیم ، پمپ های سیکولاتور و شلنگ های ارتباط داخلی می باشد .

این محصول در سری های مختلفی تولید شده اند که از نظر توانی ، قدرت گرم کردن آب و … تفاوت هایی با یکدیگر دارد ، شما می توانید انواع سری های گرمکن آب استخر امرالد که شرکت ایتالیایی می باشد را در فروشگاه اینترنتی اینتکس مشاهده کنید و با مطالعه مشخصات آن اقدام به خرید مدل مورد نظر خود کنید .

بهترین مدل گرمکن آب استخر

گرمکن آب استخر ایمکس

گرمکن آب استخر ایمکس نیز از بهترین مدل های گرمکن آب استخر هستند که قدرت بسیار فوق العاده ای در امر گرم کردن آب دارد ، این گرمکن ها نیز به مانند گرمکن های آب استخر امرالد برای استخر های بسیار بزرگ و با ظرفیت زیاد طراحی شده و می تواند به سرعت دمای استخر را به دمای تنظیم شده و ایده آل برساند . این گرمکن ها در سری ها و مدل های مختلفی ارائه شده اند اما با توجه به قدرت میانگین آن ها ، قادر هستند تا حجم استخر ها را تا ۵۵ متر مکعب به صورت روباز و ۹۰ متر مکعبی برای استخر های سرپوشیده را به دمای تنظیم شده برساند .

این گرمکن به صورت دو حالته بوده و می تواند به عنوان دستگاه سرمایشی نیز مورد استفاده قرار بگیرد به همین دلیل برای هر فصلی می توان از این گرمکن استفاده کرد . این محصول برقی و تک فاز ۱۳٫۸ آمپری بوده و بازدهی انرژی آن حداقل ۵ برابر بیشتر از دیگر دستگاه های برقی می باشد .

بهترین مدل گرمکن آب استخر

Leave a Comment