بهترین چادر مسافرتی چه خصوصیاتی دارد ؟

بهترین چادر مسافرتی چه خصوصیاتی دارد ؟ چادر های مسافرتی همانطور که از نامشان مشخص است برای سفر ها طراحی شده اند و می توان گفت که امروزه استفاده از چادر های مسافرتی در سفر ها توسط بسیاری از مسافرین انجام میگیرد . چادر های مسافرتی در تنوع بسیار زیادی تولید شده اند ه از نظر ساختاری و جنس تفاوت های بسیاری دارند ، به همین دلیل بسیاری از مشتریان این محصولات در هنگام خرید تردید داشته و نمی دانند که بهترین چادر مسافرتی چه خصوصیاتی دارد ؟

در این مطلب قصد داریم تا جواب سوال بهترین چادر مسافرتی چه خصوصیاتی دارد ؟ را به شما عزیزان بگوییم و با بررسی انواع چادر های مسافرتی و ویژگی های آن ها بهترین چادر های مسافرتی را برای هر نوع آب و هوا و شرایط جوی معرفی کنیم تا شما عزیزان بتوانید با کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چادر های مسافرتی بتوانید بهترین خرید چادر مسافرتی را انجام داده و از داشتن چنین محصولات بی نظیری ، سفری راحت و دلچسب را رقم بزنید .

بهترین چادر مسافرتی چه خصوصیاتی دارد ؟

همانطور که اشاره شد چادر های مسافرتی در تنوع بسیار زیادی تولید شده اند که ممکن است طراحی آن ها باعث شده است تا از محصول بتوانید در شرایط جوی خاصی استفاده کنید ، پس نیاز است که قبل از خرید این محصولات سفری ، شرایط آب و هوایی که قرار است به آن نقطه سفر کنید را بسنجید و نسبت به نیازی که دارید چادر مسافرتی خود را انتخاب کنید . به صورت کلی شرایط منقطه ای که می توان به نسبت آن ها چادر مسافرتی خود را انتخاب کنید به چهار دسته زیر تقسیم کرد :

  1. آب و هوای شرجی ( مانند مناطق ساحلی )
  2. آب و هوای معتدل
  3. آب و هوای کوهستانی و سرد
  4. آب و هوای گرم و خشک

چادر های مسافرتی را می توان به نسبت طراحی که دارند در آب و هوای مختلفی که در قسمت بالا اشاره شد استفاده کرد ، پس قبل از خرید چادر مسافرتی خود به مناطقی که قصد سفر به آن را دارید توجه داشته باشید و به نسبت آن چادر مسافرتی خود را انتخاب کنید .

از پر فروش ترین و محبوب ترین چادر های مسافرتی می توان به چادر هایی اشاره کرد که در اغلب شرایط قابل استفاده باشند ، این نوع از چادر ها معمولا برای آب و هوای معتدل طراحی شده اند ، با این خصوصیات که بتوان از آن ها در آب و هوای دیگر مانند آب و هوای سرد ، گرم ، شرجی و حتی بارانی استفاده کرد . این نوع از چادر های مسافرتی را معمولا چادر مسافرتی خانوادگی می نامند .

بهترین چادر مسافرتی چه خصوصیاتی دارد ؟

بهترین چادر های مسافرتی خصوصیاتی چون استحکام و دوام بالا ، ضد آب بودن ، سبک بودن و قابلیت راه اندازی آسان را دارند که می توان این نوع چادر های مسافرتی را در برند هایی چون : کلمن ، کلمبوس ، هاسکی ، فرینو ، اف آی تی ، ایزی کمپ ، کینگ کمپ ، ونگو و شینگوآن اشاره کرد . پیشنهاد می کنیم که سعی کنید تا چادر های مسافرتی برند های نام برده شده را تهیه کنید چرا که تمامی چادر های ساخته شده این شرکت ها استاندارد بوده و دارای گواهی نامه های بین المللی می باشند .

چادر های مسافرتی از نظر ساختار فریم و ستون های خود به سه دسته کلی : چادر مسافرتی فنری ، چادر مسافرتی عصایی و چادر مسافرتی اتوماتیک تقسیم می شوند که هر یک از آن ها ویژگی ها و مزیت هایی را دارند که در ادامه ویژگی هر یک از آن ها را به صورت مختصر و کامل توضیح می دهیم .

چادر مسافرتی فنری

چادر مسافرتی از نمونه چادر های مسافرتی می باشد که دارای سازه فنری می باشد ، می توان گفت که چادر مسافرتی فنری از محبوب ترین چادر ها نزد ایرانیان و هموطنان گرامی است و بدون شک بسیاری از شما این نوع از چادر ها را در سفر ها استفاده کرده و یا آن ها را دیده اید . این نوع چادر ها از سازه انعطاف پذیر و فنری تشکیل شده است به همین دلیل راه اندازی آن ها به صورت اتوماتیک صورت می پذیرد ، برای این کار تنها بایستی چادر مسافرتی جمع شده را از ساک حمل خارج کرده و آن را باز کنید تا به خودی خود راه اندازی شود .

بهترین چادر مسافرتی چه خصوصیاتی دارد ؟

اما نحوه جمع کردن آن کمی پیچیده تر است که می توانید پس از چندین بار باز و بسته کردن آن را یاد بگیرید . این نوع از چادر ها از ارزان ترین نمونه ها می باشند و در دسته چادر مسافرتی ارزان قیمت قرار گرفته اند به همین دلیل خرید آن می تواند مقرون به صرفه تر از سایر چادر ها باشد ، اما این نوع چادر ها معایبی نیز دارند که می توان به حجم بسته بندی بزرگ تر و سنگین تر آن نسبت به دیگر چادر های مسافرتی اشاره کرد . این نوع از چادر ها را می توان در آب و هوای معتدل استفاده کرده و مناسب برای آب و هوای کوهستانی نیستند .

چادر مسافرتی عصایی

پس از چادر مسافرتی فنری ، چادر مسافرتی عصایی محبوب می باشد ، این در حالی است که استفاده از چادر های عصایی در سطح دنیا از دیگر چادر های مسافرتی پیشی گرفته است و محبوب ترین نوع چادر در میان مردم است . این نوع از چادر ها به دلیل سازه و میله های عصایی ( شبیه به عصای نابینایان ) دارند به این اسم نام گذاری شده است . ویژگی های چادر های مسافرتی عصایی بسیار زیاد است که می توان به حجم بسته بندی بسیار کم و همچنین وزن بسیار سبک آن اشاره کرد .

بهترین چادر مسافرتی چه خصوصیاتی دارد ؟

سازه عصایی به دلیل طراحی که دارد برای ساخت بیشتر چادر ها مورد استفاده قرار می گیرد ، به دلیل ویژگی های گفته شده ، از این نوع سازه برای ساخت چادر های حرفه ای کوهنوردی استفاده می شود چرا که حجم بسیار کم و وزن کم آن ، چادر را برای حمل به صورت دستی مناسب کرده است تا بدین ترتیب کوهنوردان به سادگی بتوانند چادر خود را حمل کنند . اما این نوع از چادر ها راه اندازی کند تری نسبت به سایر چادر ها دارد .

چادر مسافرتی اتوماتیک

چادر مسافرتی اتوماتیک با چتری به چادر هایی گفته می شود که دارای ساختار چتری بوده و نیازی به راه اندازی و نصب میله ندارد ، این نوع از چادر ها اغلب دارای سازه قوی تری هستند و به دلیل نوع ساختاری که دارند شکل مکعبی به خود گرفته و سقف بلند تری دارند ، این نمونه از بهترین نمونه ها برای استفاده جمعی و گروهی است و اغلب دارای سایز های بزرگی می باشند . حجم بسته بندی این نوع از چادر ها نیز کم است و وزن آن سبک تر از نوع فنری و سنگین تر از نوع عصایی می باشد .

بهترین چادر مسافرتی چه خصوصیاتی دارد ؟

اغلب چادر های مسافرتی اتوماتیک و عصایی از ساختار دوپوش برخوردار هستند که این نوع ساختار باعث شده است تا بتوان از چادر مسافرتی در هر نوع شرایط آب و هوایی استفاده کرد . به طوریکه که پوشش دوم این چادر ها باعث می شود تا محصول ضد آب شده و در برابر سرما و باد مقاوم تر باشد . همچنین در صورت استفاده در آب و هوای معتدل می توان از پوشش دوم استفاده نکرد .

و اما چادر های مسافرتی که بیشتر برای مناطق ساحلی و گرم طراحی شده اند دارای تعداد پنجره های بیشتر و بزرگ تر می باشند ، چرا که تهویه هوا در آن به خوبی وجود داشته باشد ، برخی از چادر های مسافرتی ساحلی حتی به صورت سه ضلعی طراحی شده اند به طوریکه یک ضلع آن کاملا باز بوده و هوا به خوبی در داخل چادر جریان دارد .

بهترین چادر مسافرتی چه خصوصیاتی دارد ؟

چادر های مسافرتی بهتر هستند که از بدنه ضد آب ساخته شده باشند ، از بهترین پارچه هایی که برای ساخت چادر مسافرتی استفاده می شود می توان به پارچه های شمعی پلی استر ، پلی اورتان و برزنت اشاره کرد ، لازک به ذکر است که چادر هایی که بدنه آن ها از پلی استر ۱۰۰% ساخته شده باشد در برابر آب و باران نفوذ ناپذیر تر خواهد بود .

همچنین آلومینیوم و فایبرگلاس نیز برای ساخت پایه ها و فریم مناسب تر می باشد چرا که دوام بالایی داشته و همچنین استفاده از آنها باعث کاهش وزن چادر می شود . برای دیدن بهترین نمونه ها وارد فروشگاه اینترنتی اینتکس شده و سپس وارد دسته بندی چادر مسافرتی شوید .

Leave a Comment