ترامپولین چیست و چه کاربردی دارد ؟

ترامپولین چیست و چه کاربردی دارد ؟ ترامپولین ها که با نام های ترامپولینگ و جامپینگ نیز نامیده می شود یکی از وسایل بسیار عالی و محبوب در میان مردم است که با استفاده از آن می توان به بازی ها و ورزش های جذاب ، شاد و مفرح پرداخت . لازم به ذکر است که امروزه رشته ترامپولین نیز در حال آموزش است و برخی از ژیمناستیک کار ها از ترامپولین برای ورزش و تمرین استفاده می کنند ، پس صرفا نمی توان گفت که محصول تنها جنبه تفریحی دارد .

از آن جا هم که این محصولات می تواند بستر را برای بازی های شاد فراهم کند بسیاری از مردم نیز از این محصولات برای مصارف خانگی استفاده می کنند . در این بخش قصد داریم تا در رابطه با ترامپولین های خانگی و مناسب برای تفریح توضیحاتی را ارائه دهیم تا بتوانید با کسب اطلاعات بیشتر از این محصولات اقدام به خرید ترامپولین محبوب و مناسب خود کنید .

 

امروزه بسیاری از خانواده ها برای تمرین های شاد و مفرح هوازی از ترامپولین ها استفاده می کنند چرا که این محصولات باعث تحرک بالا می شود که اگر به صورت مداوم و مستمر از آن استفاده شود می تواند در چربی سوزی و سوزاندن کالری کمک کند ، همچنین برای شادابی نیز می تواند وسیله ای بسیار مناسب و دوست داشتنی باشد . اگر قصد دارید تا ترامپولین ورزشی داشته باشید سعی کنید تا ترامپولین هایی را خریداری کنید که دارای استاندارد های بین المللی باشند و بدنه و فریم مقاومی داشته باشد .

ترامپولین چیست و چه کاربردی دارد ؟

ترامپولین ها در حالت کلی به سه دسته کوچک ، متوسط و بزرگ تقسیم بندی می شوند که به ترتیب برای کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان طراحی شده است ، پس در هنگام خرید می بایست به تحمل وزن ترامپولین ها دقت کنید . هر یک از ترامپولین های طراحی شده توسط شرکت ها دارای حداکثر تحمل وزن می باشند که در هنگام خرید می بایست به آن توجه داشته باشید . با خرید ترامپولین های بزرگتر می توانید بستر را برای استفاده تمامی خانواده فراهم کنید ، چرا که بزرگسالان از ترامپولین های کوچک و مناسب برای کودک نمی توانند استفاده کنند .

قبل از خرید ترامپولین خانگی می بایست فضای قابل استفاده برای راه اندازی ترامپولین را در خانه داشته باشید تا به مشکل کمبود جا بر نخورید . اما در ادامه این مطلب قصد داریم تا با ساختار و ویژگی های یک ترامپولین ایده آل و مناسب آشنا شویم ، پس در ادامه همراه ما باشید .

ترامپولین چیست و چه کاربردی دارد ؟

ترامپولین ها عمدتا به دو دسته حفاظ دار و ساده تقسیم بندی می شوند ، اما پیشنهاد می کنیم تا ترامپولین های حفاظ دار را خریداری کنید چرا که ممکن است اولین استفاده شما از ترامپولین باشد و در هنگام استفاده نتوانید تعادل خود را حفظ کنید و با مشکل مواجه شوید ، لازم به ذکر است که ترامپولین های حفاظ دار را نیز می توانید به صورت دلخواه به صورت ساده راه اندازی کنید و حفاظ آن را متصل نکنید چرا که اغلب حفاظ های ترامپولین ها به صورت مجزا از بدنه هستند .

ساختار اصلی ترامپولین ها چدا از حفاظ آن از پایه ها ، فریم اصلی ، تشک ، روکش و فنر تشکیل می شود که در کنار هم ترامپولین ها و جامپینگ ها را تشکیل می دهد . همانطور که گفته شد ترامپولین ها دارای یک بدنه یا فریم اصلی دارند که پایه ها به آن متصل شده و به صورت سرپا می ایستند ، تعداد پایه ها ممکن است در ترامپولین ها متفاوت باشد ( اغلب ترامپولین های بزرگ تر دارای پایه های بیشتری هستند ) وجود پایه های بیشتر می تواند استحکام ترامپولین را افزایش دهد .

ترامپولین چیست و چه کاربردی دارد ؟

در فریم ترامپولین گیره هایی وجود دارد که با استفاده از فنر می توان تشک یا همان کف ترامپولین را به فریم متصل کنید ، تعداد فنر ها نیز بسته به نوع ترامپولین و ابعاد آن مختلف است . پس از اتصال کف به فریم با استفاده از روکش فنر ها و کف ترامپولین را می توان پوشاند تا کفی تشک و فنر ها در برابر نور آفتاب و حتی بارش باران محافظت شوند .

جنس این روکش بیشتر از pvc است چرا که پی وی سی در برابر رطوبت ، ضربه ، فشار و … مقاوم است و می تواند کف ترامپولین را از اشعه های مضر خورشیدی محافظت کند تا خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری خود را از دست ندهد . جنس کف یا همان تشک ترامپولین ها نیز اغلب از پلی پرو پیلن می باشد ، این جنس از خاصیت لاستیکی و کشسانی بالایی برخوردار است و می تواند جامپ زدن افراد را به واسطه کشسانی بودن خود افزایش دهد . لازم به ذکر است که این جنس نیز در برابر وزن های بسیار بالا ، ضربه ، نور خوشید ، رطوبت و باران نیز مقاوم است .

شرکت های تولید کننده این محصولات همچنین پایه ها و فریم اصلی محصول را از فلزاتی چون فولاد و آلومینیوم تولید می کنند چرا که این اجناس بسیار مقاوم هستند ، از مزیت های استفاده از آلومینیوم می توان به وزن بسیار کم آن اشاره کرد ، استفاده از این جنس موجب می شود تا ترامپولین علاوه حفظ استحکام خود وزن بسیار سبکی داشته باشد تا افراد بتوانند به راحتی ترامپولین خانگی خود را جابجا کنند .

بهترین محل برای راه اندازی و استفاده از ترامپولین ها قرار دادن ترامپولین در فضای باز است ، اما در صورت استفاده از ترامپولین در فضای بسته باید در نظر داشته باشید که سقف محل بلند تر باشد چرا که در غیر این صورت ممکن است باعث بروز حوادث شود .

ترامپولین چیست و چه کاربردی دارد ؟

ارتفاع سقف مناسب برای قرار دادن ترامپولین های کوچک ۳ متر به بالا می باشد ، اما ارتفاع مناسب برای استفاده از ترامپولین های بزرگسال بیشتر از ۵ الی ۶ متر است ، چرا که در غیر این صورت ممکن است افراد در هنگام جامپ زدن با سقف برخورد کنند و آسیب هایی بعضا جدی ببینند ، پس در انتخاب محل مناسب دقت کنید . زمینی که برای راه اندازی ترامپولین خود در نظر می گیرید بایستی کاملا هموار باشد چرا که در غیر این صورت ممکن است برخی از پایه ها تحت فشار بیشتری قرار بگیرند و در استفاده طولانی مدت آسیب ببینند و بشکنند .

انواع ترامپولین های خانگی در ابعاد مختلف با حفاظ و یا بدون حفاظ با ساختار مربعی ، مستطیلی ، مربعی و … در فروشگاه اینترنتی اینتکس به فروش می رسد که می توانید آن ها را با قیمت استثنایی خریداری کنید . تمامی محصولات این فروشگاه دارای ضمانت بوده و از گارانتی های بین المللی نیز برخوردار هستند چرا که تمامی استاندارد های لازم در تولید آن ها اعمال شده است ، به همین دلیل می توانید حتی به صورت حرفه ای برای تمرین های ورزشی خود از این ترامپولین ها استفاده کنید .

1 Comments

Leave a Comment