تشک مواج بیمار چند مدل دارد ؟

تشک مواج بیمار چند مدل دارد ؟ تشک های مواج از نمونه تشک های بادی بسیار عالی و کاربردی هستند که برای بیماران طراحی شده اند ، این تشک ها که با نام تشک مواج نیز نامیده می شوند به دلیل رویه و سطح مواجی که دارند به این نام معروف شده اند . این نوع از تشک ها یکی از برترین تشک هایی هستند می تواند استفاده از آن خوابی آرام را برای فرد به ارمغان آورد .

این محصولات برای کسانی که در خطر زخم بستر هستند و یا در دوران نقاهت به سر می برند مناسب است ، توصیه می شود در این دوران از بستر مناسبی برای استراحت کردن استفاده کنید چرا که ممکن است فرد بیمار در دراز کشیدن طولانی مدت خسته شود و به مفاصل و قسمت های تحتانی وی فشار وارد شود . اما حالت مواج گونه این تشک ها باعث می شود تا تشک انعطاف پذیری خوبی را داشته باشد تا بدن فرد تحت فشار وزن خود قرار نگیرد .

این نوع رویه مواج باعث می شود تا گردش خون در بدن بیمار در حالت دراز کشیده که برخی از اندام ها تحت فشار است نیز به خوبی جریان داشته باشد ، وجود جریان بهتر خون در بدن در حالتی که فرد خوابیده است موجب می شود تا به اندام های فرد فشاری وارد نشود و در نتیجه وی خواب راحت تری را داشته باشد .

تشک مواج بیمار چند مدل دارد ؟

و اما با وجود تنوع این محصولات قصد داریم تا سوال تشک مواج بیمار چند مدل دارد ؟ را پاسخ دهیم و با بررسی هر یک از آن ها ویژگی این تشک های مواج را بیان کنیم ، پس اگر به دنبال خرید تشک مواج بیمار هستید در ادامه همراه ما باشید .

در ابتدا باید بدانید که تشک های بادی مواج با تشک بادی مواج مخصوص بیمار تفاوت هایی را با یکدیگر دارند که همین موضوع باعث تمایز آن ها نسبت به یکدیگر شده است ، تشک های بادی معمولی برای استفاده تمامی افراد است و عموما ارتفاع بلند تری نسبت به تشک مواج بیمار دارند . اغلب تشک های بادی معمولی دارای سطوح مواجی به شکل موازی و مشبک هستند تا افراد برای دراز کشیدن سطح انعطاف پذیر تری را داشته باشند . 

تشک های معمولی به صورت تک نفره و یا دو نفره طراحی می شوند اما تشک های مواج مخصوص بیمار به صورت تک نفره طراحی می شوند . همچنین تشک های بادی معمولی دارای پمپ باد سرخود نیستند و نیاز است تا با خرید پمپ باد مجزا آن را باد کنید ، اما تشک های مخصوص بیمار دارای پمپ باد برقی سرخود هستند که می توانید با استفاده از آن باد موجود در داخل تشک را کنترل کنید و به نسبت نیاز خود آن را کم باد یا پر باد کنید .

تشک مواج بیمار چند مدل دارد ؟

حجم بسته بندی تشک های مواج بیمار نسبت به دیگر تشک های بادی بسیار کوچک تر است به همین دلیل حمل و نقل آن آسان تر بوده و به راحتی می توان محصول را در سفر ها نیز همراه خود برد . به دلیل کم حجم بودن تشک بادی مواج بیمار حتی بسیاری از مسافرین برای گردش های خود از این تشک ها استفاده می کنند تا در محیط های بیرون از خانه نیز بستر ایده آلی را برای خواب داشته باشند .

تشک مواج بیمار چند مدل دارد ؟

تشک مواج بیضی

تشک مواج بیضی از نمونه مدل های تشک مواج می باشد که برای بیماران طراحی شده است ، این محصول قادر است تا وزن ۱۴۵ کیلوگرم را به خوبی تحمل کند به همین دلیل نیز می توان گفت استفاده از آن هیچگونه محدودیتی ندارد ، ابعاد بزرگ آن نیز بستر را برای استفاده همه سنین مناسب کرده است . جنس ساخت آن از پی وی سی بوده و به دلیل نوع طراحی رویه آن به تشک مواج بیضی معروف شده است .

تشک مواج بیمار چند مدل دارد ؟

این محصول دارای یک عدد پمپ کمپرسوری است که قدرت بسیار بالایی در باد کردن تشک دارد ، این پمپ باد قابل تنظیم است و فرد می تواند با زیاد پر کردن باد تشک را سفت تر و با کم کردن باد آن تشک را نرم تر کند ، همچنین این پمپ کمپرسوری باد قادر است تا با باد کردن و خالی کردن مداوم تشک مواج بیمار به عنوان یک ماساژور عملکرده و خستگی فرد را بدون اینکه نیازی به تکان خوردن باشد رفع کند . این محصول ساخت کشور کره می باشد و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است . وزن کلی تشک نیز تنها ۱٫۴ کیلوگرم است .

تشک طبی سلولی زخم بستر

تشک طبی سلولی زخم بستر نیز از نمونه تشک های بسیار ایده آل مواج و مخصوص بیماران زخم بستری است که به دلیل نوع طراحی موج های تشک به تشک طبی سلولی معروف شده است ، این نوع طراحی باعث شده است تا سطح تشک بادی بسیار نرم و انعطاف پذیر باشد به طوریکه بیمار در هنگام استفاده از محصول فشاری را بر روی اندام های خود حس نکند . طول عمر این محصول بسیار بالا بوده و کیفیت ساخت خوبی دارد . ارتفاع این تشک ۲۰ سانتی متر می باشد و ابعاد آن محصول را برای استفاده تمامی سنین مناسب کرده است .

تشک مواج بیمار چند مدل دارد ؟

جنس استفاده شده در ساخت این محصول پارچه شمعی می باشد به همین دلیل تشک فوق در برابر رطوبت نیز مقاوم است . همچنین این پارچه در برابر وزن های بالا تا ۱۲۰ کیلوگرم  و ضربه مقاوم است . این تشک بادی بسیار انعطاف پذیر است و قابلیت تا شدن و قرار گیری در حالت ۹۰ درجه را نیز دارد . به همراه این محصول نیز پمپ باد برقی در نظر گرفته شده است که با استفاده از آن می توانید میزان باد تشک بادی خود را کنترل کنید .

تشک مواج ویلچر اپکس

تشک مواج ویلچر اپکس نیز از نمونه تشک های مواج بیماران زخم بستری می باشد که دارای طراحی بسیار متفاوت است ، این محصول همانطور که از نامش مشخص است برای استفاده افراد معلول یا از کار افتاده می باشد که استفاده زیادی از ویلچر دارند . این محصول می تواند با پوشش دادن ویلچر بستر نرم تری را برای فرد ایجاد کند تا فرد از خطر زخم بستر دور باشد . ارتفاع این تشک مواج ویلچر ۱۰ سانتی متر است .

تشک مواج بیمار چند مدل دارد ؟

تحمل وزن این محصول ۸۵ کیلوگرم بوده و بدنه آن از pvc و پلی اورتان ساخته شده است به همین دلیل کیفیت بسیار بالایی داشته و در برابر رطوبت نیز مقاوم است . این اجناس از بهترین اجناس برای تولید محصولات بادی می باشد .  وزن کلی این محصول ۱٫۴ کیلوگرم است . لازم به ذکر است که این تشک مواج ویلچر نیز دارای پمپ باد از نوع کمپرسوری می باشد که می تواند با قدرت باد کردن و خالی کردن لایه های تشک بدن را ماساژ دهد . سطح محصول نیز کاملا ضد تعریق است .

تشک مواج زنبوری

تشک مواج زنبوری نیز از نمونه تشک های مواج زخم بستری می باشد که به دلیل طراحی رویه مشبک خود به تشک مواج زنبوری شناخته می شود ، این نوع تشک مواج قابل استفاده در خانه و حتی بیمارستان است و می توان آن را حتی بر روی تخت نیز استفاده کرد ، این تشک ها دارای محفظه های متصل به یکدیگر هستند که به صورت مشبک کنار هم قرار گرفته اند و می توانند با انقباط و انبساط شدن هر شبکه زنبوری شکل خود سطح ایده آلی را برای استراحت کردن فراهم کند .

تشک مواج بیمار چند نوع دارد ؟

 این محصول حتی برای استفاده کسانی که دارای شکستی استخوان می باشند نیز بسیار توصیه می شود ، حجم و وزن این محصول بسیار کم بوده و به راحتی می توانید آن را با خود به همراه ببرید . لازم به ذکر است که این مدل نیز دارای پمپ باد قابل تنطیم می باشد که با استفاده از ولتاژ برق کار می کند . از این محصول می توان بر روی تخت های بیمارستان نیز استفاده کرد .

با این تعاریف می بینیم که وجود یک تشک مواج بیمار برای هر فرد بیمار که در خطر زخم بستر است استفاده کرد ، این محصولات همچنین از نظر طراحی و آرگونومی ساخت ، جنس ، ابعاد ، طرح و رنگ و … بسیار متنوع تر بوده که می توانید این تنوع را در فروشگاه تهران اینتکس مشاهده کنید و با مطالعه و مشاهده تصاویر و مشخصات محصول ، خرید خود را انجام دهید .

Leave a Comment