دانستنی های استخر ایزی ست

دانستنی های استخر ایزی ست ؛ استخر ها به دلیل اینکه مکان های ایمن و کم خطر برای شنا کردن و تفریحات آبی می باشند در سراسر دنیا به محبوبیت بالایی دست یافته است . این تفریحات به گونه ای است که تمامی سنین از آن لذت می برند ، لذا در همین راستا در سراسر شهر ها استخر های بزرگ عمومی طراحی شده اند که می توانید به آن ها مراجعه کنید . اما به مرور زمان و با پیشرفت ساخت و ساز ساختمان ها و ویلا ها امروزه استخر ها به صورت شخصی و در منزل ساخته می شوند . اما در جدید ترین تولیدات استخر ها می توان به سری استخر های بادی بزرگ که با عنوان استخر ایزی ست طراحی شده اند اشاره کرد .

استخر های ایزی ست را نوعی استخر پیش ساخته نیز می نامند چرا که در ابعاد بسیار بزرگی طراحی شده اند و ساختار آن ها بسیار متفاوت با استخر های بادی می باشند . این نوع از محصولات دارای ویژگی ها و خصوصیات خاصی هستند که باعث تمایز آن ها با دیگر استخر های پیش ساخته و استخر های بادی شده اند . اما در این مقاله قصد داریم تا دانستنی های استخر ایزی ست را به شما عزیزانی که با این نوع از استخر ها آشنایی ندارید بگوییم تا بتوانید با کسب اطلاعات بیشتر اقدام به خرید استخر ایزی ست خود کنید .

دانستنی های استخر ایزی ست

شاید با شنیدن نام استخر بادی به یاد استخر های کوچک که اغلب برای کودکان طراحی شده است بیوفتید ، اما استخر های ایزی ست معمولا در ابعاد بسیار بزرگی تولید شده اند که حتی بزرگسالان نیز می توانند به صورت گروهی از استخر های ایزی ست استفاده کنند . البته نمونه های کوچک تر استخر های ایزی ست نیز طراحی شده اند که نسبت به فضای در دسترس و نیازی که دارید می توانید استخر های ایزی ست خود را خریداری کنید . این نوع از استخر ها تنها به صورت گرد و در برخی از نمونه ها به صورت بیضی شکل ساخته شده اند چرا که نوع آرگونومی ساخت آن ها اجازه طرح دیگری را نمی دهد .

استخر های ایزی ست عمدتا از قطر ۲ متر ساخته شده و در بزرگترین مدل ها دارای قطری بیش از ۵ متر می باشد که نسبت به ابعاد ارتفاع آن ها نیز از ۵۰ سانتی متر تا ۱ متر ۳۰ سانتی متر طراحی و تولید شده اند به همین دلیل می توان گفت که استخر های نسبتا بزرگی برای خانه خواهند بود .

نام دیگر استخر های ایزی ست استخر فست ست نیز می باشد که هر دو آن ها به معنی راه اندازی سریع و آسان می باشد ، چرا که استخر های ایزی ست به سادگی راه اندازی شده و قابل استفاده می شوند . این ویژگی باعث شده است که بسیاری از مشتریان استخر های پیش ساخته اقدام به خرید استخر های ایزی ست به جای استخر های فریمی کنند .

دانستنی های استخر ایزی ست

استخر های پیش ساخته ایزی ست دارای لبه های بادی هستند که برای راه اندازی آن ها تنها نیاز است تا لبه های استخر بادی را باد کنید و سپس استخر را با آب پر کنید تا راه اندازی شود . پس میبینیم که راه اندازی استخر های ایزی ست بسیار ساده تر و سریع تر از هر نوع استخر بادی و استخر های فریمی بزرگ است . استخر های فریمی دارای پایه هایی هستند که نیاز است تا آن ها را نصب کنید . برخی از استخر های ایزی ست بزرگ که شکلی بیضی دارند دارای فریمی در کناره های خود می باشد که به استحکام دیواره ها کمک می کند ، اما بیشتر مدل ها فاقد فریم هستند .

استخر های ایزی ست به دلیل اینکه حجم زیادی را به مانند استخر های شخصی و عمومی بتنی و همچنین استخر های پیش ساخته فریمی دارند نیاز است تا در آن ها نیز از پمپ های تصفیه آب استخر استفاده کنید . همواره با استفاده از یک آبی که در محلی راکد است می تواند به مرور باعث کثیف شدن ، کدر شدن و در نهایت منجر به رشد جلبک و ایجاد لجن شود به همین دلیل نیاز است تا آب آن را به نوعی تمیز کنید . اگر دسترسی به آب رودخانه و یا موتور خانه را ندارید ، پر کردن آب استخر می تواند کاری پر هزینه و زمانبر باشد ، پس تعویض آب کاری غیر عقلانی خواهد بود و نیاز است تا با استفاده از یک پمپ تصفیه آب استخر ، آب را مرتبا تصفیه کنید .

دانستنی های استخر ایزی ست

برای نصب پمپ تصفیه به استخر های ایزی ست دریچه هایی توسط شرکت های تولید کننده در نظر گرفته شده است که از آن طریق می توانید اقدام به نصب پمپ تصفیه آب کنید . لازم به ذکر است که نیازی به خرید پمپ تصفیه نخواهید داشت چرا که اغلب استخر های ایزی ست در کنار خود دارای پمپ تصفیه آب خواهند بود . بزرگ ترین شرکت های تولید کننده استخر های پیش ساخته و ایزی ست مانند اینتکس و بست وی با در نظر گرفتن حجم و ظرفیت آب استخر های ایزی ست و پیش ساخته خود اقدام به تولید پمپ های تصفیه آب استخر با قدرت های مختلف و متناسب با استخر های خود کردند .

پمپ های تصفیه آب استخری که اغلب برای استخر های ایزی ست در نظر گرفته شده است دارای نوع فیلتری کاغذی هستند که می توانند با استفاده از فیلتر های کاغذی آب کدر و کثیف را به آب تمیز و زلال تبدیل کنند . شما می توانید در هنگام خرید استخر ایزی ست خود با مراجعه به مشخصات پمپ تصفیه آب به قدرت آن پی ببرید .

لازم به ذکر است که پمپ تصفیه آب استخر ایزی ست که از نوع کاغذی هستند قابلیت تعویض دارند ، به همین دلیل پس از کثیف شدن فیلتر می توانید فیلتر نو را جایگزین کنید . محل قرار گیری فیلتر در پمپ های تصفیه مشخص است و در داخل مخزن قرار می گیرد . شما می توانید حتی به صورت مجزا پمپ تصفیه آب استخر را از فروشگاه های معتبر و بزرگی چون فروشگاه تهران اینتکس خریداری کنید که پمپ های آب مخصوص استخر های ایزی ست و پیش ساخته را نیز در فروشگاه خود دارد .

دانستنی های استخر ایزی ست

استخر های ایزی ست به دلیل ساختاری که دارد کاملا پرتابل و قابل حمل هستند چرا که وزن آن بسیار پایین است و می توان آن ها را در ابعاد بسیار کوچکی بسته بندی کرد . به طور میانگین وزن بسته های ارسالی استخر های ایزی ست غیر فریمی در حدود ۳۰ الی ۵۰ کیلوگرم و نمونه های فریمی آن ها تا ۹۰ کیلوگرم وزن دارند که بسته به ابعاد استخر ها وزن آن ها نیز کمتر خواهد بود . به عنوان مثال استخر های ایزی ست کودک دارای وزنی ۱۰ الی ۲۰ کیلوگرمی هستند .

استخر های ایزی ست می توانند جایگزین بسیار خوبی برای استخر های بتنی شخصی و خانگی باشند چرا که راه اندازی آن بسیار ساده است و نیازی به حفاری و چیز دیگری ندارد ، همچنین در صورت عدم نیاز و استفاده از استخر ایزی ست می توانید آن را جمع کرده و نگهداری کنید . در این حالت فضای اشغال شده توسط استخر نیز بازگردانده خواهد شد . این در حالی است که در صورت جابجایی نیز استخر را می توانید به همراه خود ببرید . استخر های ایزی ست ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین استخر های شخصی و خانگی می باشد که می توانید آن را خریداری نمایید .

دانستنی های استخر ایزی ست

Leave a Comment