راهکار هایی برای نگهداری و تمیز کردن تشک بادی

تشک های بادی از نمونه محصولات بادی پر طرفدار و محبوبی هستند که به واسطه طراحی بسیار عالی که دارند به یکی از بهترین و طبی ترین تشک ها تبدیل شده اند . از آنجا که تشک های بادی دارای بدنه ای بادی هستند برای مراقبت از آن ها می بایست دقت کنید تا تشک بادی شما دچار حادثه و یا پارگی نشود . برای نگهداری هر چه بهتر از تشک های بادی و همچنین تمیز کردن آن ها از هر گونه آلودگی ها و کثیفی ها راه های مناسب و کاربردی وجود دارد که در این مقاله با ارائه توصیه ها و راهکار هایی برای نگهداری و تمیز کردن تشک بادی می توانید محصول بادی خود را به خوبی نگهداری کنید .

راهکار هایی برای نگهداری و تمیز کردن تشک بادی توسط فروشندگان و سازندگان تشک های بادی ارائه شده است که فروشگاه اینترنتی اینتکس با بررسی و تحقیق های انجام شده کاربردی ترین و بهترین توصیه ها و راهکار هایی برای نگهداری و تمیز کردن تشک بادی را جمع آوری کرده و در قالب یک مطلب برای شما دوست داران تشک های بادی ارائه کرده است تا شما عزیزان بتوانید با کسب اطلاعات کافی در این زمینه بتوانید تشک بادی خود را به خوبی نگهداری و مراقبت کرده تا سال های سال بتوانید از محصول بادی دوست داشتنی خود استفاده کنید .

راهکار هایی برای نگهداری و تمیز کردن تشک بادی

نحوه تمیز کردن تشک بادی از کثیفی ها و انواع لکه ها

یکی از سوالات متدوالی که در رابطه با نحوه تمیز کردن تشک های بادی پرسیده شده است نسبت به لکه هایی چون لکه های چرکی ، لکه های رنگ ، لکه خون ، لکه چای و قهوه ، چسبیدن آدامس و … می باشد که در رابطه با نحوه تمیز کردن این لکه ها مطالب دیگری در وبلاگ فروشگاه اینتکس  و در وبسایت اصلی فروشگاه تهران اینتکس آورده شده است که می توانید با مراجعه به آن ها به بهترین شکل لکه های مربوطه را پاک کنید و اثر لکه آن را از بین ببرید . اما در این مطلب مرور کوتاهی به نحوه صحیح پاک کردن لکه های نام برده شده در تشک های بادی اشاره خواهیم کرد .

در صورتی که تشک بادی شما به مرور زمان چرک شده است و سطح آن کدر تر شده است پیشنهاد ما استفاده از یک دستمال نمناک آغشته به شامپو فرش است که می توانید دستمال را به آرامی و به صورت مکرر بر روی سطح تشک بادی خود بکشید تا تشک بادی شما تمیز و پاک شود ، پس از آن بهتر است تشک بادی خود را با استفاده از یک سشوار و یا قرار دادن در زیر آفتاب خشک کنید . لکه های ایجاد شده توسط چای و قهوه را نیز می توانید به همین شیوه پاک کنید .

راهکار هایی برای نگهداری و تمیز کردن تشک بادی

البته اقدام فوری شما برای پاک سازی لکه می تواند بسیار موثر باشد . اما در صورتی که لکه چای و یا قهوه شما زمان نسبتا زیادی بر روی تشک بادی بماند پاک کردن آن نسبتا سخت است . در این مواقع می توانید دستمال نمناک خود را آغشته به پودر رختشویی کنید ، چرا که پودر های رختشویی قدرت پاک کنندگی بالایی دارد .

نکته : استفاده از ماشین لباسشویی برای شستن تشک بادی شما می تواند سبب آسیب به تشک بادی شما شود زیرا قدرت بالای ماشین لباسشویی بسیار بالا بوده و می تواند به بدنه هر چند نازک و حساس تشک بادی آسیب برساند .

راهکار هایی برای نگهداری و تمیز کردن تشک بادی

لکه هایی چون لکه های خون را بهتر است از آب سرد استفاده کنید . ابتدا باد تشک بادی خود را خالی کنید و پس از آن قسمتی که لکه در آن ایجاد شده است تا در زیر آب سرد قرار دهید و با دستمال روی آن را بسایید تا لکه برود . پس از کمرنگ شدن لکه می توانید با استفاده از مواد شوینده ای چون شامپو فرش کاملا لکه را پاک کنید . لکه های روغنی و رنگی نیاز است تا با برخی از مواد چون تینر و یا بنزین پاک کنید که بهتر است تینر باشد . پس از پاک کردن لکه لازم است به خوبی تشک بادی که به تینر آغشته شده است را پاک کنید تا بو نگیرد .

در صورت بو گرفتن تشک بادی چه کنیم ؟

گاهی به دلیل استفاده مکرر از تشک بادی ممکن است سطح تشک بو بگیرد به همین دلیل باید تشک بادی خود را بو زدایی کنید تا بوی آن تشدید نیابد . به همین دلیل راهکاری را پیشنهاد می دهیم که می تواند به خوبی بوی تشک بادی را به خود بگیرید . جوش شیرین از موثر ترین موادی است که می توانید با استفاده از آن بوی بد تشک بادی خود که ممکن است بر اثر عرق کردن بدن و … به خود بگیرد پاک کنید . برای اینکار تنها می بایست جوش شیرین را بر روی تشک بادی پخش کنید و آن را در حدود یک ربع تا نیم ساعت در آن حالت قرار دهید .

راهکار هایی برای نگهداری و تمیز کردن تشک بادی

در هنگام استفاده از جوش شیرین نیازی به خیس کردن آن نیست و حتی نباید سطح تشک بادی شما نمناک یا خیس باشد . پس از گذشت چند دقیقه با استفاده از جارو برقی جوش شیرین پخش شده بر روی تشک را پاک کنید .

قارچ زدایی سطح تشک بادی

در مواقع بسیار نادری ممکن است سطح تشک بادی شما دچار کپک زدگی و یا رشد قارچ شود . ایجاد قارچ بر روی تشک های بادی زمانی اتفاق می افتد که شما از تشک بادی خود را در آب و هوای مرطوب و شرجی استفاده می کنید ، همچنین در برخی مواقع ممکن است از تشک بادی بر روی آب استفاده کنید و پس از استفاده به خوبی آن را خشک نکرده و جمع کنید ، این مسائل می تواند باعث ایجاد رشد قارچ بر روی تشک بادی شود . برای جلوگیری از رشد و پراکنده شدن قارچ و پاک سازی تشک از آن باید اقدامات لازم را انجام دهید .

قرار دادن در زیر نور آفتاب

یکی از روش های قارچ زدایی قرار دادن تشک بادی در زیر نور آفتاب است ، بهتر است تشک بادی خود را به مدت یک تا دو روز در زیر نور آفتاب قرار دهید تا قارچ های ایجاد شده از بین برود . پس از آن اقدام به پاکسازی تشک بادی خود کنید .

راهکار هایی برای نگهداری و تمیز کردن تشک بادی

استفاده از محلول آب و سرکه یا آب و الکل

یکی دیگر از راه های مقابله با قارچ های ایجاد شده در تشک بادی استفاده از ترکیب آب و سرکه است . استفاده از آب به منظور رقیق تر شدن سرکه می باشد چرا که فقط استفاده از سرکه توصیه نمی شود . همچنین استفاده از محلول آب و الکل نیز می تواند بسیار مفید باشد . پس از ترکیب مواد ، محلول بدست آمده را با استفاده از یک اسفنج یا ابر بر روی تشک بادی بکشید . پس از آن تشک بادی خود را تا زمان خشک شدن در زیر نور آفتاب قرار دهید .

اسپری ضد عفونی کننده لباس

استفاده از اسپری ضد عفونی کننده لباس همچنین می تواند به قارچ زدایی تشک بادی بسیار مفید واقع شود که در صورت دسترسی به هر یک از مواد گفته شده می توانید اقدام به ضد عفونی کردن تشک بادی خود کنید .

راهکار هایی برای نگهداری و تمیز کردن تشک بادی

نگهداری و استفاده صحیح از تشک بادی

همواره به محل قرار گیری تشک بادی خود اهمیت دهید چرا که استفاده نامناسب از تشک بادی می تواند منجر به آسیب دیدگی تشک بادی شما بشود . اگر تشک بادی خود را در خانه استفاده می کنید بهتر است تشک بادی خود را با فاصله از دیوار راه اندازی کنید چرا که برخورد تشک با دیوار می تواند به مرور باعث خوردگی بدنه تشک بادی شود . همچنین توصیه می شود تا تشک بادی خود را زیاد نزدیک به بخاری و شومینه نکنید چرا که گرمای شدید می تواند به بدنه تشک بادی آسیب برساند .

راهکار هایی برای نگهداری و تمیز کردن تشک بادی

اکر تشک بادی خود را در محیط های بیرون از خانه راه اندازی می کنید نیز بهتر است از یک زیر انداز استفاده کنید تا کف تشک بادی آسیب نبیند . در صورتی که از تشک بادی بر روی آب استفاده می کنید آن را پس از استفاده به خوبی خشک کنید . 

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *