راهکار های نگهداری و تمیز کردن تخت خواب بادی

تخت خواب بادی از سری محصولات بادی جدید و پر طرفداری است که امروزه استقبال زیادی از آن ها شده است چرا که در بدو ورود خود به بازار های جهانی به دلیل نبود اطلاعات کافی مشتریان از این محصولات بادی از خرید تخت خواب بادی صرف نظر می کردند ، اما امروزه فروش تخت خواب بادی بسیار زیاد شده و بسیاری از افراد اقدام به خرید این محصولات طبی و راحتی می کنند ، اما با این وجود برخی از افراد روش های صحیح نگهداری و مراقبت از تخت خواب های بادی را نمی دانند به همین دلیل قصد داریم تا راهکار های نگهداری و تمیز کردن تخت خواب بادی را در این مطلب بگوییم .

سوالات متداولی در رابطه با شیوه نگهداری از تخت خواب بادی همچون سوالاتی مانند چگونه تخت خواب بادی خود را بشوییم ؟ آیا می توان از تخت خواب بادی به صورت دائمی استفاده کرد ؟ آیا خالی نکردن باد تخت خواب بادی به محصول آسیب می رساند ؟ بهترین نوع استفاده از تخت خواب بادی چگونه است ؟ آیا تخت خواب بادی قابل تعمیر است ؟ محل مناسب برای راه اندازی تخت خواب بادی کدام است ؟ در صورت ایجاد لکه بر روی تخت خواب بادی چه کنیم ؟ لکه خون را چگونه پاک کنیم ؟ در صورت چسبیدن آدامس به تخت خواب چگونه آن را پاک کنیم و … . برای استفاده از راهکار های نگهداری و تمیز کردن تخت خواب بادی در ادامه همراه ما باشید .

راهکار های نگهداری و تمیز کردن تخت خواب بادی

قبل از خرید تخت خواب بادی بایستی به جنس ، آرگونومی ساخت و همچنین برند تخت خواب بادی خود توجه داشته باشید چرا که این سه فاکتور می تواند نشان از کیفیت تخت بادی شما باشد . بهترین جنسی که از آن برای ساخت تخت خواب های بادی استفاده می شود pvc می باشد ، چرا که انعطاف پذیری ، مقاومت ، طول عمر و … از مهم ترین ویژگی های پی وی سی می باشد که هر چه لایه های ضخیم تری داشته باشد به مراتب مقاومت تخت نیز بیشتر خواهد شد .

بهترین آرگونومی ساخت برای تخت خواب های بادی این است که محصول از ساختار لایه لایه برخوردار باشد و همچنین قسمت رویه آن از تکنولوژی مواج برخوردار باشد چرا که ساختار لایه بندی شده و ساختار داخلی مشبک می تواند تخت خواب را از بی تعادلی در آورد تا هر نقطه از تخت خواب بادی سفت و یک دست باشد تا تخت خواب شکل بادکنکی و تو خالی نداشته باشد . رویه مواج نیز باعث می شود تا سطح تخت خواب انعطاف پذیر تر باشد ، این نوع رویه نمی گذارد تا به اندام ها فشار زیادی وارد شود . بهترین برند های تخت خواب های بادی نیز کلمن ، بست وی ، اینتکس و … می باشد که در هنگام خرید بایستی به اصالت کالا توجه داشته باشید .

راهکار های نگهداری و تمیز کردن تخت خواب بادی

در این صورت می توانید به کیفیت بالای محصول و طول عمر بالای آن پی ببرید ، اما با این حال از آن جا که تخت خواب های بادی محصولاتی بادی هستند همواره در معرض خطر پارگی و ترکیدن هستند به همین دلیل بایستی در استفاده و نگهداری آن کوشا باشید تا بتوانید از این محصول بادی پر طرفدار استفاده کنید . لازم به ذکر است که در صورت استفاده خوب از تخت خواب بادی می توانید سال ها از آن استفاده کنید و به سادگی و به خودی خود آسیب نخواهند دید . 

راه اندازی و استفاده از تخت خواب های بادی ساده است ، بیشتر تخت خواب های بادی دارای پمپ باد سرخود هستند که این پمپ باد ها از نوع برقی می باشند و با اتصال به برق کار می کنند ، به همین دلیل نیازی به حرکت مکانیکی شما نیست و تنها بایستی دو شاخه را به پریز متصل کنید و دکمه را بر روی ON قرار دهید تا پمپ شروع به کار کند ، قدرت پمپاژ باد این نوع از پمپ ها بسیار بالاست به طوریکه برای باد شدن یک تخت خواب بادی یک نفره به طور میانگین ۳ دقیقه برای پر شدن تخت خواب های بادی ۲ نفره ۵ دقیقه طول می کشد ، همچنین این نوع از پمپ ها قابلیت وکیوم و تخلیه را نیز دارا هستند .

راهکار های نگهداری و تمیز کردن تخت خواب بادی

در هنگام باد شدن نباید تخت را تحت فشار قرار دهید چرا که این کار می تواند باعث فشار آمدن به پمپ شود و همچنین می تواند به خود تخت نیز آسیب برساند پس بهتر است تخت را رها کنید تا کاملا پر شود ، سپس پمپ را خاموش کنید . بهتر است که محل قرار گیری تخت خواب های بادی را به درستی انتخاب کنید تا محصول شما آسیب نبیند ، یکی از دلایلی که موجب آسیب دیدن تخت خواب های بادی می شود محل استفاده از تخت می باشد ، به عنوان مثال نباید تخت خواب را در محل های شلوغ خانه که رفت و آمد زیاد است قرار دهید .

سعی کنید تا تخت خواب های بادی خود را به دور از اجسام تیز و برنده قرار دهید و همچنین این تخت ها را در کنار بخاری و شومینه قرار ندهید و در صورت استفاده در کنار وسایل گرمایشی حداقل ۲ متر فاصله برای تخت خواب بادی در نظر بگیرید . اگر قرار است تخت خواب بادی خود را در محیط های بازی چون حیاط استفاده کنید بهتر است از یک زیر اندازا استفاده کنید و محل قرار گیری تخت را جارو کنید چرا که سنگ ریزه ها و شاخ و برگ درختان و حتی زمین آسفالت نیز می تواند به تخت آسیب برساند .

راهکار های نگهداری و تمیز کردن تخت خواب بادی

اگر لباس های شما دارای سگک و … می باشد دقت داشته باشید که آن را در هنگام استفاده از تخت خواب بادی از بدنتان در بیاورید زیرا ممکن است در حالتی که خوابیده اید جهت خود را عوض کرده و فشار وارده توسط آن به تخت آسیب برساند . اما در صورت رعایت کردن این موارد تخت خواب شما هرگز آسیب نخواهد دید . توصیه می کنیم که در هر بار استفاده از محصول آن را خالی کرده و جمع کنید ، زیرا این کار نیز زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت .

لازم به ذکر است که اگر تخت خواب بادی شما همواره باد شده بماند به خودی خود آسیبی به تخت نخواهد رسید پس نگران استفاده دائمی از تخت خواب بادی خود نباشید . تخت خواب های بادی به دلیل اینکه از بدنه pvc ساخته شده اند ضد آب می باشند به همین دلیل اگر تخت شما خیس شد نگران نباشید و آن را خشک کنید و به مانند روز اول استفاده کنید . نباید تخت خواب بادی را در صورت کثیف شدن بشویید و آن را داخل لباسشویی بیاندازید ، اینکار مطمعنا به تخت آسیب خواهد رساند .

راهکار های نگهداری و تمیز کردن تخت خواب بادی

برای پاک کردن لکه ها از تخت خواب های بادی راهکار هایی وجود دارد که بهتر است از آن ها استفاده کنید . قسمت رویه تخت خواب ها معمولا کامفورت بوده و از یک لایه جیر پوشیده شده است ، این جنس ممکن است لکه به خود بگیرد بنابراین بایستی به نسبت لکه ایجاد شده اقدام به تمیز کردن تخت کنید . اگر لکه لکه های چرکی و معمولی بود می توانید با استفاده از یک دستمال نمناک و آغشته به شامپو فرش استفاده کنید .

در صورت وجود لکه خون توصیه می شود از آب سرد و صابون برای شست و شو کمک بگیرید و در صورت لکه های رنگ می توانید از کمی تینل کمک بگیرید تا بتوانید رنگ را پاک کنید . همچنین در صورت چسیدن آدماس استفاده از یک تکه یخ می تواند به کندن آن بسیار کمک کند . شما می توانید برای مشاوره بیشتر از نحوه تمیز کردن این محصولات بادی و کسب راهکار های نگهداری و تمیز کردن تخت خواب بادی از شماره تلفن های فروشگاه اینتکس استفاده کنید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید .

Leave a Comment