روش استفاده و نگهداری استخر بادی

استخر های بادی محصولات بادی هستند که نیاز است تا از آن ها به خوبی مراقبت کنید تا استخر بادی شما طول عمر بالایی داشته باشد و هرگز آسیب نبیند . در این مقاله نیز قصد داریم تا روش استفاده و نگهداری استخر بادی را به شما آموزش دهیم . استخر های بادی را می توان محبوب ترین و پر فروش ترین محصولات بادی در سراسر دنیا دانست که می توانید انواع مختلی از آن ها را خریداری کنید . استخر های بادی به دلیل ساختاری که دارند به راحتی قابل استفاده هستند و می توانند بستر های مناسبی برای تفریحات آبی شما در حیاط خانه و محیط های بیرون از خانه در فصول گرم سال باشد . و اما در ادامه این مطلب قصد داریم تا روش استفاده و نگهداری استخر بادی را به طور صحیح و درست را به شما مشتریان و خریداران استخر های بادی بگوییم ، پس در ادامه همراه ما باشید .

قبل راه اندازی استخر های بادی بایستی به نوع استخر خود توجه داشته باشید . از آن جا که استخر های بادی تنوع و طراحی های بسیار متفاوتی دارند ممکن است روند راه اندازی آن ها از طریق های دیگری انجام شود اما از آن جا که این استخر ها محصولاتی بادی هستند نیاز است تا آن ها را با استفاده از دریچه ای که بر روی بدنه تعبیه شده است باد کنید . بیشتر استخر های بادی دارای دریچه های پستانکی هستند که اجازه خروج باد را حتی در صورت باز ماندن دهانه دریچه نمی دهد .

روش استفاده و نگهداری استخر بادی

راه اندازی صحیح استخر بادی

شما می توانید از انواع پمپ های باد اقدام به راه اندازی و پر کردن استخر بادی خود استفاده کنید . پمپ های دستی از نظر کارایی و نحوه استفاده به دسته های برقی و دستی تقسیم می شوند که به مراتب پمپ های باد برقی از قدرت بالایی برخوردار اند . از مزیت های پمپ های باد دستی نیز عدم نیاز به برق است که به همین دلیل در هر شرایطی می توانید از پمپ باد دستی استفاده کنید . پمپ های باد برقی شامل پمپ های باد فندکی و شارژی نیز می شود . پمپ های پدالی نیز یکی دیگر از مجموعه پمپ های باد است که می توانید از آن ها استفاده کنید .

برای باد کردن استخر های بادی نیاز است تا سری پمپ های باد خود را توسط مبدل سوزنی باد کنید زیرا همانطور که در بالا اشاره شد استخر های بادی دارای دریچه های هوا دو مرحله ای یا پستانکی هستند . اگر قرار است استخر های بادی خود را در محیط های بیرون از خانه و بر روی زمین قرار دهید توصیه می شود قبل از راه اندازی تا محل استخر های بادی خود را به درستی انتخاب کنید چرا که استخر پس از پر شدن وزن زیادی گرفته و به کف استخر فشار زیادی وارد می شود که در صورت مناسب نبودن محل می تواند منجر به سوراخ شدن استخر شود .

روش استفاده و نگهداری استخر بادی

نکات و توصیه های نگهداری از استخر بادی

زمین هایی چون زمین های سنگی ، ماسه ای و شنزار و همچنین زمین های آسفالت می تواند به کف استخر بادی شما مخصوصا استخر های بادی بزرگ آسیب برساند . حدالامکان از زیر انداز های ضخیم برای راه اندازی استخر های بادی خود حتی برای استخر های ایزی ست و پیش ساخته نیز استفاده کنید . در هنگام باد کردن استخر بادی به بدنه فشار وارد نکنید . همچنین در هنگام جمع کردن استخر بادی خود قبل از اینکه باد بدنه را خالی کنید توجه کنید که استخر به طول کامل تخلیه شده باشد چرا که این کار می تواند منجر به پارگی استخر شود .

استخر های بادی اغلب از اجناسی چون وینیل ( vinyl ) و پی وی سی ( pvc ) ساخته شده اند که می توان گفت هر دو این اجناس کیفیت بسیار بالایی دارند و از نظر ساختاری بسیار مشابه هم هستند . هر دو اجناس از مواد غیر شیمیایی ساخته شده اند و کاملا با محیط زیست و انسان سازگاری دارند ، اما از آن جا که به صورت لایه لایه برش داده می شود و لایه ای آن اغلب ضمانتی ۰٫۲۵ الی ۰٫۳۵ میلی متری دارند ممکن است در اثر ضربه های بسیار محکم و برخورد اشیاء و اجسان نوک تیز و برنده پاره و سوراخ بشوند ، پس سعی کنید همواره در هنگام استفاده از محصول نگهداری و مراقبت کنید.

روش استفاده و نگهداری استخر بادی

بهتر است به کودکان خود تذکر دهید تا از آسیب رساندن به استخر پرهیز کنند . از آن جا که کودکان همواره در تلاطم و بازی هستند ممکن است در اثر شیطنت نیز به استخر آسیب وارد کنند و اگر کودک شما سن پایین تری دارد مراقبت باشید تا لبه های استخر را گاز نگیرد چرا که ممکن است باعث پاره شدن استخر شود . استخر های بادی در برابر نور ، حرارت و اشعه های خورشیدی مقاوم است اما بهتر است که در مدت زمان طولانی در زیر نور آفتاب قرار نگیرند به خصوص زمانی که داخل استخر آب نیست و بدنه آن خشک است .

توصیه می شود پس از هر بار استفاده از استخر بادی به خوبی آن را شسته و سپس خشک کنید ، پس از خشک شدن می توانید استخر بادی خود را جمع کرده و داخل جعبه قرار دهید چرا که خیس ماندن استخر بادی می تواند باعث کوتاه شدن ول عمر محصول شود . باد ماندن همواره استخر بادی به خودی خود آسیبی نخواهد دید پس نگران این موضوع نباشید . در صورتی که از استخر بادی به صورت استخر توپ استفاده می کنید بهتر است به لباس فرزندان خود دقت کنید چرا که سگک های موجود در لباس ها می تواند آسیب رسان باشد . لباس راحتی بهترین لباس برای استفاده از استخر توپ بادی خواهد بود .

روش استفاده و نگهداری استخر بادی

تعمیرات استخر بادی

استخر های بادی هر چند که دارای بدنه های بسیار مقاومی هستند ، اما ممکن است در صورت ضربه و فشار دچار آسیب شوند که شایع ترین آن ها سوراخ شدن می باشد . سوراخ شدگی استخر های بادی به سادگی قابل تعمیر است چرا که شرکت های سازنده محصولات بادی چون اینتکس و بست وی برچسب های تعمیراتی مخصوص استخر های بادی را طراحی و عرضه کردند که می توانید با تهیه آن ها به درستی استخر بادی خود را تعمیر و سال ها از محصول خود استفاده کنید .

بسته تعمیرات استخر بادی شامل یک پک از چسب مخصوص و برچسب ( لیبل ) می باشد که می توانید با استفاده از آن ها قسمت سوراخ شده استخر بادی را تعمیر کنید . پس از تشخیص اینکه استخر بادی آسیب دیده است می توانید با استفاده از یک لگن آب و یا با استفاده از کف صابون محل آسیب دیدگی بدنه را پیدا کنید ، پس از پیدا شدن سوراخ بر روی آن علامت بگذارید و سپس بدنه را خشک کنید ، پس از خشک کردن بدنه لیبل را آغشته به چسب مخصوص کرده و بر روی محل سوراخ شدگی قرار دهید ، پس از آن یک وزنه بر روی برچسب قرار داده و آن را ۲۴ ساعت در همان حالت قرار دهید تا محکم شود . 

روش استفاده و نگهداری استخر بادی

شما می توانید استخر بادی خود را برای تعمیر به فروشگاه اینتکس ارسال نمایید تا خود نمایندگی روند تعمیر استخر بادی شما را انجام دهد .

روش استفاده و نگهداری استخر بادی

روش پنچر گیری استخر بادی و تعمیر استخر بادی کودک

Leave a Comment