روش استفاده و نگهداری صحیح از جکوزی بادی

جکوزی ها از نمونه بستر های آبی هستند که معمولا در کنار استخر ها ساخته و استفاده می شوند ، جکوزی ها معمولا با آب سرد و یا گرم پر شده اند که معمولا از آن برای ریکاوری و یا ریلکس کردن استفاده می شود ، استفاده از این نوع آب ها از گذشته مرسوم بوده و حتی جکوزی ها را به صورت گلی ایجاد می کردند ، نمونه های طبیعی جکوزی ها را می توان در آبگرم های طبیعی مشاهده کرد . آب های گرم می تواند برای مفاصل ، عضلات و استخوان ها جنبه ارتوپدیک داشته باشد ، از این رو مدل های مدرن تری به بازار عرضه شد که در این میان می توان به جکوزی بادی اشاره کرد . در این مطلب قصد داریم تا روش استفاده و نگهداری صحیح از جکوزی بادی را به شما عزیزان بگوییم .

جکوزی های بادی از جدید ترین محصولات بادی هستند که به آن ها جکوزی پیش ساخته نیز گفته می شود چرا که نیازی به احداث جکوزی نبوده و به راحتی و در کمترین زمان می توان آن را راه اندازی کرده و مورد استفاده قرار داد . این نوع از جکوزی ها عمدتا برای استفاده شخصی ساخته شده است و ابعاد آن ها معمولا کوچک تر از جکوزی های بتنی عمومی و یا شخصی است ، با این حال جکوزی های بادی نیز نسبت به ابعادی که دارند برای استفاده یک نفر ، دو نفر و یا ۴ نفر مناسب هستند ، این در حالی است که برخی از جکوزی های بادی برای استفاده ۶ نفر و یا بیشتر نیز طراحی شده اند اما معمولا برای ۴ نفر مناسب می باشند .

روش استفاده و نگهداری صحیح از جکوزی بادی

جکوزی های بادی همانطور که از نامشان مشخص است دارای بدنه بادی هستند ، این نوع از محصولات نیز معمولا توسط شرکت های سازنده محصولات بادی ساخته می شوند که می توان در این میان به شرکت های بست وی و اینتکس اشاره کرد ، اینتکس و بست وی بزرگ ترین و اولین شرکت های تولید کننده محصولات بادی چون جکوزی بادی ، استخر بادی ، وان بادی ، تخت بادی ، تشک بادی ، مبل بادی ، کاناپه بادی و … می باشد که با توجه به محبوبیت جکوزی ها نیز این نوع از محصولات را نیز به صورت بادی طراحی کرد .

لازم به ذکر است که جکوزی های بادی دارای تمامی ویژگی های یک جکوزی ایده آل و استاندارد را دارند و دیگر نیازی به خرید لوازم دیگر نمی باشند چرا که در کنار این محصولات دستگاه هایی چون هیتر آب و پمپ تصفیه آب نیز قرار دارد که وجود این دستگاه ها جکوزی های بادی را محصولاتی کامل کرده است . خرید جکوزی بادی می تواند بسیار مقرون به صرفه تر از احداث جکوزی بتنی یا سیمانی باشد ، چرا که احداث جکوزی بادی می تواند هزینه های زیادی را به دنبال داشته باشد چرا که نیاز به حفاری ، آب بندی ، زیبا سازی ، خرید دستگاه های مجزا و … می باشد .

روش استفاده و نگهداری صحیح از جکوزی بادی

این در حالی است که جکوزی های بادی به صورت یک پکیج کامل و با یک قیمت مشخص به فروش می رسد و شما می توانید آن را به راحتی تهیه و خریداری کنید . لازم به ذکر است که علاوه بر مقرون به صرفه بودن جکوزی های بادی می توان به راه اندازی سریع و راحت آن اشاره کرد ، البته ساخت جکوزی های بتنی ممکن است زمان بسیار طولانی تری را داشته باشد .

روش استفاده و نگهداری صحیح از جکوزی بادی

راه اندازی جکوزی های بادی نسبتا ساده است و شما می توانید در کمتر از نیم ساعت این محصول را راه اندازی کنید ، در ادامه به صورت مختصر و مفید روند راه اندازی جکوزی بادی را به شما عزیزان توصیح خواهیم داد .

راه اندازی جکوزی بادی

همانطور که گفته شد راه اندازی جکوزی بادی می تواند به سرعت انجام گیرد ، از این رو با خرید جکوزی بادی سریع تر می توانید به جکوزی خود دسترسی داشته باشید ، اما راه اندازی جکوزی های بادی اگر چه ساده تر هستند اما بایستی در هنگام راه اندازی و استفاده از محصول به نکات ساده اما مهمی دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین عملکرد را از جکوزی بادی خود داشته باشید .

قبل از راه اندازی جکوزی بادی در ابتدا بایستی محل قرار گیری محصول را مشخص کنید ، از آن جا که می توان جکوزی های بادی را به دلخواه در خانه و حتی محیط های باز چون حیاط راه اندازی کرد به محل استقرار و راه اندازی جکوزی های بادی خود اهمیت نمی دهند و چه بسا که انتخاب محل قرار گیری بسیار مهم است و بعضا برخی از افراد به آن دقت نمی کنند . بهترین محل برای قرار گیری جکوزی بادی محلی است که عاری از هر گونه سنگ ریزه ؛ شاخ و برگ درختان و … باشد و سطح آن کاملا صاف و بدون شیب باشد .

روش استفاده و نگهداری صحیح از جکوزی بادی

آسفالت و حتی کاشی یا موزاییک هایی که در حیاط وجود دارد می تواند به کف جکوزی باد شما اسیب برساند زیرا ممکن است به مرور کف جکوزی ساییده شود ، پس در صورتی که امکان پذیر است کف های سرامیکی را انتخاب کنید زیرا پس از اینکه جکوزی با آب پر میشود کف جکوزی تحت فشار قرار خواهد گرفت ، اما در صورتی که محل مناسبی وجود نداشت می توانید با استفاده از یک زیر انداز آسیب رسیدن از سطح زمین به کف جکوزی را به حداقل برسانید . استفاده از تاتمی ها و ابر های ورق مانند می تواند بسیار کمک حال باشد چرا که بسیار نرم و در عین حال ضخیم هستند .

پس از انتخاب محل و استفاده از یک زیر انداز نوبت به راه اندازی بدنه جکوزی بادی می رسد ، بدنه جکوزی های بادی نیز به مانند سایر محصولات بادی دارای دریچه باد است که می توانید از آن طریق اقدام به باد کردن جکوزی خود کنید ، برای باد کردن راحت تر و سریع تر می توانید از پمپ های باد دستی و یا برقی استفاده کنید ، پس از باد شدن کامل بدنه آن را بر روی زیر انداز قرار دهید و سپس پمپ تصفیه آب و هیتر یا گرمکن آب استخر را از جعبه خارج کنید .

روش استفاده و نگهداری صحیح از جکوزی بادی

نحوه نصب تصفیه آب و هیتر آب جکوزی در دفترچه راهنما و دی وی دی آموزشی موجود در داخل جعبه گفته شده است که می توانید از آن بهره مند شوید . همچنین شما می توانید به مطالب مرتبط با راه اندازی پمپ تصفیه و هیتر آب جکوزی موجود در وبسایت فروشگاه اینتکس روند نصب آن ها را انجام دهید . پمپ تصفیه آب که وظیفه تصفیه کردن آب جکوزی را دارد قادر است پس از تصفیه آب را با فشار به داخل جکوزی باز گرداند ، اما در برخی از مدل ها از یک دستگاه پمپاژ آب استفاده می شود که باعث به جریان در آمدن آب در جکوزی می شود .

هیتر آب جکوزی نیز وظیفه گرم کردن آب استخر را دارد که بیشتر هیتر های جکوزی دارای صفحه نمایشی بر روی خود هستند تا افراد بتوانند از آن طریق از عملکرد هیتر و درجه آب را می توان کنترل کرد ، درجه این گرمکن های آب جکوزی نیز قابل کنترل است و شما می توانید به صورت دستی آن را کم و زیاد کنید . اغلب جکوزی های بادی می توانند به دمای ۴۰ درجه برسند که می تواند بازه دماهای ایده آل را در بر بگیرد .

روش استفاده و نگهداری صحیح از جکوزی بادی

نگهداری صحیح جکوزی بادی

و اما پس از راه اندازی جکوزی بادی نوبت به نگهداری از جکوزی بادی می رسد و چه بسا هر چه از محصول خود بهتر مراقبت کنید جکوزی بادی شما طول عمر بیشتری را خواهد داشت . یکی از مهم ترین دستگاه هایی که برای مراقبت از آب جکوزی بادی می باشد همان پمپ تصفیه است ، نبود پمپ تصفیه در این محصولات می تواند کثیف شدن و کدر شدن آب را به دنبال داشته باشد چرا که آب در داخل جکوزی راکت می ماند و همچنین استفاده از جکوزی نیز باعث کثیف شدن آب و در نتیجه کدر شدن آن بیانجامد . شما بایستی هر چند وقت یکبار آب موجود را تصفیه کنید .

روش استفاده و نگهداری صحیح از جکوزی بادی

از نزدیک کردن وسایل داغ و پر حرارت و همچنین اجسام تیز و برنده به بدنه جکوزی های بادی خودداری کنید چرا که این عوامل می تواند به بدنه جکوزی بادی آسیب برساند ، این در حالی است که حتی در صورت سوراخ شدن بدنه ، عملکرد جکوزی شما مختل خواهد شد زیرا باد تمامی بدنه خالی شده و آب سرریز می شود . در صورت آسیب دیدن بدنه شما می توانید جکوزی بادی خود را تعمیر کنید ، برای اینکار برچسب های تعمیراتی مخصوص جکوزی بادی توسط فروشگاه جکوزی بادی و تولید کنندگان و جکوزی بادی ارائه می شود که با تهیه آن ها می توانید محصول را تعمیر کنید .

شما عزیزان حتی می توانید جکوزی بادی خود را برای تعمیر به فروشگاه اینترنتی اینتکس ارسال نمایید چرا که اینتکس علاوه بر فروش جکوزی بادی خدمات پس از فروش این محصولات را چون ارسال ، راه اندازی و تعمیرات انجام می دهد .

روش استفاده و نگهداری صحیح از جکوزی بادی

Leave a Comment