مشخصات چادر مسافرتی خوب

همواره برای سفر بایستی آمادگی لازم را داشته باشید تا بتوانید سفری لدت بخش تر ، راحت تر و دلچسب تری را رقم بزنید ، به همین دلیل بایستی هزینه های سفر خود را بر آورد کنید ، وسایل و تجهیزات ضروری و مورد نیاز در سفر را نیز تهیه و به همراه خود ببرید . امروزه استفاده از چادر مسافرتی در بیشتر سفر ها می تواند تا حدود بسیار زیادی سفر آسان تری را برای شما به ارمغان بیاورد ، به همین دلیل چادر های مسافرتی پای ثابت سفر ها می باشند . اما در صورتی که چادر مسافرتی خود را هنوز انتخاب نکرده اید بهتر است تا ویژگی ها و مشخصات چادر مسافرتی خوب را بدانید تا بتوانید بهترین چادر مسافرتی را خریداری کرده و از آن در طول سفر خود استفاده کنید .

با استفاده از چادر مسافرتی می توانید در تمامی شرایط جوی و جغرافیایی مانند روز و شب ، سرما و گرما ، جنگل ، بیابان یا کوهستان و یا آب و هوای بارانی یا آفتابی حس امنیت داشته باشید . البته استفاده از چادر مسافرتی می تواند حریم خصوصی بسیار عالی را در طول سفر برای شما فراهم کند تا بدین ترتیب هر لحظه که نیاز به استراحت دارید بتوانید با استفاده از چادر مسافرتی حریم خصوصی عالی و امن را برای خود ایجاد کنید . با خرید چادر مسافرتی شاید حتی نیازی به اجاره منزل ، ویلا یا سوئیت ها را نداشته باشید ، پس میبینیم که داشتن یک چادر مسافرتی در سفر بسیار حائز اهمیت است .

مشخصات چادر مسافرتی خوب

تنوع در چادر های مسافرتی بسیار بالاست ، این تنوع می تواند شامل نوع طراحی ظاهری ، نوع آرگونومی ساخت چادر مسافرتی ، ساختار سازه و فریم چادر مسافرتی ، جنس استفاده شده در ساخت پایه و بدنه چادر مسافرتی و … شود ، بنابراین نیاز است تا با برآورد نیاز های خود بهترین و مناسب ترین چادر مسافرتی خود را خریداری کنید . با وجود انواع چادر های مسافرتی بی کیفیت و یا کپی شده انتخاب چادر مسافرتی را کمی سخت تر کرده است . شما بایستی با در نظر گرفتن برخی از مسائل اقدام به خرید چادرمسافرتی کنید ، بنابراین در این مطلب قصد داریم تا مشخصات چادر مسافرتی خوب را مورد بررسی قرار دهیم تا شما خریداران بتوانید با تکیه بر این راهنمایی ها بهترین و مناسب ترین چادر مسافرتی را خریداری کنید .

مقصد و شرایط جوی محل سفر

هر خریدار چادر مسافرتی نیاز است تا قبل از خرید چادر مسافرتی خود ، مقصد و شرایط جوی محل سفر و نوع سفری که دارد را مورد بررسی قرار دهد و به نسبت آن اقدام به خرید چادر مسافرتی خود کنند ، چرا که چادر های مسافرتی به نسبت نوع طراحی و آرگونومی ساختی که دارند برای یک نوع آب و هوای مشخص در نظر گرفته شده اند . به عنوان مثال اگر قرار است به راهپیمایی های پیاده مانند کوهنوردی ، جنگل و بیابان گردی بروید بهتر است تا چادر های مسافرتی مقاوم تر ، ضخیم تر و با کیفیت تری را خریداری کنید ، البته ضد آب بودن و قابلیت حمل آسان از مهم ترین فاکتور هایی است که یک چادر مسافرتی مناسب برای مسافرت ها و راهپیمایی های پیاده بایستی در نظر گرفته شود . 

مشخصات چادر مسافرتی خوب

اما اگر قصد سفر به مناطقی با شرایط جوی پایدار و مساعد هستید می توانید چادر های مسافرتی را خریداری کنید که از نظر ابعاد بزرگ باشند ، تهویه هوای مطلوبی را داشته باشند ، در این نوع شرایط آب و هوایی بهتر است تا چادر های مسافرتی را خریداری کنید که درب و پنجره بزرگتری را داشته باشد و حدالامکان ویژگی های دیگری چون سایبان و … را داشته باشد . البته بر اساس مقصد و شرایط جوی محل سفر ، چادر های مسافرتی به چند دسته : چادر مسافرتی ساحلی ، چادر مسافرتی حرفه ای کوهنوردی ، چادر مسافرتی معمولی خانوادگی تقسیم می شوند که هر یک از آن ها دارای ویژگی های خاص خود هستند .

چادر مسافرتی ساحلی

چادر های مسافرتی ساخته شده برای مناطق ساحلی از دسته چادر های مسافرتی اختصاصی برای شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب ( شرجی ) می باشد که با طراحی خاصی که دارد برای این نوع شرایط جوی مناسب می باشند ، اغلب چادر های مسافرتی ساحلی دارای دیواره های کمتری بوده و درب و پنجره های بزرگتری دارند تا بدین ترتیب هوا به خوبی در داخل چادر در جریان باشد تا افراد در هنگام استفاده از چادر مسافرتی در آب و هوای شرجی بتوانند از هوای خنک تر بهره مند شوند . استفاده از چادر های ساحلی بیشتر جنبه سایبان دارند .

مشخصات چادر مسافرتی خوب

چادر مسافرتی حرفه ای ( کوهنوردی )

چادر های مسافرتی حرفه ای یا کوهنوردی از سری چادر های مسافرتی دیگری می باشند که با توجه به ساختار بسیار مقاوم و ضخیمی که دارند برای استفاده در مناطق کوهستانی ، جنگلی و … مناسب می باشند . این نوع از چادر های مسافرتی از سبک ترین چادر های موجود در بازار هستند که به سهولت می توانید آن ها را حمل کنید . ساختار گنبدی سقف آن ها ، پنجره های کوچک ، بدنه ضخیم و دوپوش و … آن باعث شده است تا این چادر های مسافرتی برای شرایط بد جوی قابل استفاده باشند . تمامی چادر های مسافرتی حرفه ای دارای گواهی های بین المللی و استاندارد هستند به طوریکه بیشتر فدراسیون های ورزشی مانند کوهنوردی آن ها را تایید کرده است .

مشخصات چادر مسافرتی خوب

چادر مسافرتی معمولی ( خانوادگی )

چادر های مسافرتی معمولی نیز از دیگر چادر های مسافرتی موجود در بازار می باشد که بیش از هر نوع چادر مسافرتی دیگری محبوب تر است به همین دلیل به فروش بسیار بالا تری نیز دست یافته است ، این نوع چادر های مسافرتی ایده آل برای شرایط مساعد جوی است و از آن جا که بیشتر افراد به مناطقی سفر می کنند که آب و هوای مساعد دارد ، چادر های مسافرتی معمولی و خانوادگی را خریداری می کنند .

 

مشخصات چادر مسافرتی خوب :

  • ضد آب بودن بدنه
  • سبک بودن
  • حجم بسته بندی کوچک
  • راه اندازی ساده و آسان
  • پایه های مقاوم

ضد آب بودن بدنه از مهم ترین ویژگی های هر یک از چادر های مسافرتی است که شامل تمامی چادر های مسافرتی اعم از حرفه ای ، معمولی ، ساحلی و … می باشد . ضد آب بودن یک چادر مسافرتی را جنس استفاده شده در ساخت بدنه محصول مشخص می کند ، از این رو می بایست به جنس بدنه چادر مسافرتی دقت کنید . چادر های مسافرتی اوجینال و اصل اغلب از بدنه هایی از جنس پلی استر ، پلی اورتان ، برزنت ، نایلون ، pvc و … استفاده شده است ، تمامی اجناس نام برده شده در برابر آب مقاوم هستند . البته از پلی استر ، پلی اورتان و برزنت برای بدنه و از دیگر اقلام برای قسمت های دیگر چادر مانند پنجره ، کف و … استفاده می شود .

اجناسی چون پلی استر و پلی اورتان با ساختار شمعی که دارند می توانند در نازک ترین لایه های خود در برابر آب مقاوم باشند ، از این رو وزن سبک تری را داشته و بیشتر برای ساخت چادر های مسافرتی سبک و حرفه ای از آن ها استفاده می شود . اما برزنت ضخانت بیشتری داشته به همین دلیل بیشتر در برابر سرما محافظت می کند ، اما وزن بیشتری نیز دارد . در برخی از چادر های مسافرتی دوپوش همزمان از دو بدنه پلی استری و پلی اورتانی استفاده می شود .

سبک بودن چادر مسافرتی علاوه بر جنس بدنه به جنس پایه ها یا فریم محصول نیز مرتبط می باشد ، شرکت های سازنده چادر مسافرتی برای کاهش وزن این نوع محصولات سفری از اجناسی چون آلومینیوم و فایبرگلاس برای ساخت فریم چادر مسافرتی استفاده کردند ، چرا که این اجناس مقاوم اما در عین حال سبک می باشند .

مشخصات چادر مسافرتی خوب

حجم بسته بندی چادر های مسافرتی نیز رابطه مستقیمی با جنس بدنه و پایه ها و همچنین نوع سازه محصول دارد . چادر های مسافرتی عمدتا از سه نوع ساختار پایه ای عصایی ، فنری و اتوماتیک برخوردار می باشند ( در رابطه با نوع سازه چادر مسافرتی در مقاله ” چه چادر مسافرتی بخریم ؟ فنری ، عصایی یا اتوماتیک ” توضیحاتی ارائه شده است ) . هر یک از این چادر های مسافرتی دارای حجم بسته بندی و راه اندازی متفاوت هستند . شما می توانید با مراجعه به وبسایت فروشگاه اینتکس تمامی چادر های مسافرتی را با مشخصات و نقد و بررسی تخصصی مشاهده و مطالعه کنید .

Leave a Comment