هزینه نگهداری استخر خانگی

استخر ها از دوست داشتنی ترین بستر ها برای تفریح هستند که می توان آن را سالم ترین تفریحات آبی دانست ، از همین رو بسیاری از افراد چه کودک باشند چه بزرگسال دوست دارند تا از استخر ها استفاده کنند . امروزه استخر ها در سراسر شهر ها به وفور وجود دارند ، همچنین با پیشرفت امکانات بیشتر مردم حتی به فکر ساخت و داشتن استخر های خانگی نیز می افتند تا تفریحات آبی بی دغدغه ای را به همراه خود داشته باشند ، اما هزینه نگهداری استخر خانگی چه میزان است ؟

بسیاری از افراد که قصد ساخت استخر خانگی دارند نگران هزینه های ناشی از ساخت و نگهداری استخر خانگی هستند و از ساخت و یا تهیه یک استخر آماده صرف نظر می کنند . اما هزینه نگهداری استخر خانگی چقدر است ؟ آیا می توان از پس هزینه های نگهداری استخر خانگی برآمد ؟ هزینه متوسط هزینه نگهداری و مراقبت از استخر خانگی چه میزان می باشد ؟ آیا ساخت استخر خانگی به صرفه است ؟ هزینه های ناشی از وسایل نگهداری استخر چقدر است ؟

سوالاتی که ممکن است بار ها و بار ها در ذهن کسانی که قصد ساخت استخر خانگی را دارند پیش بیاید . در رابطه با این مبحث نمی توان گفت که به هیچ عنوان نیازی به تهیه وسایل نگهداری نیست و یا استخر های خانگی نیازی به نگهداری ندارند چرا که هر نوع استخری اعم از خانگی ، ویلایی ، عمومی ، صنعتی و … نیازمند نگهداری هایی هستند تا بتوان به بهترین شکل از استخر استفاده لازم را برد ، هر استخری نیازمند وسایل نگهداری است که در ادامه به هر یک از آن ها خواهیم پرداخت .

وسایل مورد نیاز نگهداری از استخر خانگی

پمپ تصفیه آب استخر

هر استخر خانگی نیازمند داشتن پمپ تصفیه می باشد ، برخی بر این باور هستند که تنها استخر های عمومی و استخر های بسیار بزرگ نیازمند داشتن یک پمپ تصفیه آب استخر هستند اما لازم است بدانید که استخر های کوچک که بیشتر به عنوان استخر خانگی از آن ها یاد می شوند نیز نیازمند چنین دستگاه ها و پمپ های تصفیه کن می باشند . با استفاده مکرر از استخر آب موجود در داخل آن به دلیل راکد بودن می تواند آلوده شود و یا بستر را برای رشد جلبک ها و میکروب ها فراهم کند .

با رشد میکروب ها و آلوده شدن آب می توان دید که آب استخر کدر تر و به اصطلاح سنگین تر شده است به همین دلیل است که حتی اگر استخر خانگی کوچکی نیز دارید بایستی از پمپ تصفیه آب استخر استفاده کنید . برخی به این موضوع فکر می کنند که پس از کثیف شدن آب استخر می توانند به راحتی آن را تعویض کنند ، اما سوال اینجاست که آیا این روش کاری معقول و عقلانی است ؟ در این روش ممکن است ساعت ها زمان برای تعویض آب استخر صرف شود ، همچنین این روش می تواند باعث هدر رفتن آب و بیشتر شدن مالیات آب خواهد شد .

هزینه نگهداری استخر خانگی

پس با یکبار هزینه برای خرید پمپ تصفیه آب استخر موجب می شود تا شما سال های سال از تعویض پر هزینه و زمانبر آب استخر بی نیاز شوید ، مدل های مختلفی از پمپ های تصفیه کن آب استخر در بازار و در فروشگاه اینتکس وجود دارد که می توانید آن ها را بر اساس قدرت پمپ و ابعاد استخر خود انتخاب و خریداری کنید . پمپ های تصفیه کن آب استخر از فیلتر برای تصفیه کردن آب استفاده می کنند .

جارو اسکیمر استخر خانگی

استخر ها به خصوص استخر های خانگی که ممکن است روند تصفیه کردن آب آن به صورت یکنواخت انجام نگیرد موجب می شود تا با راکد ماندن بیش از حد آب در یک محل زمینه ای برای رشد جلبک ها و گیاه ها شود ، همچنین ممکن است آشغال هایی به درون استخر بیوفتد ، این زباله و آشغال ها ممکن است شامل سنگ ریزه ، گرد و خاک ، شاخ و برگ درختان و دیگر اشیاء شود به همین دلیل نیاز است تا این اشیاء خارجی بعضا کوچک از داخل استخر خارج شود ، اینجاست که جارو های اسکیمر به کار خواهند آمد .

این دستگاه ها قدرت مکنده دارند و آب را به داخل خود مکش می کنند تا در هنگام وارد شدن آب به داخل آن دیگر اشیاء موجود در داخل آب نیز به داخل محفظه برود ، پس از آن آب از سمت دیگر خارج شده و گل و لای ، سنگ ریزه و آشغال های ریز جذب جارو اسکیمر می شوند و به راحتی می توان استخر را از شر آشغال های ریز و اذیت کننده راحت کرد . این دستگاه ها را نیز می توانید از بازار خریداری کنید . استفاده از این محصول به نسبت پمپ تصفیه آب کمتر است اما بسیار کاربردی می باشد ، توصیه ما به مالکان استخر ها این است که حتما از جارو های اسکیمر استفاده کنند .

هزینه نگهداری استخر خانگی

قرص کلر

قرص کلر یکی دیگر از اقلامی است که می توانید برای نگهداری هر چه بهتر استخر خود استفاده کنید ، این قرص ها که به صورت جوشان و به مانند قرص طراحی شده اند حاوی کلر هستند که می توانید آن ها را تهیه کنید و از آن برای سم زدایی استخر استفاده کنید ، نحوه استفاده این قرص ها بسیار ساده است ، به طوریکه پس از خرید آن ها تنها می بایست قرص را داخل آب استخر بیاندازید تا قرص حل شده و با آب استخر مخلوط شود ، میزان استفاده از این قرص های کلر بسته به ابعاد استخر متغیر می باشد .

هزینه نگهداری استخر خانگی

روکش استخر خانگی

اگر استخر خانگی شما در حیاط خانه واقع شده است و یا در محیطی باز قرار گرفته است لازم است تا از روکش هایی برای پوشش استخر استفاده کنید تا در هنگامی که از استخر استفاده نمی کنید چیزی داخل استخر نیوفتد ، روکش های استخر در سایز های مختلف و با طول و عرض متفاوت به فروش می رسند که می توانید با پرداخت هزینه کمی یکی از آن ها را تهیه کنید . بیشتر این روکش ها از برزنت می باشند ، چرا که این جنس در برابر دماهای مختلف ، تابش نور آفتاب و حتی فصول سرد سال مقاوم است و در برابر رطوبت نیز پوسیده و یا ضعیف نمی شود .

استخر های پیش ساخته که امروزه در بازار های جهانی و حتی بازار های داخلی به فروش می رسند نمونه ای از استخر های کامل هستند که بسیاری از اقلام همراه مانند زیر انداز ، روکش ، پمپ تصفیه آب را به همراه دارند که با خرید آن ها می توان هزینه کمتری را بابت نگهداری از استخر خانگی خود بپردازید . این استخر ها نمونه بسیار مناسبی برای داشتن یک استخر خانگی ایده آل است که با داشتن آن ها دیگر دانستن هزینه نگهداری استخر خانگی بی معنی می شود چرا که در هنگام تهیه استخر تمامی اقلام لازم و ضروری جهت نگهداری از استخر را به همراه دارد .

و اما اقلام دیگری نیز برای یک استخر مورد نیاز است که می تواند هزینه های دیگری را در بر داشته باشد ، آن اقلام که می تواند توری ، کفی و صافی لوله و … می باشند تهیه کردن آن ها هزینه زیادی را ندارد .

اگر در فصول سرد سال از استخر خانگی خود استفاده نمی کنید توصیه می کنیم که آب داخل استخر را خالی کرده تا نگهداری استخر ساده تر و طول عمر آن بالا تر برود .

Leave a Comment