ویژگی های تشک مواج

استفاده از تشک از دیر باز مرسوم بوده و حتی انسان های اولیه نیز با استفاده از پشم و یا برگ درختان سعی می گردند تا بستری نرم و راحت را برای استراحت کردن و خوابیدن فراهم کند چرا که هر چه بستری نرم تر و انعطاف پذیر تری داشته باشیم خواب راحت تری را در پش خواهیم داشت ، اما هدف اصلی از ارائه این مطلب ویژگی های تشک مواج می باشد .

همانطور که اشاره شد استفاده از تشک قدمت بسیار دیرینه ای دارد اما ممکن است ساختار آن ها در مقاییسه با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشد . تشک های سنتی و یا به اصطلاح پشمی که بی شک از آن حتی برای یک بار هم که شده استفاده کرده و آن را تجربه کرده ایم یکی از بهترین بستر را در ۱۰۰ سال اخیر بوده چرا که پشم پس از حلاجی شدن خاصیت انعطاف پذیری به خود می گیرد و سطح بسیار نرمی را به ارمغان می آورد .

ویژگی های تشک مواج

حتی پس از مدتی در ساختار این نوع تشک ها نیز تغییری ایجاد شدن و افراد تولید کننده سعی می کردند تا با استفاده از نخ سطح تشک ها را به صورت موج دار ایجاد کنند چرا که این نوع طراحی مانع از برهم زدن ساختار پشم شده و همچنین سطح منظم و انعطاف پذیری را در اختیار فرد استفاده کننده قرار می داد . و اما در ادامه این مطلب قصد داریم تا علت مواج بودن تشک ها از جمله تشک های بادی که از مدرن ترین و جدید ترین تشک های موجود در بازار می باشند را بیان کنیم .

تشک های بادی همانطور که اشاره شد از جدید ترین تشک های محبوب می باشند چرا که حمل و نقل آن ها بسیار ساده است ، حجم بسیار زیادی را اشغال نمی کنند ؛ راه اندازی ساده ای داشته و می توان پس از هر بار استفاده آن ها را در حجم بسیار کمتری جمع آوری کرد ، اما یکی از مهم ترین ویژگی های تشک های بادی رویه بسیار نرم و البته مواج آن هاست .

اما ویژگی های تشک مواج چیست و به چه علت تشک های بادی و یا برخی از تشک های دیگر را به صورت مواج می سازند ، با تحقیقاتی که در رابطه با تشک های مواج به خصوص تشک های بادی مواج انجام شده است ، نتیجه تحقیقات نشان داده که تشک های بادی مواج نسبت به تشک های ساده و هموار خواب آرام تری را برای افراد ایجاد می کند ، اما این خواب آرام جنبه عملی نیز دارد .

ویژگی های تشک مواج

هر چه سطح تشک نرم تر و موج بیشتری داشته باشد در نتجیه اندام های فرد در هنگام خواب تحت فشار کمتری قرار می گیرند و هر جه اندام ها تحت فشار کمتری قرار بگیرند ، خون در بدن به بهترین شکل ممکن جریان خواهد داشت به همین دلیل رگ ها آزاد تر بوده و جریان خون شکل طبیعی خود را داشته و سیستم اکسیژن رسانی به سلول های بدن بهتر خواهد بود .

به طور حتم در طول زندگی برای یک بار هم که شده در هنگام خواب شاهد گرفتگی رگ و در نتیجه گرفتگی هایی در عضلات خود شده اید و در طول روز بعد شاهد درد های موضعی در قسمت های مختلف بدن خود بوده اید ، این امر دقیقا نشانه نبود بستر مناسب است چرا که جریان خون در بدن شما با اختلال مواجه شده و اندام های شما درگیر شده است .

ویژگی های تشک مواج

حال میبینم که سطح مواج تشک های بادی به طور چشمگیری جریان خون در بدن را حتی در هنگام دراز کشیدن به صورت نرمال نگه می دارد تا در نتیجه فرد خواب آرام و راحتی را تجربه کند . تولید کنندگان بزرگ تشک های بادی مواج مانند اینتکس ، بست وی و .. با کسب تحقیقات و آزکایش های صورت گرفته و با تجربه بالای خود سعی کردند تا با طراحی تشک های مواج اسباب آسایش و آرامش مردم را در هنگام خواب فراهم کنند .

و اما ویژگی های تشک مواج تنها به این ویژگی ختم نمی شود چرا که این نوع طراحی در تشک های بادی باعث شده است تا بدن افراد در هنگام برخورد با رویه جیر و حتی مخملی تشک های بادی عرق نکند چرا که جریان هوا در میان موج های ایجاد شده در تشک باعث تهویه هوا خواهد شد .

استفاده از تشک های مواج برای بیماران به خصوص بیماران زخم بستری و کسانی که در خطر هستند بسیار توصیه شده است . نوع طراحی های تشک های مواج بسیار متنوع است ، اما در این میان تشک های مواجی برای بیماران ایجاد شده است که از آن ها می توانید حتی بر روی تخت بیمارستان ، خانه و هر جای دیگری استفاده کنید .

ویژگی های تشک مواج

تشک زخم بستر که نوعی تشک بادی مواج می باشد اغلب دارای سطوحی مشبک هستند و موج های موجود بر روی آن بسیار بیشتر است ، همچنین ضخامت یا همان ارتفاع تشک نیز بسیار کم می باشد تا بتوانید آن را در هر سطح مانند زمین ، روی تخت بیمارستان و هر جای دیگری پهن کنید . این نوع تشک ها عمدتا برای بیمارانی طراحی شده است که امکان راه رفتن آن ها به صورت دائمی و یا موقت وجود ندارد ، مانند کسانی که مشکلات مفصلی و دیسک کمر دارند ، افراد معلول ، و حتی کسانی که مشکلات ضعف عظلانی دارند .

نوعی از تشک ها نیز با نام تشک مواج زنبوری طراحی و تولید شده اند که از استاندارد ترین تشک های بادی مناسب برای بیمار و تخت بیمارستان می باشد ، این تشک به دلیل نوع موج های مشبک خود به اسم تشک مواج زنبوری شناخته شده است ، این نوع تشک ها به همراه خود یک پمپ باد برقی با ولتاژ پایین دارند که می توانید با استفاده از آن تشک بادی خود را باد کنید و یا باد آن را خالی کنید ، شما می توانید با استفاده از این پمپ باد میزان باد تشک بادی را تنظیم کنید تا نرمی تشک را بتوانید کنترل کنید .

از دیگر تشک های بادی مواج مرسوم علاوه بر تشک بادی مواج زنبوری می توان به تشک بادی مواج موازی ، مشبک ، تخم مرغی ، سلولی و … نیز اشاره کرد . حجم بسته بندی این نوع از تشک های مواج نیز بسیار کم است به همین دلیل به راحتی می توانید محصول خود را با خود حمل کنید .

در رابطه با انواع تشک های بادی مواج مطالبی در فروشگاه اینترنتی اینتکس ارائه شده است که می توانید با مراجعه به وبسایت رسمی فروشگاه تهران اینتکس وارد دسته بندی تشک بادی شوید و بر روی لینک راهنمای خرید تشک بادی کلیک کنید تا با ویژگی های تشک مواج در طرح ها و ابعاد مختلف آشنا شوید و نوع ساختاری آن ها و جنس استفاده شده در آن ها را مطالعه کنید .

فروشگاه اینتکس بزرگ ترین نمایندگی فروش تشک مواج در ایران است که می توانید تنوع بسیار زیادی از این محصولات را مشاهده کنید و با مطالعه مشخصات آن ها اقدام به خرید تشک بادی مد نظر و محبوبتان کنید . برای خرید می توانید به سه روش اقدام نمایید ، خرید به صورت تلفنی و یا اینترنتی از تمامی نقاط ایران و خرید به صورت حضوری با مراجعه به دفتر و فروشگاه مرکزی اینتکس مسیر است ، خرید حضوری موجب برخورداری شما از تخفیفات ویژه فروشگاه خواهد شد .

Leave a Comment