پمپ باد چند مدل دارد ؟

پمپ باد چند مدل دارد ؟ پمپ های باد همانطور که از نامشان مشخص است برای باد کردن محصولات بادی کابرد دارند و می توانند با قدرت بالاتری باد را به داخل این محصولات پمپاژ کنند . از آن جا که برخی از محصولات بادی از ابعاد و محفظه های بزرگی برخوردار هستند ممکن است باد کردن آن ها به وسیله دهان خسته کننده باشد . به همین دلیل مدل های مختلفی از این محصولات طراحی شده اند که به نسبت محصول خریداری شده می توانید یکی از آن ها را خریداری کنید .

در این مطلب قصد داریم تا سوال پمپ باد چند مدل دارد ؟ را پاسخ دهیم و هر یک از آن ها را به طور کامل معرفی کنیم ، پس اگر قصد خرید پمپ باد را دارید در ادامه ما را همراهی کنید .

پمپ باد دستی

پمپ های باد دستی از نمونه پمپ های پر فروش و محبوب است که به صورت دستی کار کرده و می توان با قوای جسمی دست آن را به حرکت در آورد تا عمل پمپاژ باد صورت گیرد . پمپ باد دستی شامل یک محفظه و بدنه اصلی است که باد در درون آن جمع می شود ، در داخل این محفظه سوپاپی قرار دارد که بر روی آن دستگیره قرار گفته شده است تا فرد بتواند با گرفتن دستگیره سوپاپ و میله داخلی پمپ را به حرکت در آورد .

پمپ باد چند مدل دارد ؟

در این دوران و حرکت مکانیکی انجام شده باد به داخل محفظه وارد می شود و پس از آن با فشار دادن دستگیره ، هوای موجود در داخل محفظه فشرده شده و از طریق شلنگ خروجی باد وارد محصول می شود . سری شلنگ پمپ های باد دستی قابل تعویض است که می توانید سری آن را به نسبت محصول خود عوض کنید . سری سوزنی از جمله سری های مورد استفاده برای باد کردن محصولات بادی شرکتی می باشد .

پمپ باد چند مدل دارد ؟

ابعاد پمپ های باد دستی متنوع است ، همچنین ابعاد با قدرت پمپاژ پمپ رابطه مستقیم دارد ، یعنی هر چه پمپ باد دستی شما از ابعاد بزرگتری برخوردار باشد در نتیجه محفظه بزرگتری داشته و در هر پمپاژ باد بیشتری را وارد محصول باد شونده می کند . پس اگر قصد خرید پمپ باد دستی را دارید به ابعاد و ظرفیت محفظه پمپ توجه داشته باشید .

پمپ باد پدالی

پمپ باد پدالی نیز از نمونه پمپ های باد قدرتمند غیر برقی می باشد که مانند پمپ های باد دستی نیازمند نیروی حرکتی می باشد و به خودی خود قادر به پمپاژ باد نیست ، این نمونه بر روی زمین قرار می گیرد و طراحی آن به گونه ای است که با قرار دادن پا بر روی آن و وارد کردن فشار باد به درون مخزن هوای پمپ وارد شده و پس از فشار باد از طریق شلنگ وارد محصول بادی می شود .

پمپ باد چند مدل دارد ؟

پمپ های باد پدالی از نظر قدرت پمپاژ باد بیشتر از نمونه های دستی می باشد ، همچنین این مسئله به دلیل داشتن مخزن های بزرگتر پمپ های باد پدالی نیز می باشد . از آن جا که قدرت پا بیشتر از دست می باشد فرد می تواند مدت زمان بیشتری را تلمبه بزند بدون اینکه خسته شود . جنس بدنه این محصول از پلاستیک مقاوم ساخته شده و قسمت پارچه ای آن عموما از برزنت می باشد . 

پمپ باد چند مدل دارد ؟

استفاده از دو نمونه پمپ های باد دستی و پدالی بدون نیاز به جریان برق است به همین دلیل در مواقعی که پریز برقی وجود ندارد نیز می توانید از این محصولات استفاده کنید . بهتر است برای باد کردن محصولات بادی کوچک مانند استخر بادی کودک ، تشک بادی کمپینگ ، قایق بادی و … از این نوع پمپ های باد استفاده کنید . قایق های بادی از نمونه محصولات تفریحی هستند که در هنگام استفاده از آن ها اصولا برقی در دسترس نخواهد بود .

پمپ باد فندکی

پمپ های باد فندکی پمپ هایی هستند که نیازی به حرکت مکانیکی بدن ندارند چرا که با جریان ضعیف برق شروع به کار می کنند ، این نوع از پمپ های باد با اتصال به جا فندکی ماشین روشن شده و با ولتاژ بسیار پایین برق ماشین که از باتری آن تغذیه می شود می تواند با قدرت بسیار خوبی باد را به داخل محصول بادی پمپاژ کند . این نوع از پمپ های باد فندکی از حجم کمی برخوردار هستند و از آن ها می توان در سفر ها استفاده نمود .

پمپ باد چند مدل دارد ؟

این نوع از پمپ ها را نیز می توانید به مانند پمپ های باد دستی و پدالی در سفر ها نیز استفاده کنید . در صورت نبود ماشین و جافندکی عملا نمی توان از این محصول استفاده کرد . در مقایسه بین پمپ باد فندکی و پمپ های باد غیر برقی چون دستی و پدالی می توان گفت که قدرت پمپ های فندکی بهتر است ، همچنین فرد بدون هیچ دخالت و صرف انرژی می تواند محصول خود را باد کند . آسیب پذیری پمپ های باد فندکی بیشتر از پمپ های باد دستی و پدالی می باشد .

پمپ باد برقی

پمپ های باد برقی نیز همانطور که از نامش مشخص است با جریان برق شهری کار می کند ، این پمپ های باد دارای یک دوشاخه می باشد که با اتصال آن به برق ۲۲۰ ولت کار می کند . قدرت پمپ های برقی بسیار بیشتر از سایر پمپ ها می باشد به همین دلیل نیز از آن بیشتر برای محصولات بادی بزرگ استفاده می شود .

این نوع از پمپ ها با دروان مداوم پره ها باد را به صورت مستقیم از دهانه ورودی وارد پمپ کرده و آن را با فشار به نازل و محصول بادی هدایت می کند . از نمونه محصولات بادی که استفاده از پمپ های باد برقی توصیه می شود محصولاتی چون استخر بادی بزرگسال ، جکوزی بادی ، تشک بادی دو نفره ، تخت خواب های بادی ، قلعه های بادی بزرگ و … استفاده می شود .

پمپ باد چند مدل دارد ؟

در هنگام استفاده از پمپ های باد برقی بایستی مراقب باشید تا پس از پر شدن محصول بادی از باد به موقع پمپ را خاموش کنید ، همانطور که گفته شد این نوع پمپ ها قدرت بسیار بالایی دارند و از آن جا که به طور مداوم باد را هدایت می کند اگر آن را قطع نکنید می تواند به محصول بادی شما آسیب وارد کند .

از مزیت های بسیار خوب پمپ باد برقی می توان به حالت چند کاره آن ها اشاره کرد ، این نوع از پمپ ها قادر هستند تا عملیات تخلیه یا وکیوم محصول بادی شما را نیز انجام دهد ، پس برای خالی کردن باد محصول نیز نیازی به فشار دادن بدنه محصول بادی نیست بلکه می توانید این پمپ باد را به دریچه تخلیه محصول متصل کنید و حالت را بر روی تخلیه قرار دهید تا به سرعت محصول بادی شما کم شود .

پمپ باد چند مدل دارد ؟

این نوع از پمپ ها نیز دارای قدرت های مختلفی هستند . برخی از این پمپ های باد برقی به صورت سرخود بر روی برخی از محصولات بادی وجود دارد که دیگر نیازی به خرید آن ها نیست . تمامی تخت خواب های بادی استاندارد و شرکتی که توسط برند های معتبر ساخته شده اند بر روی خود یک پمپ باد سرخود دارند که می توانید با اتصال آن به برق تخت خواب را باد کنید و یا عمل تخلیه را در کمتر از ۴ دقیقه انجام دهید .

پمپ های طراحی شده در تخت خواب های بادی نیازمند کنترل باد در هر لحظه نمی باشد چرا که پس از پر شدن کامل تخت خواب باد اضافی از کنار پمپ خارج می شود و به تخت آسیبی نمی رسد . به همین دلیل با خیال راحت می توانید پس از پر شدن کامل تخت خواب پمپ را خاموش کنید .

شما عزیزان می توانید با مراجعه به فروشگاه تهران اینتکس مدل های مختلف پمپ های باد را با قدرت های مختلف مشاهده کنید و محصول مد نظر خود را با قیمت مناسب از فروشگاه به صورت اینترنتی و حضوری خریداری کنید .

پمپ باد چند مدل دارد ؟

Leave a Comment