پمپ تصفیه آب استخر شنی

پمپ تصفیه آب استخر شنی از نمونه پمپ های تصفیه آب شرکتی با ساختار بسیار عالی و قدرت بالا می باشد که طرفداران بسیاری را پیدا کرده است . وجود پمپ های تصفیه آب استخر برای هر استخری ضروری و نیاز است چرا که آب استخر پس از استفاده و به دلیل راکد ماندن در یک محل کثیف شده و دیگر شفافیت قبل را نداشته و اگر به آن رسیدگی نشود ممکن است بوی نامطبوعی را در فضای بیرونی منشر کند .

همچنین در صورت عدم رسیدگی به استخر شرایط برای رشد جلبک ها نیز فراهم شده و در نتیجه نمی توان از استخر به خوبی استفاده کرد . به همین منظور نیاز است تا آب استخر را تمیز کرد ، تعویض آب استخر کاری عقلانی نمی باشد چرا که حجم آب استخر ها بسیار بالا بوده و تعویض آن می تواند وقت زیادی را از شما بگیرد ، همچنین موجب هدر رفتن آب و بالا رفتن هزینه شود ، به این منظور نیز پمپ های تصفیه آب استخر توسط شرکت هایی طراحی و تولید شده اند تا با متصل کردن آن ها ، آب موجود در استخر تصفیه شده و بدون هدر رفتن آن ، ابی تمیز و زلال را داشته باشیم .

پمپ تصفیه آب استخر شنی

پمپ های تصفیه آب استخر با استفاده از فیلتر ها روند تصفیه آب را انجام می دهند و عملا بدون وجود فیلتر ، تصفیه ای صورت نخواهد گرفت ، در این میان می توان انواع پمپ های تصفیه آب را که با فیلتر های کاغذی ، شنی ، نمکی و … روند تصفیه را انجام می دهند اشاره کرد ، یکی از این پمپ ها پمپ تصفیه آب شنی می باشد که در این مقاله با ویژگی های بیشتر پمپ تصفیه آب شنی آشنا خواهیم شد .

پمپ تصفیه شنی با استفاده از فیلتر های شنی روند تصفیه آب را انجام می دهند ، این پمپ های تصفیه آب استخر شامل یک پمپ جهت مکش آب می باشد ، این پمپ آب را به داخل مخزن هدایت می کند تا پس از عبور از فیلتر تصفیه شود ، محل قرار گیری فیلتر شنی داخل مخزن می باشد تا آب پس از گردش در مخزن از فیلتر عبور کرده و کثافات و لجن ها را جذب خود کند .

پمپ تصفیه آب استخر شنی

قدرت پمپ های تصفیه آب شنی نیز متفاوت است ، اینتکس یکی از بزرگترین و با تجربه ترین شرکت های موجود و فعال در زمینه تولید و فروش پمپ تصفیه آب استخر شنی می باشد که این محصولات را به صورت مجزا و یا به همراه استخر های پیش ساخته اینتکس به فروش می رساند ، اینتکس این پمپ های تصفیه آب را با قدرت های مختلفی تولید کرده که هر یک از آن ها از نظر قدرت متفاوت می باشد و به نسبت حجم استخر ها مورد استفاده قرار می گیرند .

پمپ تصفیه شنی که مخزن بزرگتری داشته باشد فیلتر بزرگتری نیز داشته و تناسب آن قدرت پمپ نیز بالا تر خواهد بود . فروشگاه تهران اینتکس بزرگترین نمایندگی فروش پمپ تصفیه آب استخر شنی در ایران است که علاوه بر فروش استخر پیش ساخته ، انواع پمپ تصفیه آب استخر با قدرت های مختلف را به فروش می رساند . از آن جا که فروشگاه اینتکس خدمات پس از فروش این محصولات را ارائه داده است تمامی فیلتر های شنی در ابعاد مختلف را به فروش می رساند .

پمپ تصفیه آب استخر شنی

پمپ های تصفیه آب استخر شنی در قدرت های ۴۵۰۰ لیتر ، ۵۰۰۰ لیتر ، ۸۰۰۰ لیتر ، ۱۰۰۰۰ لیتر ، ۱۱۰۰۰ لیتر در ساعت و … طراحی شده اند ، این بدین معناست که یک پمپ تصفیه آب ۱۰۰۰۰ لیتری قادر است ده هزار لیتر آب را در یک ساعت تصفیه کند ، انتخاب این پمپ های تصفیه آب بایستی به نسبت حجم استخر انجام شود . استخر های پیش ساخته بزرگ اینتکس و بست وی به نسبت حجمی که دارند در کنار خود این پمپ های تصفیه آب را داشته و نیازی به خرید پمپ تصفیه آب استخر شنی به صورت مجزا نخواهد بود ، البته برخی از پمپ های تصفیه آب استخر اینتکس از نوع کاغذی و نمکی نیز می باشند .

فیلتر های شنی متشکل از یک کیسه می باشند که در داخل آن دانه های ریز و درشت سیلیس قرار گرفته است که آب کثیف و آلوده پس از عبور از این سیلیس ها تمیز شده و گل و لای و لجن های موجود جذب فیلتر می شود و در نتیجه آبی زلال تر و شفاف خارج می شود .

قدرت پمپ تصفیه آب شنی بسیار بالا بوده و قادر است آب رودخانه را نیز تصفیه کرده و به داخل استخر هدایت کند ، اگر استخر شخصی دارید که از آب رودخانه آن را پر می کنید پیشنهاد می کنیم که از پمپ های تصفیه آب شنی استفاده کنید تا علاوه بر پمپاژ آب به داخل استخر ، آن را نیز تصفیه کرده و از گل و لای و لجن ها پاک کند .قدرت پمپ های تصفیه کاغذی نیز قدرت بالایی دارند اما پمپ های شنی قوی تر می باشند .

پمپ تصفیه آب استخر شنی

راه اندازی پمپ تصفیه آب شنی بسیار ساده است و حتی بدون نیاز به متخصص می توانید با مطالعه دفترچه راهنمای محصول ، پمپ تصفیه خود را نصب و آن را ادامه استفاده کنید ، منبع تغذیه پمپ های تصفیه آب استخر شنی برق شهری می باشد و با قدرت برق آب را به داخل مخزن های خود پمپاژ می کند تا روند تصفیه انجام شود .

شاید این سوال برای شما عزیزان پیش بیاید که پمپ های تصفیه شنی تنها برای استخر های پیش ساخته شرکتی قابل استفاده می باشند اما اینگونه نیست و استفاده از این پمپ ها محدودیتی ندارد و تنها می بایست با در نظر گرفتن حجم استخر خود پمپ تصفیه آب شنی قدرتمند و متناسب با آن حجم را انتخاب کنید .

تمامی این پمپ ها دارای یک دریچه ورودی و یک دریچه خروجی آب می باشد که آب کثیف از دریچه ورودی وارد پمپ شده و از دریچه خروجی خارج می شود ، در کنار پمپ های تصفیه آب استخر لوله هایی جهت اتصال پمپ به استخر وجود دارد که دریچه های ورودی و خروجی پمپ را به دریچه های ورودی و خروجی آب استخر متصل می کند . اغلب دریچه خروجی استخر های پیش ساخته پایین تر قرار میگیرد .

پمپ تصفیه آب استخر شنی

جنس مخزن و بدنه پمپ های تصفیه آب شنی از آهن و آلومینیوم می باشد که کاملا ضد زنگ بوده و در برخورد با رطوبت زنگ نزده و یا پوسیده نمی شود ، اما پیشنهاد می کنیم که هر چند وقت یکبار پمپ را تمیز کنید تا جرم نگیرد . این پمپ ها کاملا ایمن بوده و حتی با وجود برقی بودن خطری ندارند . بر روی مخزن پمپ های تصفیه شنی دربی قرار گرفته است که از آن طریق می توانید به فیلتر شنی پمپ دسترسی داشته باشید ، تعویض فیلتر این پمپ ها نیز بسیار ساده است .

Leave a Comment