پمپ تصفیه آب استخر های شخصی و خانگی

پمپ تصفیه آب استخر های شخصی و خانگی از مناسب ترین پمپ های تصفیه کن پر قدرت و پر توان است که برای استخر های نسبتا کوچک شخصی طراحی شده اند ، استخر ها از نظر استفاده به دو دسته عمومی ( استخر های استاندارد برای شنا و مسابقات ) و استخر های شخصی و خانگی تبدیل می شوند که می بایست وسایل و دستگاه های جانبی مورد نیاز مانند پمپ تصفیه آب استخر متناسب با ابعاد استخر را خریداری کرد .

وجود پمپ های تصفیه آب برای تمامی استخر ها الزامی می باشد چرا که آب پس از ماندن در یک محل و نبود جریان در آن می تواند به مرور آلوده شود ، این آلودگی ممکن است وارد شدن گرد و خاک ، ریخته شدن شاخ و برگ درختان ، رشد جلبک ، رشد باکتری و میکروب ها و … شود ، تمامی این عوامل باعث می شود تا آب استخر کثیف و تیره شده و برای شنا و تفریحات آبی مناسب نباشد . به همین علت نیز بایستی آب استخر خود را هر چند وقت یک بار تازه کنید .

پمپ تصفیه آب استخر های شخصی و خانگی

حجم و ظرفیت استخر ها چه شخصی و چه عمومی بسیار زیاد است به همین دلیل نمی توان به طور مرتب آب استخر را با استفاده از آب شرب و خانگی پر کرد . اگر استخر شما از موتور خانه و با استفاده از چاه و حتی با استفاده از آب رودخانه پر می شود شما می توانید حتی بدون پمپ تصفیه آب و تنها با استفاده از پمپ مکش آب را به داخل استخر هدایت کنید ، لازم به ذکر است که در صورت جریان داشت آب و تعویض مداوم آن است که دیگر نیازی به پمپ تصفیه ندارید ، در غیر این صورت به پمپ تصفیه آب استخر نیاز خواهد بود .

پمپ های تصفیه آب دارای ساختار های مختلفی هستند اما تمامی آن ها شامل یک پمپ در جهت پمپاژ و مکش آب دارند ، همچنین تمامی پمپ های تصفیه آب استخر دارای یک مخزن نیز می باشند . پمپ موجود در دستگاه با پمپاژ کردن آب از استخر و هر آب دیگری ، آن را به داخل مخزن خود هدایت می کند ، در درون مخزن فیلتر های تصفیه قرار دارند که آب پس از عبور از این فیلتر ها صاف شده و در نهایت آبی تمیز و شفاف تر از پمپ خارج می شود .

پمپ تصفیه آب استخر های شخصی و خانگی

تمامی پمپ های تصفیه آب استخر ها از فیلتر استفاده می کنند و در غیر این صورت عملا دستگاه تنها آب را پمپاژ کرده و از خود عبور می دهند . فیلتر های استفاده شده در پمپ های تصفیه نیز بر اساس نوع پمپ تصفیه متغییر است . پمپ تصفیه آب استخر های شخصی و خانگی به دلیل اینکه برای استخر های شخصی و کوچک استفاده می شوند به مراتب توان کمتری داشته و می تواند حجم مد نظر استخر شما را در زمان مشخصی تصفیه کند .

پمپ تصفیه آب استخر اینتکس یکی از بهترین پمپ های تصفیه هستند که در کنار پمپ های تصفیه استخر بست وی به فروش بسیار خوبی دست یافته اند ، این نوع از پمپ ها عمدتا برای استخر های پیش ساخته خانگی و همچنین استخر های بتنی شخصی با طول کمتر از ۱۵ متر طراحی شده اند . در ساخت استخر های بتنی و سیمانی خانگی نیز دریچه های ورود و خروج آب به منظور استفاده از پمپ تصفیه آب طراحی شده اند پس پمپ های تصفیه آب استخر اینتکس و بست وی تنها برای استخر های پیش ساخته نیستند .

پمپ تصفیه آب استخر های شخصی و خانگی

راه اندازی پمپ های تصفیه آب استخر نیز بسیار سخت و پیچیده نیست و تنها با رعابت نکات مهم می توانید بدون کمک پمپ تصفیه آب خود را راه اندازی کنید . هر پمپ تصفیه آب استخری فارغ از نوعی که دارد دارای یک دریچه ورود آب و یک دریچه خروج آب می باشد که در برخی از پمپ ها مانند پمپ تصفیه آب استخر شنی دارای یک درگاه خروجی پسماند و لجن می باشد .

در کنار پمپ های تصفیه دفترچه راهنمایی قرار داده شده است که می توانید از آن نیز کمک بگیرید ، تصاویر رسم شده در دفترچه راهنما حتی اگر به زبان انگلیسی نیز مسلط نباشید نحوه نصب و راه اندازی پمپ تصفیه آب را به شما آموزش می دهد . در کنار محصول همچنین لوله هایی برای اتصال وجود دارد که بایستی به درستی دریچه خروجی استخر را به دریچه ورودی آب پمپ تصفیه متصل کنید ، همچنین دریچه خروجی پمپ را می بایست به دریچه ورودی استخر متصل کنید .

پمپ تصفیه آب استخر های شخصی و خانگی

تمامی پمپ های تصفیه آب استخر اینتکس و … با اتصال به برق شهری کار می کنند و از این منبع تغذیه شروع به کار می کنند . از نمونه پمپ های تصفیه آب استخر پر فروش و کاربردی مناسب برای استخر های خانگی و شخصی می توان به پمپ تصفیه آب استخر فیلتری ، پمپ تصفیه آب استخر شنی ، پمپ تصفیه آب استخر نمکی ، پمپ تصفیه آب کارتریجی اشاره کرد .

پمپ تصفیه آب فیلتری از نمونه پمپ های تصفیه آب پر طرفدار و ارزان قیمت است که ساده ترین نوع پمپ ها می باشد ، این نوع از پمپ ها دارای مخزن استوانه ای می باشد که در داخل مخزن از فیلتر های کاغذی با شکل استوانه قرار گرفته است ، آب با عبور از لایه های کاغذی فیلتر ، تصفیه شده و آلودگی ها و کثیفی ها جذب فیلتر می شود و در نهایت آب تمیز تر و شفاف تر از پمپ خارج می شود . قدرت جذب فیلتر های کاغذی بسیار زیاد است و به خوبی می تواند ریز ترین ناخالصی ها را جذب خود کند .

و اما فیلتر هایی که برای پمپ های تصفیه آب استخر فیلتری کاغذی استفاده می شود به نسبت مخزن و قدرت پمپ به سه دسته فیلتر نوع A ، نوع B و نوع C تقسیم می شوند . فیلتر نوع A بزرگترین فیلتر است که برای نمونه پمپ های بزرگ استفاده می شود و نوع C کوچک ترین آن ها می باشد .

پمپ تصفیه آب استخر های شخصی و خانگی

پمپ های تصفیه آب شنی نیز با استفاده از فیلتر های شنی برای تصفیه آب استخر استفاده می کند ، قدرت پمپ های شنی بسیار بیشتر بوده و برای استخر های بزرگ تر مورد استفاده قرار می گیرد ، این پمپ ها نیز به صورت ۴۵۰۰ لیتری ، ۸۰۰۰ لیتری ، ۱۰۰۰۰ لیتری ، ۱۱۰۰۰ لیتری و … ساخته شده اند ، یعنی می توانند x لیتر آب را در یک ساعت تصفیه کنند .

پمپ های تصفیه آب دیگری همچون پمپ تصفیه آب استخر نمکی علاوه بر اینکه آب را تصفیه می کند می تواند با استفاده از مخزن نمکی خود آب را ضد عفونی کند تا آب از عواملی چون میکروب ها ، باکتری ها و ویروس ها پاک شوند .

این پمپ های تصفیه آبی که به آن ها اشاره شد قابلیت تنظیم قدرت دارند و می تواند سرعت عبور آب را کم یا زیاد کرد ، همچنین برخی از این پمپ ها مانند پمپ های تصفیه آب کارتریجی و نمکی دارای صفحه نمایش دیجیتال هستند که از آن طریق می توانید پمپ خود را کنترل کنید و از نحوه عملکرد و تنظیمات پمپ خود آگاه شوید . برای مشاوره بیشتر با شماره تلفن های فروشگاه تهران اینتکس در تماس باشید .

Leave a Comment