پمپ تصفیه آب استخر چند نوع دارد ؟

پمپ تصفیه آب استخر چند نوع دارد ؟ پمپ های تصفیه آب یکی از کاربردی ترین البته واجب ترین وسایل و محصولات مورد نیاز استخر های بزرگ است تا بتوان با استفاده از آن ها آب استخر را همواره تمیز نگه داشت . راکد ماندن آب در یک محل به صورت طولانی مدت می تواند باعث ایجاد بستر برای رشد میکروب ، جلبک و باکتری ها شود ، همچنین در هر بار استفاده می تواند آب استخر آلوده شود .

در صورت مستمر بودن این اتفاقات به تدریج آب کدر شده و ممکن است بوی نامطبوعی را در فضای بیرون پخش کنند به همین دلیل نیاز است که آب استخر به صورت دوره ای تعویض گردد ، اما از آن جا که استخر ها ممکن است از ابعاد بزرگی برخوردار باشند ظرفیت و حجم زیاد آب را نیز در درون خود جای می دهند به همین دلیل تعویض کلی آب به منظور تمیز کردن آب استخر و جایگزینی آن با آب تازه می تواند بسیار زمان بر و همچنین هزینه بر باشد .

پمپ تصفیه آب استخر چند نوع دارد ؟

به همین دلیل پمپ های تصفیه ای توسط برخی از شرکت ها ایجاد شده است که می تواند بدون هدر رفتن آب ، همان آب موجود در استخر را تصفیه کند و به داخل استخر بازگرداند . قدرت تصفیه های آب امروزی بسیار بالاست چرا که ساختار مدرن و خوبی دارند و می توانند کثیف ترین آب ها را نیز به آب زلال و تمیز تبدیل کنند به همین دلایل نیز تمامی کسانی که صاحب استخر های شخصی هستند از پمپ های تصفیه آب استخر نیز استفاده می کنند .

استخر پیش ساخته نیز از نمونه استخر های آماده و شرکتی هستند که سازه آن ها از قبل آماده شده و تنها می بایست آن را راه اندازی کرد ، این نوع از استخر ها امروزه به فروش بالایی دست یافته اند چرا که هزینه خرید استخر پیش ساخته بسیار کمتر از هزینه ساخت استخر های بتنی می باشد ، همچنین این استخر ها در کنار خود دارای پمپ تصفیه آب می باشند که دیگر نیازی به خرید پمپ تصفیه آب استخر نخواهید داشت .

پمپ های تصفیه کن آب استخری که در کنار استخر های پیش ساخته قرار دارد دارای ظرفیت ها و قدرت مختلفی دارند که به نسبت حجم و ظرفیت استخر پیش ساخته طراحی و تولید شده اند . پس در هنگام خرید استخر های پیش ساخته نگران تصفیه کردن آب آن نباشید چرا که با استفاده از پمپ های تصفیه مناسب می تواند کل حجم آب استخر را در زمان مشخصی تصفیه کنید .

پمپ تصفیه آب استخر چند نوع دارد ؟

این پمپ های تصفیه همانطور که گفته شد از نظر ظرفیت و قدرت می توانند متفاوت باشند اما از نظر نوع فیلتری نیز متفاوت هستند ، در ادامه این مطلب قصد داریم تا پاسخ سوال پمپ تصفیه آب استخر چند نوع دارد ؟ را به شما عزیزان بدهیم تا با کسب اطلاعات کامل تر پمپ های تصفیه کن خود را انتخاب کنید .

پمپ تصفیه آب استخر فیلتری

پمپ تصفیه آب استخر فیلتری از نمونه پمپ های تصفیه کن بسیار قوی و پر قدرت است که شرکت هایی چون بست وی و اینتکس اقدام به تولید آن می کنند ، این پمپ های تصفیه شرکتی عموما برای استخر های پیش ساخته و استخر های شخصی مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع پمپ های تصفیه با استفاده از فیلتر های کاغذی روند تصفیه آب را انجام می دهند .

این فیلتر ها به صورت استوانه ای طراحی شده اند و ساختار آن ها به صورت لایه لایه است تا آب در هنگام عبور از این لایه ها تصفیه شده و مواد اضافی و … با چسبیدن به لایه ها و تنها عبور آب تمیز و زلال شود . و اما پمپ های تصفیه آب فیلتری از نظر ظرفیت و توان به سه دسته تقسیم می شوند .

  • پمپ تصفیه آب استخر فیلتری کوچک ( فیلتر نوع C )
  • پمپ تصفیه آب استخر فیلتری متوسط ( فیلتر نوع B )
  • پمپ تصفیه آب استخر فیلتری بزرگ ( فیلتر نوع A )

پمپ های تصفیه کن آب استخر فیلتری کوچک دارای مخزن کوچکتری بوده و فیلتر آن نیز کوچک و از نوع c می باشد ، این نوع پمپ اغلب برای استخر های کوچک تر از ۴ متر استفاده می شود . اما دو ظرفیت دیگر از این پمپ ها طراحی شده است که برای استخر های بزرگ تر و با حجم بیشتر کارایی دارد .

پمپ تصفیه آب استخر چند نوع دارد ؟

پمپ تصفیه آب استخر شنی

پمپ تصفیه آب استخر شنی نیز نمونه دیگری از پمپ های تصفیه کن آب استخر می باشد که از نظر توان بسیار قدرتمند هستند ، این نوع از پمپ ها دارای فیلر شنی هستند ، این نوع فیلتر شامل یک کیسه پر از سیلیس هایی می باشد که به صورت شن شده در داخل کیسه قرار گرفته اند ، آب پس از عبور از لایه های سیلیس ها تصفیه شده و به آبی شفاف تبدیل می شود .

پمپ تصفیه آب استخر چند نوع دارد ؟

در مقایسه بین پمپ تصفیه آب فیلتری کاغذی و شنی می توان گفت که پمپ های تصفیه کن شنی از قدرت بالا تری برخوردار اند و می توانند کثیف ترین آب ها را نیز به آب تمیز و زلال تبدیل کند . این نوع از پمپ ها یعنی پمپ های شنی نیز دارای قدرت های مختلفی هستند و می توانند n لیتر آب را در یک ساعت تصفیه کنند . قدرت و ظرفیت این نوع از پمپ های تصفیه کن بر روی آن ها درج شده است . توصیه می کنیم قبل از خرید به ویژگی ها و مشخصه های پمپ دقت کنید .

پمپ تصفیه آب استخر نمکی

این نوع از پمپ های تصفیه کن آب استخر نیز با استفاده از مخزن نمک می تواند آب استخر را تصفیه کند ، این نوع از پمپ ها به دلیل داشتن مخزن نمک و همچنین مخزن کلر می تواند آب عبوری از خود را ضد عفونی کند . برای ضد عفونی کردن آب استخر همچنین می توانید با تهیه قرص کلر و نیز شناور قرص کلر آب استخر خود را به راحتی ضد عفونی کنید . ضد عفونی کردن استخر باعث می شود تا از معرض قرار گرفتن بیماری های پوستی همچون قارچ و … در امان بمانید .

همانطور که در ابتدای متن اشاره شد استخر های پیش ساخته اغلب دارای پمپ تصفیه آب بر روی خود می باشند اما شما می توانید این محصولات بی نظیر و کاربردی را به صورت مجزا نیز خریداری کنید ، شما عزیزان می توانید با در نظر گرفتن ابعاد استخر خود و با مشورت کارشناسان فروش پمپ تصفیه آب استخر می توانید بهترین و مناسب ترین پمپ تصفیه آب خود را خریداری نمایید .

پمپ تصفیه آب استخر چند نوع دارد ؟

فروشگاه تهران اینتکس بزرگ ترین و البته اولین فروشگاه پمپ تصفیه آب استخر در ایران است در زمینه فروش استخر پیش ساخته و پمپ های تصفیه آب در مدل های مختلف فعالیت می کند ، شما خریداران گرامی می توانید با برقراری تماس اطلاعات پمپ های باد را از کارشناسان بگیرید و با مشورت با آن ها پمپ تصفیه مناسبی را خریداری کنید .

برای مشاهده انواع پمپ های تصفیه آب در مدل های مختلف فیلتری و شنی می توانید وارد وبسایت فروشگاه اینتکس شوید و پس از وارد شدن به دسته بندی پمپ تصفیه آب استخر شده و تمامی محصولات را به همراه تصاویر و مشخصات کلی مشاهده نمایید . می توانید خرید خود را به سه روش اینترنتی ، حضوری و تلفنی انجام دهید .

Leave a Comment