پمپ تصفیه آب فیلتری اینتکس

پمپ تصفیه آب فیلتری اینتکس از نمونه پمپ های تصفیه آب پر فروش و مناسب برای استخر های شخصی و خانگی کوچک است که می توان آن ها را با قیمت ارزان تر و مناسب خریداری کرد . هر استخری نیازمند داشتن پمپ تصفیه آب است چرا که با راکد ماندن آب در یک محل و جریان نداشتن آن می تواند باعث رشد جلبک ها و در نتیجه کثیف شدن آب ، لجن بستن آن ، رشد باکتری و ویروس ها شود به همین دلیل بایستی به نوعی آب را تازه سازی کرد .

در این راستا شرکت های بسیاری اقدام به تولید و فروش پمپ تصفیه آب استخر کرده اند که می توان در این میان به شرکت اینتکس اشاره کرد ، شرکت اینتکس یکی از بزرگترین و با تجربه ترین شرکت های تولید کننده محصولات بادی و استخر های پیش ساخته است که در کنار استخر های پیش ساخته خود انواع لوازم جانبی مورد نیاز استخر ها از جمله پمپ تصفیه آب استخر اینتکس را نیز تولید می کند .

پمپ تصفیه آب فیلتری اینتکس

پمپ هایی که در این کمپانی طراحی و تولید می شوند عمدتا برای استخر های پیش ساخته بوده اما می توان از آن ها در استخر های شخصی و خانگی که ابعاد آن کوچک تر از ۱۵ متر است استفاده کرد ، استخر های بتنی و سیمانی نیز لوله کشی شده و دارای دریچه هایی به منظور نصب پمپ تصفیه آب استخر می باشند به همین دلیل استفاده از پمپ تصفیه آب استخر اینتکس برای استخر های بتنی و سیمانی نیز قابل استفاده است .

در میان تنوع پمپ های تصفیه آب استخر اینتکس نمونه ای با نام پمپ تصفیه آب فیلتری اینتکس نیز طراحی شده است که با استفاده از فیلتر ، آب را تصفیه کرده و به آب تمیز تبدیل می کند . این نوع از پمپ های تصفیه قدرت بسیار بالایی در جذب آلودگی های آب دارد و می تواند لجن ، گل و لای  و … را به خوبی به خود جذب کند . این نوع از فیلتر ها که با نام فیلتر کاغذی نیز شناخته می شوند به صورت لایه لایه طراحی شده اند و شکلی استوانه ای دارد .

آب پس از وارد شدن به مخزن پمپ تصفیه از لایه های گاغذی و لایه لایه عبور کرده و جذب فیلتر می شوند در نهایت آب تمیز و زلال از درگاه خروجی پمپ خارج می شود . اغلب پمپ های تصفیه آب برای استخر های کوچک شخصی استفاده می شود به همین دلیل اگر استخر شخصی شما بسیار بزرگ است و طول آن بیشتر ۱۰ متر می باشد این نوع از پمپ ها توصیه نمی شود ، البته نوع A این پمپ های تصفیه برای استخر های سایز متوسط قابل استفاده است .

پمپ تصفیه آب فیلتری اینتکس

در حالت کلی پمپ تصفیه آب فیلتری اینتکس از نظر قدرت و ابعادی که دارند به سه دسته تقسیم می شوند ، پمپ تصفیه آب فیلتری نوع A ، نوع B و نوع C سه نمونه پمپ تصفیه آب استخر می باشد که کمپانی اینتکس آن را طراحی و تولید کرده است ، سری A این پمپ های تصفیه که از فیلتر نوع A استفاده می کند بزرگترین فیلتر را داشته و پمپ آن نیز مخزن بزرگتری از سری های دیگر دارد به همین منطور نیز برای استخر های بزرگ تر و با ظرفیت بیشتر استفاده می شود .

به ترتیب پمپ تصفیه آب استخر نوع B کوچک تر و نوع C کوچک ترین آن ها می باشد که می توان با در نظر گرفتن ظرفیت استخر خود یکی از آن ها را خریداری کنید . لازم به ذکر است که در صورت خرید استخر پیش ساخته اینتکس اعم از فریمی و ایزی ست دارای پمپ های تصفیه می باشد که ممکن است پمپ موجود بر روی آن ها از نوع فیلتری باشد ، اما در صورت نیاز به این پمپ ها می توانید به صورت مجزا پمپ تصفیه آب فیلتری اینتکس را از نمایندگی های اینتکس در سراسر دنیا خریداری کنید .

پمپ تصفیه آب فیلتری اینتکس

شما عزیزان می توانید این نوع از پمپ ها را در سه ظرفیت مختلف از نمایندگی تهران اینتکس به صورت اینترنتی و حضوری خریداری کنید ، محصولات موجود در فروشگاه اینتکس کاملا اصل بوده و با ضمانت به فروش می رسد و علاوه بر پمپ های تصفیه آب خود استخر های پیش ساخته را نیز با خدمات پس از فروش ارائه کرده است ، به همین دلیل شما می توانید برای خرید فیلتر های خود از این مرکز اقدام نمایید .

راه اندازی پمپ های تصفیه آب فیلتری استخر ساده است و دارای پیچیدگی نیست اما شما می توانید روند راه اندازی و نصب پمپ تصفیه آب فیلتری خود را به نصاب های با تجربه فروشگاه تهران اینتکس بسپارید و یا با مطالعه مقالات مرتبط راهنمایی های لازم را در جهت نصب و راه اندازی پمپ تصفیه آب فیلتری اینتکس فرا گیرید . همچنین شما می توانید با استفاده از دفترچه های راهنمای موجود در پمپ تصفیه آب ، محصول خود را در درست ترین حالت نصب و استفاده کنید .

این نوع از پمپ ها یعنی پمپ تصفیه آب فیلتری اینتکس وزن بسیار سبکی نسبت به سایر پمپ های تصفیه دارد به همین دلیل جابجایی آن نیز ساده است ، این نوع از پمپ ها به صورت یک تکه بوده و مخزن و پمپ آن بر روی هم قرار گرفته است .

در حالت کلی می توان گفت که یک پمپ تصفیه آب استخر از سه بخش اصلی تشکیل شده است که بخش اصلی و مهم آن پمپ می باشد ، این پمپ قادر به مکش آب از استخر و پمپاژ دوباره آن به داخل استخر می باشد که در این میان آب را از مخزن خود عبور می دهد ، مخزن نیز بخش دیگری از این دستگاه ها می باشد که آب در درون آن می چرخد ، در این چرخش آب از فیلتر عبور می کند ، فیلتر نیز وظیفه جذب الودگی هایی همچون گل و لای ، لجن ، کثیفی ها و … می باشد .

پمپ تصفیه آب فیلتری اینتکس

فیلتر ها پس از مدتی استفاده جرم می گیرند و نیاز است تا آن را تعویض کنید ، برای این کار در ابتدا فیلتر مناسب با ابعاد پمپ تصفیه فیلتری خود انتخاب کنید ( به عنوان مثال فیلتر نوع A ) ، پس از آن درب مخزن را که به صورت چرخشی باز می شود باز کرده و فیلتر قبلی را از آن خارج کنید ، حتما قبل از باز کردن درب پمپ ، آن را از برق کشیده و آب باقی مانده در پمپ را خالی کنید ، پس از تعویض فیلتر درب مخزن را به خوبی ببندید و واشر آن را به خوبی قرار دهید تا آب از درب مخزن خارج نشود .

پیشنهاد ما به صاحبان استخر های پیش ساخته سایز متوسط و استخر های بتنی شخصی با ابعاد نسبتا کوچک این است که پمپ تصفیه آب فیلتری اینتکس را تهیه کنند چرا که این نوع از پمپ ها بسیار مناسب هستند چرا که قدرت پاکسازی و جذب خوبی را دارند و به خوبی می توانند آب استخر را تصفیه کنند ، هم از نظر قیمت مقرون به صرفه بوده و به راحتی می توان آن را نصب و راه اندازی کرد .

Leave a Comment