پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ

پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ می بایست بتواند آب موجود در استخر باغ که اغلب برای امور کشت ، کشاورزی و باغداری استفاده می شود را به بهترین شکل تصفیه کند . ممکن است برای آبیاری برخی از باغات از استخر ها استفاده شود ، این نوع از استخر ها که بیشتر جنبه ذخیره آب را دارند می توانند با ذخیره کردن آب ، در مواقعی که دسترسی به آب وجود ندارد ، بتواند آب درختان و زمین زراعی را فراهم کند .

حال بسیاری از افراد با ساخت یا خرید استخر پیش ساخته برای باغ خود ، یک تیر و دو نشان می زنند ، یعنی علاوه بر ذخیره آب در جهت آبیاری باغ ، بستر را برای شنا ، بازی و تفریحات آبی نیز ایجاد می کنند ، در این حالت ممکن است آب کثیف یا کدر شود و کیفیت مطلوب را برای استفاده شخصی نداشته باشد ، در این حالت شما می توانید با تهیه یک پمپ تصفیه آب استخر ایده آل ، اب استخر خود را تصفیه کنید تا همواره آبی زلال و شفاف را داشته باشید .

پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ

استخر هایی که در باغ قرار دارند بیشتر از استخر های خانگی در معرض کثیف شدن هستند چرا که در اطراف همواره گرد و خاک بوده و همچنین وجود درختان و شاخ و برگ آن ها باعث می شود تا استخر زود تر آلوده و کدر شود ، به همین دلیل نیاز است تا از یک پمپ تصفیه آب قدرتمند برای تصفیه کردن هر چه بهتر استخر استفاده شود .

تنوع در پمپ های تصفیه آب بسیار زیاد بوده و از نظر قدرت و سرعت تصفیه نیز متفاوت هستند ، اما برخی از این پمپ های تصفیه آب از قدرت بسیار بالایی برخوردار اند و می توانند کثیف ترین آب ها را به آب تمیز و زلال تبدیل کنند . در این میان می توان به پمپ تصفیه آب استخر شنی اشاره کرد .

پمپ تصفیه آب استخر شنی ، پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ و استخر های بزرگ می باشد چرا که می تواند با قدرت بسیار بالای خود کثیف ترین آب ها را نیز تصفیه کند . این پمپ ها دارای مخازن بزرگتری هستند و قدرت پمپاژ پمپ آن ها بسیار زیاد است به همین دلیل روند تصفیه به سرعت انحام می شود ، همچنین نوع فیلتر آن که شنی است می تواند به خوبی کثیفی ها را به خود جذب کند .

همانطور که اشاره شد استخر هایی که در باغ قرار گرفته اند به دلیل محیطی که استخر در آن بنا شده است بیشتر در معرض کثیف شدن و آلودگی می باشد ، به همین دلیل می توان شاهد گل و لای ، لجن و جلبک ها در درون استخر بود ، به همین علت نیز می بایست از پمپ های شنی برای تصفیه آب این استخر ها استفاده کرد . پمپ های شنی قادرند تا لجن ، گل و لای و … نیز جذب فیلتر خود کرده و آب تمیز تری را وارد استخر کنند .

پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ

نبود پمپ تصفیه می تواند باعث هدر رفتن آب شود ، پس اگر به طور مداوم آب استخر شما تعویض نمی شود از پمپ تصفیه استفاده کنید تا بدون هدر رفتن آب و صرفه جویی در زمان آب درون استخر را تصفیه کرده و به آب تمیز و شفاف تبدیل کنید .

یک پمپ تصفیه آب شنی شامل چندین درگاه است که یکی از این درگاه ها ، آب را از استخر به داخل مخزن هدایت می کند ، آب پس از وارد شدن به مخزن با چرخش در آن و فیلتر شنی ، از وجود کثیفی ها و لجن ها پاک شده و در نهایت آب تمیز از درگاه خروجی پمپ تصفیه آب وارد استخر می شود . درگاه دیگری نیز بر روی پمپ تصفیه آب شنی قرار دارد که از آن پسماند آب و کثیفی ها ( از جمله گل و لای ، لجن ، جلبک و … ) خارج می شود .

این نوع از پمپ ها با استفاده از فیلتر های شنی روند تصفیه را انجام می دهند ، این فیلتر ها از شن ها یا سیلیس های ریز و درشت تشکیل شده است که آب می تواند از لابه لای آن عبور کرده و تمیز شود ، فیلتر نیز به مانند صافی عمل کرده و کثیفی ها را به خود جذب می کند . این فیلتر ها را نیز می بایست پس از مدتی تعویض کرد ، اما زمان تعویض آن طولانی است و به مانند فیلتر های کاغذی نیازی به تعویض کوتاه مدت ندارد .

پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ

به طور معمول این فیلتر ها می توانند چندین بار و به مدت چند ماه آب استخر را تصفیه کنند بدون اینکه عملکرد آن ها ضعیف شود . از این پمپ های تصفیه حتی می توان برای آب رودخانه نیز استفاده کرد ، به طوریکه اگر آب استخر خود را از رودخانه تامین می کنید می توانید قبل از پر کردن استخر ، آب را تصفیه کرده و همزمان پس از تصفیه وارد استخر کنید .

پمپ های تصفیه آب استخر شنی در قدرت ها و ظرفیت های مختلفی تولید شده اند که می توان به پمپ های تصفیه آب شنی ۴۵۰۰ لیتری ، ۵۰۰۰ لیتری ، ۸۰۰۰ لیتری ، ۱۰۰۰۰ لیتری ، ۱۱۰۰۰ لیتری و … اشاره کرد ، این بدان معناست که یک پمپ تصفیه آب استخر شنی ۵ هزار لیتری می تواند ۵ هزار لیتر را در یک ساعت تصفیه کند . اغلب استخر های خانگی و استخر های باغ ها ظرفیت تقریبی ۲۰ هزار لیتر را دارند که در صورت خرید پمپ تصفیه آب شنی ۱۰۰۰۰ لیتری می توانید کل حجم استخر را در ۲ ساعت تصفیه کنید .

پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ

شرکت های متعددی این پمپ های تصفیه را طراحی و تولید می کنند که یکی از آن ها شرکت اینتکس است ، پمپ تصفیه آب استخر شنی اینتکس یکی از پر فروش ترین پمپ های موجود در بازار می باشد چرا که کیفیت و قدرت بسیار بالایی داشته و در مقایسه با محصولات دیگر شرکت ها بسیار مقرون به صرفه می باشند . این پمپ های شنی کمپانی اینتکس تنها برای استخر های پیش ساخته مورد استفاده قرار نمی گیرند بلکه برای استخر های بتنی و سیمانی نیز قابل استفاده می باشند .

شما عزیزان می توانید با مراجعه به وبسایت فروشگاه تهران اینتکس وارد دسته بندی پمپ تصفیه آب استخر شده و انواع پمپ های تصفیه را در مدل ها و قدرت های مختلف مشاهده کنید ، با وارد شدن به صفحه هر محصول می توانید علاوه بر مشاهده تصاویر ، ویژگی ها و مشخصات محصول را همراه با نقد و بررسی تخصصی آن مطالعه کنید ، همچنین می توانید برای گرفتن مشاوره با فروشگاه اینتکس تماس حاصل فرمایید .