پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ

پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ می بایست بتواند آب موجود در استخر باغ که اغلب برای امور کشت ، کشاورزی و باغداری استفاده می شود را به بهترین شکل تصفیه کند . ممکن است برای آبیاری برخی از باغات از استخر ها استفاده شود ، این نوع از استخر ها که بیشتر جنبه ذخیره آب را دارند می توانند با ذخیره کردن آب ، در مواقعی که دسترسی به آب وجود ندارد ، بتواند آب درختان و زمین زراعی را فراهم کند .

حال بسیاری از افراد با ساخت یا خرید استخر پیش ساخته برای باغ خود ، یک تیر و دو نشان می زنند ، یعنی علاوه بر ذخیره آب در جهت آبیاری باغ ، بستر را برای شنا ، بازی و تفریحات آبی نیز ایجاد می کنند ، در این حالت ممکن است آب کثیف یا کدر شود و کیفیت مطلوب را برای استفاده شخصی نداشته باشد ، در این حالت شما می توانید با تهیه یک پمپ تصفیه آب استخر ایده آل ، اب استخر خود را تصفیه کنید تا همواره آبی زلال و شفاف را داشته باشید .

پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ

استخر هایی که در باغ قرار دارند بیشتر از استخر های خانگی در معرض کثیف شدن هستند چرا که در اطراف همواره گرد و خاک بوده و همچنین وجود درختان و شاخ و برگ آن ها باعث می شود تا استخر زود تر آلوده و کدر شود ، به همین دلیل نیاز است تا از یک پمپ تصفیه آب قدرتمند برای تصفیه کردن هر چه بهتر استخر استفاده شود .

تنوع در پمپ های تصفیه آب بسیار زیاد بوده و از نظر قدرت و سرعت تصفیه نیز متفاوت هستند ، اما برخی از این پمپ های تصفیه آب از قدرت بسیار بالایی برخوردار اند و می توانند کثیف ترین آب ها را به آب تمیز و زلال تبدیل کنند . در این میان می توان به پمپ تصفیه آب استخر شنی اشاره کرد .

پمپ تصفیه آب استخر شنی ، پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ و استخر های بزرگ می باشد چرا که می تواند با قدرت بسیار بالای خود کثیف ترین آب ها را نیز تصفیه کند . این پمپ ها دارای مخازن بزرگتری هستند و قدرت پمپاژ پمپ آن ها بسیار زیاد است به همین دلیل روند تصفیه به سرعت انحام می شود ، همچنین نوع فیلتر آن که شنی است می تواند به خوبی کثیفی ها را به خود جذب کند .

همانطور که اشاره شد استخر هایی که در باغ قرار گرفته اند به دلیل محیطی که استخر در آن بنا شده است بیشتر در معرض کثیف شدن و آلودگی می باشد ، به همین دلیل می توان شاهد گل و لای ، لجن و جلبک ها در درون استخر بود ، به همین علت نیز می بایست از پمپ های شنی برای تصفیه آب این استخر ها استفاده کرد . پمپ های شنی قادرند تا لجن ، گل و لای و … نیز جذب فیلتر خود کرده و آب تمیز تری را وارد استخر کنند .

پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ

نبود پمپ تصفیه می تواند باعث هدر رفتن آب شود ، پس اگر به طور مداوم آب استخر شما تعویض نمی شود از پمپ تصفیه استفاده کنید تا بدون هدر رفتن آب و صرفه جویی در زمان آب درون استخر را تصفیه کرده و به آب تمیز و شفاف تبدیل کنید .

یک پمپ تصفیه آب شنی شامل چندین درگاه است که یکی از این درگاه ها ، آب را از استخر به داخل مخزن هدایت می کند ، آب پس از وارد شدن به مخزن با چرخش در آن و فیلتر شنی ، از وجود کثیفی ها و لجن ها پاک شده و در نهایت آب تمیز از درگاه خروجی پمپ تصفیه آب وارد استخر می شود . درگاه دیگری نیز بر روی پمپ تصفیه آب شنی قرار دارد که از آن پسماند آب و کثیفی ها ( از جمله گل و لای ، لجن ، جلبک و … ) خارج می شود .

این نوع از پمپ ها با استفاده از فیلتر های شنی روند تصفیه را انجام می دهند ، این فیلتر ها از شن ها یا سیلیس های ریز و درشت تشکیل شده است که آب می تواند از لابه لای آن عبور کرده و تمیز شود ، فیلتر نیز به مانند صافی عمل کرده و کثیفی ها را به خود جذب می کند . این فیلتر ها را نیز می بایست پس از مدتی تعویض کرد ، اما زمان تعویض آن طولانی است و به مانند فیلتر های کاغذی نیازی به تعویض کوتاه مدت ندارد .

پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ

به طور معمول این فیلتر ها می توانند چندین بار و به مدت چند ماه آب استخر را تصفیه کنند بدون اینکه عملکرد آن ها ضعیف شود . از این پمپ های تصفیه حتی می توان برای آب رودخانه نیز استفاده کرد ، به طوریکه اگر آب استخر خود را از رودخانه تامین می کنید می توانید قبل از پر کردن استخر ، آب را تصفیه کرده و همزمان پس از تصفیه وارد استخر کنید .

پمپ های تصفیه آب استخر شنی در قدرت ها و ظرفیت های مختلفی تولید شده اند که می توان به پمپ های تصفیه آب شنی ۴۵۰۰ لیتری ، ۵۰۰۰ لیتری ، ۸۰۰۰ لیتری ، ۱۰۰۰۰ لیتری ، ۱۱۰۰۰ لیتری و … اشاره کرد ، این بدان معناست که یک پمپ تصفیه آب استخر شنی ۵ هزار لیتری می تواند ۵ هزار لیتر را در یک ساعت تصفیه کند . اغلب استخر های خانگی و استخر های باغ ها ظرفیت تقریبی ۲۰ هزار لیتر را دارند که در صورت خرید پمپ تصفیه آب شنی ۱۰۰۰۰ لیتری می توانید کل حجم استخر را در ۲ ساعت تصفیه کنید .

پمپ تصفیه آب مناسب برای استخر باغ

شرکت های متعددی این پمپ های تصفیه را طراحی و تولید می کنند که یکی از آن ها شرکت اینتکس است ، پمپ تصفیه آب استخر شنی اینتکس یکی از پر فروش ترین پمپ های موجود در بازار می باشد چرا که کیفیت و قدرت بسیار بالایی داشته و در مقایسه با محصولات دیگر شرکت ها بسیار مقرون به صرفه می باشند . این پمپ های شنی کمپانی اینتکس تنها برای استخر های پیش ساخته مورد استفاده قرار نمی گیرند بلکه برای استخر های بتنی و سیمانی نیز قابل استفاده می باشند .

شما عزیزان می توانید با مراجعه به وبسایت فروشگاه تهران اینتکس وارد دسته بندی پمپ تصفیه آب استخر شده و انواع پمپ های تصفیه را در مدل ها و قدرت های مختلف مشاهده کنید ، با وارد شدن به صفحه هر محصول می توانید علاوه بر مشاهده تصاویر ، ویژگی ها و مشخصات محصول را همراه با نقد و بررسی تخصصی آن مطالعه کنید ، همچنین می توانید برای گرفتن مشاوره با فروشگاه اینتکس تماس حاصل فرمایید .

1 Comments

  1. سلام. من دنبال خرید یک دستگاه تصفیه استخر باغ هستم. ابعاد استخر ۶ در ۴ در ۲ متر عمق میباشد و آب آن از چاه است. لطفا مناسبترین دستگاه تصفیه خود را با کلیه تجهیزات مورد نیازش، به من فاکتور بدهید.
    ضمنا یه سیتم کلرزنی مناسب با شناور و قرص کلر نیز به صورت جداگانه، پیشنهاد قیمت بدهید.
    در پایان عنوان نمایید مقدار کلری که بایستی در آب استخری به این سایز باشد، بایستی چند PPM به عنوان استاندارد باشد؟
    همچنین آیا آب استخری که تصفیه و کلرزنی شده است، برای آبیاری درختان باغ مناسب است یا خیر ؟

    از راهنمایی های شما کمال تشکر را دارم.

Leave a Comment