پمپ تصفیه استخر چیست و چه کاربردی دارد ؟

پمپ تصفیه استخر چیست و چه کاربردی دارد ؟ استخر ها از بستر های بسیار شاد و مفرح آبی هستند که دسترسی به آب جهت شنا وآب تنی را حتی در شهر ها و خانه های شخصی میسر می کند ، استخر های عمومی زیادی در سطح شهر ها ایجاد شده اند که می توان به آن ها مراجعه کرد ، اما با پیشرفت تکنولوژی و فراهم شدن بستر های مناسب در جهت راه اندازی و احداث استخر های شخصی در داخل خانه ها ، شاهد راه اندازی بسیار زیاد استخر ها در ویلا ها ، آپارتمان ها و … می باشیم .

ساخت و راه اندازی یک استخر شخصی نیازمند رسیدگی و نگهداری می باشد ، همانطور که استخر های عمومی توسط کارکنان و موتور خانه هایی که ایجاد شده اند روند نگهداری از استخر را انجام می دهند ، استخر های شخصی نیز در یک وسعت کوچک تری نیازمند مراقبت و نگهداری از استخر را دارند . از وسایل بسیار مهم و ضروری که تمامی استخر ها از آن استفاده می کنند پمپ تصفیه آب استخر می باشد .

پمپ تصفیه استخر چیست و چه کاربردی دارد ؟

وجود یک پمپ تصفیه آب استخر بسیار حیاتی بوده چرا که آب استخر نیازمند تمیز شدن دارند . هدف از ارائه این مطلب بررسی استخر ها و همچنین پاسخ دادن به سوال پمپ تصفیه استخر چیست و چه کاربردی دارد ؟ خواهیم پرداخت تا در صورت خرید و یا راه اندازی استخر های شخصی بتوانید به بهترین شکل از استخر خود استفاده کنید .

پمپ تصفیه استخر چیست و چه کاربردی دارد ؟ پمپ های تصفیه آب استخر همانطور که از نامشان پیداست با استفاده از پمپی که دارند عملیات پمپاژ آب را انجام می دهند ، این پمپ ها پس از پمپاژ آب به داخل مخازن خود ، آب عبور کرده از مخزن را تصفیه کرده و در صورت آلوده بودن آب آن را تمیز و شفاف می کند تا همواره استخری با آب تمیز و شفاف داشته باشیم .

از آن جا که آب استخر ها معمولا راکد است و جریانی ندارد ممکن است پس از گذشت چند وقت کدر شود ، این کدر شدن آب به منظور ایجاد بستر رشد باکتری ها و جلبک ها فراهم شده است و در صورت عدم رسیدگی به استخر ممکن است آب آلوده و تیره شود و همچنین مزه بدی را بگیرد ، در دراز مدت نیز ممکن است بوی نامطبوعی نیز از استخر به محیط بیرون پراکنده شود . به همین دلیل نیز نیاز است که آب استخر خود را به هر چند وقت یک بار و به صورت مداوم تعویض کنید .

پمپ تصفیه استخر چیست و چه کاربردی دارد ؟

اگر استخر شخصی شما توسط آب چاه و موتور خانه پر شده و همواره آب استخرتان در حال جریان می باشد نیازی به پمپ تصفیه آب نخواهید داشت چرا که آب استخر به دلیل جریان داشتن همواره تعویض شده و آب تمیز وارد استخر می شود ، اما اگر استخر شما در آپارتمان و ویلا می باشد و اغلب آن را با آب شهری پر می کنید دیگر نمی توانید حجم آب استخر را به کلی تعویض کنید .

تعویض کردن آب استخر های شخصی می تواند کاری بسیار زمان بر باشد ، همچنین موجب هدر رفتن آب شرب شود که در نتیجه هزینه هایی نیز در بر خواهد داشت ، به همین منظور می توان با استفاده از پمپ های تصفیه آب ، آب موجود در استخر را تصفیه کرد بدون اینکه آبی هدر برود و وقت زیادی را در بابت از شما بگیرد .

پمپ تصفیه استخر چیست و چه کاربردی دارد ؟

و اما پمپ های تصفیه چگونه روند پاکسازی آب را انجام می دهند ؟ پمپ های تصفیه آب ممکن است از نظر ساختاری و همچنین قدرت و ظرفیت متفاوت باشند اما تمامی آن ها با استفاده از فیلتر های تصفیه روند پاکسازی و تصفیه آب را انجام می دهند ، محل قرار گیری فیلتر های تصفیه کن در درون مخزن پمپ تصفیه قرار می گیرند ، در ابتدا پمپ قدرتمند موجود در این دستگاه آب استخر را از دریچه خروجی آن به داخل مخزن پمپ هدایت می کند ، در درون مخزن آب با گردش ، از میان فیلتر عبوب کرده و کثافات و آلودگی های آب جذب فیلتر شده و در نهایت آب تمیز از درگاه خروجی پمپ خارج می شود .

یک پمپ تصفیه شنی شامل سه درگاه می باشد که یکی از آن ها درگاه ورودی ، یکی از آن ها درگاه خروجی و دیگری نیز درگاه خروجی پسماند و لجن موجود در آب است بدین ترتیب آب های کثیف که حتی در آن جلبک و لجن وجود دارد نیز تمیز شده و کاملا شفاف می شود . همانطور که اشاره شد پمپ های تصفیه آب مدل های مختلفی دارند و از فیلتر های متنوعی استفاده می کنند که در این میان می توان به پمپ تصفیه آب استخر شنی ، فیلتری ، نمکی ، کارتریجی و … اشاره کرد .

اغلب این پمپ های تصفیه شنی که در پاراگراف قبل اشاره شد توسط شرکت هایی چون اینتکس و بست وی ساخته شده و مناسب برای استخر های پیش ساخته و استخر های خانگی کوچک می باشد ، این پمپ ها قدرت های مختلفی دارند و به نسبت ابعاد استخر مورد استفاده قرار می گیرند ، اغلب استخر هایی که می توان از این پمپ های تصفیه استفاده کرد عمدتا طولی کمتر از ۱۵ متر دارند . قدرت این پمپ ها بسیار عالی بوده و به دلیل مصرف برق کمتر و همچنین ارزان بودن گزینه بسیار خوبی برای استخر های شخصی می باشد .

پمپ تصفیه استخر چیست و چه کاربردی دارد ؟

در این میان پمپ های تصفیه آب قدرتمند دیگری نیز وجود دارند که توسط برخی از شرکت ها ساخته می شوند که عمدتا برای استخر های بزرگ و عمومی مورد استفاده قرار می گیرند ، این نوع از پمپ ها نیز قیمت بسیار بالایی داشته و برای استخر های شخصی توصیه نمی شود .

پمپ تصفیه آب استخر اینتکس که از بهترین گزینه های خرید می باشد ، قبلیت تعویض فیلتر را دارند ، نه تنها پمپ های تصفیه آب اینتکس بلکه تمامی پمپ های تصفیه را می بایست پس از مدتی استفاده و پس از کثیف شدن فیلتر ، فیلتر آن را تعویض کرده و فیلتر نو در آن قرار داد ، تعویض فیلتر ها نیز بسیار ساده است و تنها با باز کردن درب مخزن می توان به خوبی فیلتر پمپ تصفیه را عوض کرد .

پمپ تصفیه استخر چیست و چه کاربردی دارد ؟

قدرت پمپ های شنی در مقایسه با دیگر پمپ ها بسیار بیشتر بوده و اغلب برای استخر های پیش ساخته بزرگ و استخر های شخصی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد ، این پمپ ها قادرند تا آب رودخانه را نیز تصفیه کنند ، پس اگر استخر شخصی شما در کنار رودخانه بنا شده و قصد دارید آب استخر را از رودخانه تامین کنید از پمپ تصفیه شنی استفاده کنید تا علاوه بر پمپاژ آب به داخل استخر ، آب را از گل و لای و کثافات رودخانه بزداید .

پمپ های تصفیه آب نمکی نیز به دلیل استفاده از نمک می توانند آب استخر را علاوه بر تصفیه کردن ضد عفونی کنند تا باکتری ها و ویروس ها نتوانند در استخر تکثیر یابند . شما عزیزان می توانید با مشاورین فروشگاه اینترنتی اینتکس در رابطه با پمپ های تصفیه آب استخر و انواع آن ها مشورت گرفته و بهترین و کاربردی ترین پمپ تصفیه آب را انتخاب نمایید .

Leave a Comment