چادر ساحلی

چادر ساحلی از نمونه چادر های مسافرتی می باشد که برای سواحل و شرایط آب و هوایی گرم و شرجی طراحی و تولید شده اند . هر چار مسافرتی بسته به مکانی که قرار است از آن استفاده شود طراحی می شود به همین دلیل در هنگام خرید چادر مسافرتی به مناطقی که قرار است از چادر خود استفاده کنید دقت فرمایید . امروزه با پیشرفت تکنولوژی و طراحی های بسیار جدید و مدرن ، شاهد تنوع بسیار زیادی از چادر های مسافرتی هستیم که هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند .

این محصولات سفری با ایجاد یک فضا و حریم خصوصی در طول سفر می تواند آرامش و راحتی را برای مسافرین به ارمغان بیاورد . چادر های مسافرتی بسته به نوع طراحی و آرگونومی ساختی که دارند به چند دسته چادر مسافرتی حرفه ای ( چادر مسافرتی کوهنوردی ) ، چادر مسافرتی خانواده ( معمولی ) و چادر مسافرتی ساحلی تقسیم می شوند که ساختار آن ها نسبت به یکدیگر فرق دارد . و اما در این مطلب قصد داریم تا با بررسی بیشتر چادر ساحلی ویژگی های این نوع از چادر ها را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم تا علاقه مندان به این نوع از چادر های سفری بتوانند با اطلاعات کامل تر خرید خود را انجام دهند .

چادر ساحلی

شرکت های سازنده چادر های مسافرتی که برترین آن ها برند هایی چون کلمبوس ، کلمن ، فرینو ، هاسکی ، بست وی و … می باشند با توجه به شرایط آب و هوایی که سواحل دریاها دارند چادر هایی را طراحی کردند که برای استفاده در آب و هوای شرجی و ساحلی مناسب باشد . همواره شرجی بودن سواحل مخصوصا در فصول گرم سال می تواند آزار دهنده باشد بنابراین با داشتن یک چادر ساحلی ایده آل می توانید محیط بهتری را برای استراحت کردن و اتراق در سواحل ایجاد کنید .

از ویژگی هایی که تمامی چادر های مسافرتی می بایست داشته باشند ، این است که وزن آن ها سبک باشد ، همچنین حجم کمی را در هنگام جمع شدن اشغال کنند ، چرا که این دو ویژگی باعث می شود تا حمل و جابجایی این محصولات سفری آسان تر و ساده تر باشد ، اما این دو مسئله ارتباط مستقیمی با طراحی و آرگونومی ساخت چادر ساحلی و همچنین جنس استفاده شده در ساخت محصول می باشد .

چادر ساحلی

اغلب چادر های مسافرتی اصلی و درجه یک از بدنه ضد آب تشکیل شده اند ، از آن جا که چادر های ساحلی نیز در آب و هوای شرجی و با رطوبت بالا استفاده می شوند بنابراین نیاز است تا چادر های مسافرتی را نیز با بدنه ضد آب تولید کرد . از بهترین اجناس برای ساخت بدنه چادر ساحلی و دیگر چادر های مسافرتی معمولی و حتی حرفه ای می توان به پارچه های شمعی چون پلی استر ، پلی اورتان و برزنت اشاره کرد ، این نوع پارچه ها کیفیت بسیار بالایی دارند که علاوه بر ضد آب بودن در برابر اشعه های خورشیدی و … نیز مقاوم هستند .

به توجه به این ویژگی ها پارچه های شمعی و برزنتی بهترین نمونه برای ساخت چادر های مسافرتی هستند . به همین علت نیز بیشتر چادر های مسافرتی ساحلی دارای بدنه ای از جنس پلی استر می باشند . پلی استر همچنین وزن بسیار سبکی داشته و در نازک ترین لایه ها نیز می تواند به خوبی عایق سرما و حتی رطوبت باشد . حتی چادر های کوهنوردی که از پلی استر ساخته شده اند می توانند در برابر بارش های شدید باران نیز مقاومت کنند و اجازه عبور آب را به داخل چادر نمی دهند .

جنس پایه های اغلب چادر های ساحلی جدید و با کیفیت نیز از آلومینیوم یا فایبرگلاس ساخته شده است ، این دو جنس نیز به مانند پلی استر ضد آب هستند و در آب و هوای مختلف فرسوده نمی شوند ، همچنین این اجناس از سبک ترین اجناسی هستند که علاوه بر وزن کمی که دارند در برابر ضربه ، فشار ، زنگ زدی و فرسایش مقاوم هستند . به همین دلیل نیز چادر هایی که اغلب از بدنه پلی استری و پایه های آلومینیومی یا فایبرگلاسی ساخته می شوند وزن بسیار کمی دارند .

چادر ساحلی

فایبرگلاس نوعی کامپوزیت پلیمری می باشد که از ترکیب مواد نفتی و پشم شیشه ساخته می شود ، شکننده بودن و انعطاف پذیری فایبرگلاس نیز به میزان ترکیبات آن بستگی دارد ، از آن جا که پایه های چادر های مسافرتی می بایست شکل میله ای داشته باشد و ممکن است ضربه یا فشاری به آن وارد شود ، از فایبرگلاس های انعطاف پذیر برای چادر ساحلی و دیگر چادر های مسافرتی استفاده می شود . به همین دلیل چادر های ساحلی وزن های بسیار کمی را دارا هستند .

و اما نوع طراحی سازه چادر های ساحلی نیز به مانند دیگر چادر ها ممکن است به صورت عصایی ، فنری و یا اتوماتیک طراحی شود ، هر یک از این سازه ها ویژگی های خاص خود را دارند که به صورت مختصر هر یک از آن ها را شرح می دهیم . چادر های ساحلی فنری از نظر راه اندازی سریع ترین و راحت ترین هستند و بدون هیچگونه دخالتی می توان آن ها را به صورت فنری باز کرد ، این قبیل چادر ها اغلب از پایه های فایبرگلاسی ساخته می شوند و انعطاف پذیری بالایی را دارند ، اما از نظر حجم بسته بندی از دیگر نمونه ها بزرگ تر است .

چادر ساحلی

چادر های ساحلی عصایی یکی از کم حجم ترین نوع چادر ها هستند که راه اندازی آن کمی زمانبر تر از مدل فنری است ، پایه های این نوع از چادر ها جدا بوده و نیاز است پس از سرهم کردن میله ها آن را وارد بدنه کرده و چادر را راه اندازی کنید ، از این نوع سازه برای ساخت اغلب چادر های مسافرتی حرفه ای و کوهنوردی استفاده می شود . چادر های ساحلی اتوماتیک نیز حجم کمی دارند و همجنین نوع سازه آن ها باعث شده تا سقف بلند تری را داشته باشیم .

و اما مهم ترین خصوصیت چادر های ساحلی نوع طراحی آن است که موجب تمایز آن با دیگر چادر های مسافرتی شده است ، با مشاهده این چادر ها میبینیم که اغلب آن ها دارای تعداد درب و پنجره های متعدد و بزرگ هستند ، همچنین برخی از نمونه چادر های ساحلی فاقد دیواره در یک ضلع خود هستند ، این نوع طراحی باعث می شود تا گردش هوا در داخل چادر به خوبی وجود داشته باشد ، چرا که در صورت بسته بودن چادر مسافرتی و استفاده از آن در مناطق ساحلی موجب بالا رفتن رطوبت و گرما در داخل چادر می شود که در نتیجه موجب آزار خواهد شد .

به همین علت چادر های ساحلی کاملا باز بوده و صرفا به عنوان سایه بان و همچنین یک حریم خصوصی در سواحل دریا استفاده می شود . شما عزیزان می توانید نمونه هایی از این چادر های مسافرتی را در طرح ، رنگ ، ابعاد و آرگونومی ساخت متفاوت در فروشگاه تهران اینتکس مشاهده و در صورت تمایل آن ها را خریداری کنید .

Leave a Comment