چادر مسافرتی اتوماتیک

چادر مسافرتی اتوماتیک از سری چادر های مسافرتی با سازه متفاوت است که ویژگی های خاص خود را دارد . چادر های مسافرتی امروزه در تنوع بسیار زیادی تولید می شوند که هر کدام از آن ها خصوصیات خود را دارند . اما در اغلب مردم در هنگام خرید چادر مسافرتی سردرگم بوده و نمی توانند بهترین انتخاب را داشته باشند . هدف ما از ارائه این مطلب نیز بررسی انواع چادر های مسافرتی است تا بتوانید خرید خوبی را انجام دهید .

در حالت کلی از نظر ساختاری ، سازه چادر های مسافرتی به سه دسته فنری ، عصایی و اتوماتیک تقسیم می شوند . در رابطه با چادر های مسافرتی عصایی و فنری در مقالات دیگر توضیحاتی را ارائه کردیم اما در این مقاله قصد داریم تا ویژگی های چادر مسافرتی اتوماتیک را بیان کنیم تا شما کاربران گرامی بتوانید با کسب اطلاع بیشتر اقدام به خرید محصول خود کنید .

نام دیگر چادر های مسافرتی اتوماتیک ، چادر مسافرتی چتری نیز می باشد چرا که سازه آن به مانند چتر هاست و به همان شکل نیز راه اندازی می شوند . همانطور که از نام این سازه مشخص است شما دیگر نیازی ندارید که چادر مسافرتی خود را به صورت دستی راه اندازی کنید بلکه چادر اتوماتیک از قبل راه اندازی شده و تنها بایستی آن را باز کنید تا قابل استفاده شود .

چادر مسافرتی اتوماتیک

در قسمت بالایی چادر های اتوماتیک یک اهرم یا یک قطب قرار دارد که پایه های چادر به آن متصل شده اند ، ممکن است تعداد پایه های چادر مسافرتی بر اساس نوع چادر و ابعاد آن مختلف باشد اما در حالت کلی چادر های اتوماتیک شامل ۴ ، ۶ و یا ۸ پایه هستند که به قطب بالایی متصل شده اند . میله های استفاده شده در چادر های اتوماتیک نیز به مانند آنتن ها تلویزیون و رادیو می باشند که به صورت کشویی وارد یکدیگر می شوند .

بر روی هر یک از میله ها شاسی قرار دارد که با فشار دادن آن می توانید میله های داخلی را از میله بزرگ تر خارج کنید تا تشکیل یک میله بلند تر را بدهند ، پس از آن با باز کردن تمامی میله ها سازه شکل اصلی را به خود می گیرد . راه اندازی این نوع چادر های مسافرتی به مراتب سریع تر از چادر های مسافرتی عصایی می باشد .

از نظر استحکام چادر های مسافرتی اتوماتیک از دو مدل دیگر یعنی چادر مسافرتی فنری و عصایی برتری دارد چرا که این نوع سازه قوی تر و محکم تر بوده و به همین ترتیب می تواند ایمنی بالاتری داشته باشد . اغلب چادر های مسافرتی خانوادگی که از ابعاد بزرگی برخوردار هستند از نوع اتوماتیک تولید می شوند چرا که این سازه می تواند استحکام و مقاومت بالای چادر های بزرگ را تضمین کند .

از آن جا که میله های چادر مسافرتی اتوماتیک مقداری ضخیم است از این نوع طراحی برای تولید چادر های حرفه ای و کوهنوردی استفاده نمی شود چرا که استفاده از سازه اتوماتیک باعث افزایش وزن چادر شده و به همین دلیل جابجایی و حمل چادر با مشکل مواجه می شود . اما از آنجا که حمل بیشتر چادر های مسافرتی خانوادگی به وسیله خودرو صورت می گیرد وزن چادر دیگر اهمیت چندانی ندارد .

چادر مسافرتی اتوماتیک

چادر های مسافرتی اتوماتیک از نظر حجم بسته بندی نیز بسیار کوچک هستند ، در مقایسه بین سه مدل چادر مسافرتی فنری ، اتوماتیک و عصایی حجم چادر های مسافرتی اتوماتیک مابین دو مدل دیگر است . چادر های فنری به دلیل اینکه بدنه و پایه های آن متصل به یکدیگر هستند و با قابلیت تا شدن جمع می شوند به نسبت دیگر چادر ها حجم بالا تری دارند . چادر مسافرتی عصایی نیز به دلیل اینکه پایه ها از بدنه جدا می شوند و هر یک را می توان به صورت جداگانه جمع کرد حجم کمتری نسبت به بقیه دارند .

بیشتر چادر های مسافرتی حرفه ای مانند چادر های کوهنوردی را عمدتا به صورت عصایی تولید می کنند تا حجم بسته بندی کمتری داشته باشند ، همچنین این نوع سازه وزن کمتری نیز دارند . اما بیشتر چادر های خانوادگی و بزرگ از ساختار اتوماتیک برخوردار هستند .

برخلاف چادر های مسافرتی دیگر که ممکن است پایه های آن از جنس فایبرگلاس تولید شود چادر های مسافرتی اتوماتیک اغلب از پایه های فلزی چون آلومینیوم و یا فولاد تشکیل می شوند ، این ویژگی دومین دلیل استحکام بالای چادر های اتوماتیک می باشد .

با کمی تحقیق و مقایسه می توان پی برد که چادر های مسافرتی اتوماتیک سقف بلند تری دارند ، همچنین سقف آن ها به گونه ای است که بخش های کناری آن نیز ارتفاع بالایی دارند و به صورت گنبدی نیستند ، چادر های عصایی و چادر های فنری به دلیل سازه ای که دارند سقف آن ها عمدتا به صورت مخروطی ، گنبدی و گرد است اما چادر های اتوماتیک به صورت مکعبی ساخته می شوند .

لازم به ذکر است که چادر های اتوماتیک نیز از نظر طراحی بسیار متنوع هستند به طوریکه شما می توانید انواع آن ها را  به صورت دو اتاقه ، سایه بان دار و با پنجره های متعدد و یا کم و حتی با تعداد درب های بیشتر نیز پیدا کنید .

چادر مسافرتی اتوماتیک

برخی از شرکت های تولید کننده چادر های مسافرتی اتوماتیک مانند کلمبوس ، کینگ کمپ ، کیت ، اف آی تی ، کلمن و … چادر های مسافرتی اتوماتیک خود را به صورت دو پوش طراحی می کنند . این نوع طراحی باعث می شود تا اینگونه چادر ها بتوانند در شرایط مختلف جوی مورد استفاده قرار بگیرند .

چادر های مسافرتی دو پوش که در ساخت چادر اتوماتیک نیز از این تکنولوژی استفاده می شود باعث می شود تا با استفاده از پوشش دوم بدنه را در برابر باران ، سرما و … مقاوم ساخت . اغلب این چادر ها دارای بدنه زیرین قابل تنفس هستند اما پوشش دوم آن کاملا ضد آب است . بدنه قابل تنفس بدنه ای است که اجازه عبور رطوبت را می دهد تا به دنبال آن شاهد عرق کردن چادر مسافرتی نباشیم .

شاید در هنگام استفاده از چادر های مسافرتی شاهد عرق کردن بدنه آن در هوای بسیار گرم و یا بسیار سرد شده باشید ، این اتفاق به دلیل اینکه بدنه کاملا ضد آب است اتفاق می افتد ، اما در صورت استفاده از چادر های مسافرتی دو پوش که اغلب چادر های اتوماتیک از آن بهره مند اند بدنه عرق نمی کند ، همچنین در صورت بارش باران پوشش دومی مانع از خیس شدن داخل چادر می شود .

عموما جنس بدنه چادر های مسافرتی اعم از اتوماتیک ، فنری و عصایی از پارچه های شمعی چون پلی استر ساخته می شوند و پوشش دوم آن ها اغلب از جنس پلی اورتان است ، این دو جنس بسته به درصدشان می توانند ضد آب باشند . از مهم ترین ویژگی این اجناس نام برده می توان علاوه بر ضد آب بودن آن ها مقاومت در برابر فشار باد ، ضربه ، نور آفتاب و … اشاره کرد به همین دلیل به هیچ عنوان این اجناس در صورت مرغوب بودن پوسیده و یا ضعیف نمی شوند .

چادر مسافرتی اتوماتیک

در فروشگاه اینترنتی اینتکس انواع چادر های مسافرتی اتوماتیک در ابعاد و رنگ های مختلف ، همچنین با طراحی و آرگونومی های ساخت مختلف وجود دارد که می توانید با مراجعه به وبسایت وارد دسته بندی چادر مسافرتی شوید و انواع چادر های مسافرتی اتوماتیک را با مطالعه مشخصات خریداری کنید .

شما می توانید محصول خود را به صورت اینترنتی و تلفنی از سراسر ایران خریداری کنید ، همچنین می توانید با مراجعه به دفتر فروشگاه به صورت حضوری محصول مد نظرتان را خریداری کنید . با مراجعه به فروشگاه می توانید از تخفیفات ویژه برخوردار شوید . برای کسب اطلاع بیشتر ار محصول مد نظر خود می توانید با شماره تلفن های فروشگاه تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان مشاوره بگیرید .

چادر مسافرتی اتوماتیک چیست ؟

ویژگی های چادر مسافرتی اتوماتیک

Leave a Comment