چسب تعمیر استخر بادی

شاید این سوال پیش بیاید که آیا می توان استخر های بادی را تعمیر کرد یا خیر ؟ از آن جا که محصولات بادی مانند استخر بادی همواره در معرض آسیب دیدگی هستند ، شرکت های تولید کننده این محصولات بادی سعی کردند تا با ارائه لوازم دیگر بتوانند در صورت بروز مشکل و یا آسیب در بدنه استخر های بادی آن ها را تعمیر کنند . چسب تعمیر استخر بادی یکی از این وسایل همراه می باشد که همواره توسط شرکت های تولید کننده ارائه می شود .

با وجود چسب تعمیر استخر بادی دیگر جای هیچگونه نگرانی نیست چرا که به راحتی می توانید استخر سوراخ شده خود را با کمترین تجربه ترمیم یا تعمیر کنید . و اما برچسب های تعمیری از جنس محصولات بادی ساخته شده اند که کاملا با محصول همخوانی داشته و می توان با چسباندن آن به بدنه آسیب دیده استخر محل سوراخ شده را ترمیم کرد .

محصولات بادی به ویژه استخر های بادی اغلب از بدنه هایی از جنس pvc ( پی وی سی ) یا vinyl ( وینیل ) ساخته می شوند ، این دو جنس شباهت های بسیار زیادی نسبت به یکدیگر دارند و خصوصیات بسیار عالی آن هاست که باعث شده تا تمامی تولید کنندگان استخر های بادی از این دو جنس برای ساخت محصولات خود استفاده کنند .

چسب تعمیر استخر بادی

وینیل و پی وی سی هر دو از مواد غیر سمی یا غیر شیمیایی ساخته شده اند به همین دلیل هیچگونه واکنش شیمیایی ایجاد نمی کنند همچنین هیچگونه آسیب و یا ضرری به فرد نمی رساند ، شاید بسیاری از افراد نگران حساسیت های پوستی در برخورد با بدنه استخر های بادی باشند ، اما از آن جا که مواد استفاده شده در ساخت این دو جنس سازگار با محیط زیست است هیچگونه آسیبی به افراد مخصوصا به کودکان نمی رساند .

هر دو جنس فوق از قدرت کشسانی بالایی برخوردار اند و می توانند در لایه های مختلف و با ضخامت های مختلف برش داده شده و طبق الگو های برش شده در کنار یکدیگر پرس می شوند تا شکل اصلی را به خود بگیرد . نحوه پرسینگ محصولات بادی به بهترین شکل و توسط دستگاه های فوق پیشرفته انجام می شود .

پس از تولید هر محصول شرکت ها محصول تولید شده خود را مورد تست و ارزیابی قرار می دهند ، استخر های بادی پس از تولید شدن باد شده و تحت فشار قرار می گیرند تا صحت و سلامت آن مشخص شود ، پس از سلامت استخر بادی ، محصول وارد بخش بسته بندی می شود ، به همین دلیل نیز تمامی محصولات بادی با ضمانت سلامت به فروش می رسد .

چسب تعمیر استخر بادی

فروشگاه اینترنتی تهران اینتکس که یکی از بزرگترین فروشگاه ها و نمایندگی فروش استخر بادی در ایران است تمامی استخر های بادی خود را با ضمانت سلامت و اصالت کالا به فروش می رساند ، همچنین گارانتی ۴۸ ساعته تعمیر برای محصولات خود گذاشته است تا در صورت بروز مشکل و یا آسیب به صورت رایگان استخر بادی شما را تعمیر می کند .

در کنار اغلب محصولات بادی و استخر های بادی مخصوصا استخر بادی اینتکس و یا بست وی برچسب های تعمیراتی وجود دارد اما در صورت نبودن می توانید آن ها را تهیه کنید . این برچسب ها برای تمامی محصولات بادی استفاده می شود . در صورت ارسال محصول آسیب دیده خود به نمایندگی اینتکس ، نمایندگی نیز با استفاده از برچسب های تعمیراتی محصول شما را تعمیر می کند . اما شما می توانید حتی خودتان نیز استخر بادی خود را تعمیر کنید .

برچسب های تعمیراتی همانطور که اشاره شد اغلب از جنس pvc می باشد که ضخامت آن کمتر از ضمانت بدنه استخر ها می باشد ، علت این ضخامت کم نیز بیرون نزدن برچسب هنگام چسبیدن به بدنه می باشد ، در غیر اینصورت ممکن است در صورت سابیده شدن برچسب کنده شود . این برچسب ها به صورت پک ارائه می شوند که به طور کلی آن را بسته تعمیرات می نامند .

بسته تعمیراتی که توسط شرکت هایی چون اینتکس و یا بست وی ارائه می شود شامل برچسب تعمیراتی و چسب مخصوص تعمیر می باشد ، این دو قلم در کنار هم بسته تعمیراتی را تشکیل می دهند . برای تعمیر صحیح استخر بادی در ادامه توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد که پیشنهاد می کنیم ما را دنبال کنید .

نحوه صحیح تعمیر استخر بادی

در ابتدا می بایست استخر بادی خود را باز کرده و کاملا پهن کنید ، پس از آن استخر خود را باد کنید ، میزان باد استخر بادی نبایستی بسیار زیاد باشد ، تنها باید حجمی از هوا در داخل استخر باشد تا بتوانیم محل سوراخ شده استخر را پیدا کنیم . دو راه برای پیدا کردن قسمت آسیب دیده می باشد که می توانید به صورت دلخواه آن را انجام دهید . 

اگر محل سوراخ شده استخر را می دانید دیگر نیازی به انجام این مرحله نیست اما در غیر اینصورت می بایست استخر را باد کنید و آن را داخل آب قرار دهید ، شما می توانید از تشت ، وان و هر چیز دیگری برای پیدا کردن محل آسیب دیده کمک بگیرید ، با قرار دادن قسمت های مختلف استخر بادی در داخل آب و فشار دادن بدنه می توانید حباب هایی که ناشی از سوراخ بودن استخر ایجاد می شود را ببینید و محل را شناسایی کنید .

روش دیگری که می توانید برای تشخیص محل آسیب دیده انجام دهید ، استفاده از کف صابون می باشد ، با ایجاد کف توسط صابون و مالیدن آن به بدنه استخر بادی می توانید حباب های ایجاد شده در قسمت آسیب دیده را مشاهده و آن را علامت گذاری کنید ، پس از مشخص شدن می توانید با استفاده از خودکار و یا ماژیک محل را علامت گذاری کنید تا دیگر گم نشود .

پس از یافتن قسمت آسیب دیده می بایست آن محل را کاملا خشک کنید تا بتوانید برچسب را به خوبی به بدنه بچسبانید ، مقداری از برچسب تعمیراتی را به صورت سکه ای و حتی به همان اندازه سکه برش دهید ، سپس یک سمت آن را تماما آغشته به چسب مخصوص کنید ، میزان چسب زده شده نبایستی بسیار زیاد و یا بسیار کم باشد ، چرا که در صورت زیاد بودن ممکن است برچسب سر بخورد و به خوبی چسبیده نشود ، همچنین ضخامت بیشتری را به برچسب بدهد که این امر می تواند به مرور موجب کنده شدن برچسب شود ، از طرفی کم زدن چسب می تواند از چسبیده شدن لیبل جلوگیری کند .

پس از زدن برچسب نیاز است تا لیبل تحت فشار قرار گیرد تا به خوبی به بدنه استخر بادی بچسبد ، برای این امر شما می توانید از وزنه استفاده کنید ، در صورت نبود وزنه حتی می توانید از یک تکه سنگ نیز استفاده کنید ، می بایست وزنه در حدود ۲۴ ساعت بر روی لیبل باقی بماند تا به خوبی چسبیده شود . پس از ۱۴ ساعت دو مرتبه مرحله اول را تکرار کنید تا ببینید روند ترمیم به درستی انجام شده است یا خیر .

در صورت نیاز می توانید استخر بادی خود را برای فروشگاه اینتکس ارسال نمایید تا خود نمایندگی روند تعمیر استخر بادی شما را انجام دهد ، هزینه ارسال و تعمیر بر عهده مشتری خواهد بود ، اما اگر محصول در ۴۸ ساعت اولیه خرید آسیب دید و یا در داخل بسته بندی آسیب دیده بود می توانید به صورت کاملا رایگان تعمیر استخر بادی خود را انجام دهید .

برچسب تعمیر استخر بادی

با این تعاریف می بینیم که استخر های بادی نیز به مانند تمامی محصولات بادی قابل تعمیر هستند ، لازم به ذکر است استخر هایی که بدنه آن ها پاره شده و میزان پارگی آن زیاد باشد قابل تعمیر نخواهد بود ، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا در نگهداری و مراقبت از محصولات بادی خود به ویژه استخر های بادی کوشا باشید .

مطالب مرتبط :

روش پنچر گیری استخر بادی

Leave a Comment