چه چادر مسافرتی بخریم ؟ فنری ، عصایی یا اتوماتیک ؟

همواره مسافرت ها می توانند دلچسب باشند و چه بسا با به همراه داشتن امکانات و وسایل بیشتر در طول سفر می توانید مسافرتی بهتر و لذت بخش تر را تجربه کنید . در میان وسایل مناسب برای سفر می توان به چادر مسافرتی اشاره کرد ، چادر های مسافرتی را امروزه می توان به یکی از ضروری ترین و مناسب ترین وسایل های سفری دانست که می توانید آن ها را به سادگی و با استفاده از وسیله نقلیه و حتی کوله های پشتی حمل کرد . اما از آن جا که تنوع در این نوع محصولات بسیار زیاد است خریداران چادر مسافرتی در خرید چادر مسافرتی سر در گم هستند . یکی از سوالات متداول مشتریان این است که چه چادر مسافرتی بخریم ؟ فنری ، عصایی یا اتوماتیک ؟

چادر های مسافرتی از نظر سازه و آرگونومی ساختی که دارند به سه دسته فنری ، عصایی و اتوماتیک تقسیم می شوند که در این رابطه سوالات رایج و متداولی چون چه چادر مسافرتی بخریم ؟ فنری ، عصایی یا اتوماتیک ؟ بهترین سازه چادر مسافرتی کدام است ؟ مشخصات انواع چادر مسافرتی فنری ، عصایی و اتوماتیک ،کدام چادر مسافرتی مقاوم تر است ؟ ویژگی های سازه فنری ، عصایی و اتوماتیک چیست ؟ بهترین سازه برای چادر کوهنوردی چیست ؟ حمل کدام سازه راحت تر است ؟ عصایی ، فنری یا اتوماتیک ؟ بهترین نوع سازه برای چادر های خانوادگی کدام می باشد ؟ ابعاد و حجم بسته بندی چادر مسافرتی فنری کمتر است یا عصایی و اتوماتیک ؟ مطرح شده است که در این مطلب قصد داریم تا با بررسی این سه نوع چادر مسافرتی ویژگی ها ، مزیت ها و معایب آن ها را مورد بررسی قرار دهیم .

چه چادر مسافرتی بخریم ؟ فنری ، عصایی یا اتوماتیک ؟

چه چادر مسافرتی بخریم ؟ فنری ، عصایی یا اتوماتیک ؟

چادر های مسافرتی فنری ، عصایی و اتوماتیک تنها در کشور های اروپایی و … موجود نیستند و چه بسا این محصولات را نیز می توانید به سادگی در ایران خریداری کنید و دسترسی به مدل های مختلف آن در داخل کشور نیز بسیار آسان شده است . فروشگاه اینتکس بزرگترین فروشگاه اینترنتی چادر مسافرتی در ایران است که می توانید این محصولات سفری و کاربردی را با نازل ترین قیمت به همراه ضمانت خریداری کنید . در این مطلب فروشگاه اینتکس قصد دارد تا انواع چادر های مسافرتی را مورد تحلیل قرار دهد تا شما مشتریان گرامی بتوانید با کسب اطلاعات بیشتر اقدام به خرید چادر مسافرتی مد نظرتان بکنید .

چادر مسافرتی فنری

چادر مسافرتی فنری در نزد ایرانیان بسیار بیشتر از سایر نمونه ها محبوب تر است ، علت آن را نیز می توان به ارزان تر بودن و مقرون به صرفه بودن چادر های فنری نسبت به سایر چادر ها اشاره کرد . همچنین چادر های مسافرتی فنری بسیار ساده راه اندازی می شوند و به همین دلیل برخی از مردم این نوع از چادر ها را چادر های مسافرتی اتوماتیک می نامند . سازه چادر های مسافرتی فنری از میله ها و ستون هایی تشکیل شده است که خاصیت انعطاف پذیری بالایی دارد و به اصطلاح فنری می باشند ، به همین دلیل نیازی به راه اندازی و نصب بدنه به پایه ها نیست و تنها می بایست با تا کردن و یا باز کردن میله ها از محل های تا شده محصول را راه اندازی کنید .

چه چادر مسافرتی بخریم ؟ فنری ، عصایی یا اتوماتیک ؟

از این رو راه اندازی آن ها به سادگی امکان پذیر است و تنها بایستی چادر را باز کنید تا به صورت فنری چادر شما باز شده و فرم بگیرد . اما نحوه جمع کردن چادر های فنری کمی دشوار است که با چند بار جمع کردن آن می توانید قلق را یاد گرفته و به تنهایی چادر مسافرتی فنری خود را جمع کنید . از مزایای چادر های فنری می توان به مقرون به صرفه بودن آن ها اشاره کرد . همچنین راه اندازی بسیار ساده می تواند از مزایای چادر های مسافرتی فنری باشد . اما این نوع از چادر ها معایبی نیز به همراه دارند ، چادر های فنری از نظر وزن و حجم بسته بندی کمی بالا تر از سایر نمونه ها می باشد که به همین دلیل حمل آن ها کمی سخت تر است .

چادر مسافرتی عصایی

چادر مسافرتی عصایی از دیگر چادر های مسافرتی موجود در بازار های ایران و جهان است که محبوبیت آن در دنیا بیشتر از چادر های مسافرتی فنری و اتوماتیک می باشد . اینگونه از چادر ها به دلیل میله های عصایی که دارند ، به چادر مسافرتی عصایی نام گذاری شده اند . البته این نام برگرفته از عصای نابینایان می باشد که میله آن توخالی بوده و دارای یک طناب در داخل میله می باشد که میله ها به صورت نر و ماده به داخل یکدیگر رفته و تشکیل میله بلند تر می دهد . این نوع از چادر ها دارای استحکام بالاتری هستند و از این جهت مقاوم تر از چادر های فنری می باشد .

چه چادر مسافرتی بخریم ؟ فنری ، عصایی یا اتوماتیک ؟

از ویژگی ها و مزیت های چادر های مسافرتی عصایی می توان به وزن بسیار کم آن ها اشاره کرد . چادر های عصایی نسبت به سایر چادر ها وزن کمتری دارند چرا که ساختار میله و سایز آن ها کوچک تر می باشد از این رو وزن آن ها نسبتا سبک تر است ، همچنین از آن جا که سازه چادر های مسافرتی از بدنه جدا هستند ابعاد و حجم بسته بندی آن ها نیز بسیار کوچک تر می باشد ؛ از این رو حمل چادر های مسافرتی عصایی بسیار راحت تر و ساده تر می باشد .

از این رو بسیاری از چادر های مسافرتی را از نوع عصایی می سازند تا مسافرین بتوانند محصولات خود را به راحتی حمل کنند و از داشتن یک چادر مسافرتی ایده آل ، سبک و کم حجم سفری راحت تر داشته باشند . بیشتر چادر های مسافرتی حرفه یا همان چادر کوهنوردی به دلیل ویژگی ها و مزیت هایی که چادر مسافرتی عصایی دارد ، سازه چادر های کوهنوردی را نیز به صورت عصایی طراحی می کنند تا کوهنوردان بتوانند به سادگی چادر را حمل کنند . از معایب چادر های عصایی می توان به راه اندازی تقریبا زمانبر آن ها اشاره کرد .

چه چادر مسافرتی بخریم ؟ فنری ، عصایی یا اتوماتیک ؟

چادر مسافرتی اتوماتیک

چادر مسافرتی اتوماتیک نیز از دیگر چادر های مسافرتی موجود در بازار است که به دلیل ساختار سازه ای که دارد به چادر مسافرتی چتری نیز معروف شده است . چادر های مسافرتی اتوماتیک به این دلیل که میله های آن سرخود بوده و تنها با فشار دادن دکمه مخصوص هر میله سازه راه اندازی شده و قابل استفاده می شود . چادر های مسافرتی اتوماتیک معمولا از ابعاد بزرگی برخوردار هستند و از بهترین نمونه ها برای استفاده گروهی و خانوادگی می باشد . سازه چادر های مسافرتی اتوماتیک به دلیل داشتن میله های ضخیم تر از سایر چادر ها مقاوم تر می باشد .

چه چادر مسافرتی بخریم ؟ فنری ، عصایی یا اتوماتیک ؟

می توان گفت که چادر های مسافرتی از نظر وزن و حجم بسته بندی از چادر های مسافرتی فنری کوچک تر هستند اما در مقایسه با چادر های مسافرتی عصایی بزرگ تر . اگر به دنبال چادر مسافرتی هستید که سقف و ارتفاع آن بلند تر باشد پیشنهاد ما چادر مسافرتی اتوماتیک می باشد . شما می توانید برای مشاهده و خرید چادر مسافرتی به فروشگاه اینتکس مراجعه کرده و انواع مختلف این چادر های مسافرتی را به همراه مشخصات و تصاویر مشاهده کنید .

Leave a Comment