چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم ؟

ترامپولین ها که با نام های دیگر ترامپولینگ و جامپینگ نیز نامیده می شوند از جمله محصولات و وسایل ورزشی هستند که می توان از آن ها به صورت حرفه و حتی به صورت تفریحی استفاده نمود . در ابتدا استفاده از ترامپولین ها جنبه بازی داشت و پس از آن به عرصه ورزشی ورود کرد ، در عرصه ورزشی نیز در ابتدا برای تمرین های هوازی از ترامپولین ها استفاده می شد اما به مرور و با طراحی ترامپولین های استاندارد از این وسیله حتی در المپیک نیز استفاده شد . شاید در هنگام خرید این سوال برای مشتریان و خریداران پیش بیاید که چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم ؟

انتخاب یک تراپولین مناسب شاید در وهله اول کاری سخت باشد اما مطمعنا با کسب اطلاعات بیشتر از این محصولات دوست داشتنی می توانید محصول ایده آل و مناسب خود را انتخاب کنید ، هدف از ارائه این مطلب نیز پاسخ به سوال ” چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم ؟ ” مطرح شده است پس پیشنهاد می کنیم اگر قصد خرید ترامپولین یا تشک های جامپینگ را دارید در ادامه همراه ما باشید .

چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم ؟

لازم به ذکر است که تشک های جامپینگ ممکن است به صورت بادی نیز طراحی شوند اما هدف این مقاله بررسی ترامپولین های فنری می باشد . در حالت کلی ترامپولین ها از نظر ابعادی به سه دسته اصلی کوچک ، متوسط و بزرگ تقسیم می شوند که هر خریدار می تواند بنا به نیاز خود و محل قرار گیری ترامپولین ابعاد آن را در نظر بگیرد .

ترامپولین ها از نظر استفاده به سه دسته زیر تقسیم می شوند :

  • ترامپولین المپیک Olympic Trampolines
  • ترامپولین پارک Park Trampolines
  • ترامپولین شخصی یا خانگی Domestic Trampolines

ترامپولین المپیک از نمونه ترامپولین های حرفه ای و کاملا استاندارد می باشد که توسط فدراسیون جهانی ژیمناستیک نیز مورد تایید قرار گرفته شده است ، ترامپولین اولین بار در رشته ورزشی ژیمناستیک به دلیل ماهیت این ورزش مورد استفاده قرار گرفت ، اما امروزه از این محصول برای ورزش ها و تمرینات هوازی استفاده بسیار خوبی می شود .

ترامپولین هایی که در مسابقات رسمی استفاده می شود از نظر ساختاری و ابعاد بسیار متفاوت هستند و از دو نمونه دیگر یعنی ترامپولین پارک و ترامپولین شخصی متفاوت هستند . این نوع ترامپولین ها از نظر طراحی محدود هستند و تنوع در آن ها وجود ندارد و تنها برای مسابقات مورد استفاده قرار می گیرد .

ترامپولین پارک که حتی در برخی اوقان به آن ها ترامپولین مهد کودک نیز گفته می شود ، این نوع ترامپولین ها از نظر ابعادی ممکن است بسیار بزرگ باشد ، این نوع ترامپولین ها اغلب به صورت مستطیلی تولید می شوند و ممکن است تعداد زیادی ترامپولین در کنار هم قرار بگیرند ، اغلب این ترامپولین ها را در شهر بازی و پارک ها دیده اید . کیفیت ساخت این نوع ترامپولین ها بسیار محکم و مقاوم است و ساختار آن ها ممکن است تفاوت های زیادی با دیگر ترامپولین ها داشته باشد .

اگر قصد خرید ترامپولین برای استفاده خانگی و یا شخصی را دارید پیشنهاد می کنیم تا این نوع ترامپولین ها را خریداری نکنید چرا که ممکن است فضای زیادی را اشغال کند ، اما در نقطه مقابل این محصولات بهترین گزینه برای استفاده در شهر بازی ، مهد کودک و حتی باشگاه های ورزشی بزرگ می باشد . نوع ساختار این ترامپولین ها شاید در نگاه اول شبیه به دیگر ترامپولین ها باشد اما اغلب تشک های این نوع ترامپولین ها از توری های آهنی و فنر ها تشکیل شده است . نوع ساختار سازه و طراحی آن نیز ممکن است تفاوت ها و شباهت هایی را با دیگر ترامپولین ها داشته باشد .

چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم ؟

ترامپولین شخصی یا همان ترامپولین های خانگی نیز از نمونه های دیگر ترامپولین ها هستند که محبوبیت زیادی را نیز در بین مشتریان پیدا کرده است ، این نوع ترامپولین ها از نظر طراحی بسیار متنوع هستند و شرکت های زیادی اقدام به تولید آن ها می کنند ، همانطور که از نام این محصول مشخص است بیشتر از ترامپولین به صورت شخصی استفاده می شود و ویژگی های زیادی را دارد .

از مهم ترین ویژگی های ترامپولین شخصی می توان به پرتابل بودن یا همان قابل حمل بودن اشاره کرد ، قابلیت حمل ترامپولین های شخصی حتی در بزرگ ترین ابعاد خود باعث شده تا مشتریان بتوانند به سهولت ترامپولین خود را جابجا کنند و به صورت دلخواه ترامپولین خود را جمع کرده و یا آن را باز کنند . به هاین نوع ساختار ساختار تاشو گفته می شود . ترامپولین های شخصی از نظر ابعاد تنوع بسیار بیشتری نسبت به سایر ترامپولین ها دارد .

چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم ؟

از نظر ابعادی ترامپولین های شخصی به سه دسته ترامپولین شخصی کوچک ، متوسط و بزرگ تقسیم می شوند ، ترامپولین های کوچک بیشتر برای کودکان طراحی شده و به همین دلیل نیز ابعاد کوچکتری دارند ، ترامپولین های متوسط نیز برای نوجوانان و ترامپولین های بزرگ برای بزرگسالان طراحی شده است ، با تهیه ترامپولین بزرگسال تمامی سنین می توانند از محصول استفاده کنند اما با خرید ترامپولین کودک دیگر بزرگسالان نمی توانند از محصول استفاده کنند .

ترامپولین های شخصی در بیشتر اوقات به صورت حفاظ دار تولید می شوند تا ایمنی محصول بسیار بالا تر برود ، وجود حفاظ به خصوص در ترامپولین های کودک بسیار ضروری است چرا که در غیر این صورت ممکن است کودک در هنگام استفاده از ترامپولین و موقع جامپ زدن دچار مشکل شوند ، وجود حفاظ حتی در ترامپولین های پارک نیز وجود دارد . 

چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم ؟

ترامپولین های خانگی از نظر جنس کف ممکن است تفاوت هایی با سایر ترامپولین ها داشته باشد ، اغلب این محصولات از کف پلی پروپیلن تشکیل شده است ، این جنس بسیار محکم و مقاوم بوده و می تواند در برابر وزن و ضربه مقاوم باشد ، همچنین این ترامپولین می تواند در برابر اشعه های خورشیدی و حتی رطوبت های ناشی از باران نیز مقاوم باشد ، برخلاف نمونه های بزرگ تر ، ترامپولین های شخصی و خانگی از توری های فلزی برای استحکام کف استفاده نمی شود و تنها پلی پروپیلن این نقش را ایفا می کند .

همانطور که در بخش های قبلی اشاره شد ترامپولین های شخصی فریم تا شو دارند به همین دلیل می توانید پایه ها را باز کرده و فریم را تا کنید تا در ابعاد کوچکتری جمع شوند ، به همین دلیل حجم بسته بندی آن ها بسیار کمتر بوده و به راحتی می توانید محصول خود را حمل کنید . کف ترامپولین های شخصی و خانگی نیز به مانند دیگر ترامپولین ها بوده و اغلب از فنر های فلزی متعدد برای اتصال کف به فریم استفاده می شود . ترامپولین های خانگی را حتی می توان برای مهد کودک و مراکز ورزشی نیز استفاده کنید .

چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم ؟

هر چه تعداد پایه های یک ترامپولین بیشتر باشد استحکام پایه ها نیز افزایش خواهد یافت . بزرگترین شرکت های تولید کننده ترامپولین محصولات خود را مطابق با استاندارد های بین المللی ایجاد می کنند ، پس سعی  کنید تا ترامپولین های خود را از برند های معتبر تهیه کنید تا بتوانید بهترین عملکرد را از سوی وسیله خود ببینید .

فروشگاه اینترنتی اینتکس یکی از بزرگترین نمایندگی های فروش ترامپولین خانگی و شخصی در ایران است که می توانید با کسب اطلاعات بیشتر از محصول خرید خود را انجام دهید ، فروشگاه اینتکس این محصولات را با ضمانت اصالت و سلامت کالا برای فروش گذاشته و شما عزیزان می توانید با صرف هزینه مناسب و ارزان تر صاحب یک ترامپولین زیبا و مقاوم شوید . برای خرید پس از وارد شدن به سایت فروشگاه وارد دسته بندی ترامپولین فنری و تشک جامپینگ بادی شوید و انواع ترامپولین های کودک و بزرگسال را با مشخصات و تصاویر مشاهده کنید .

Leave a Comment