چگونه تشک بادی خوب انتخاب کنیم ؟

چگونه تشک بادی خوب انتخاب کنیم ؟ همواره انتخاب یک بستر ایده آل و مناسب برای خوابیدن و استراحت کردن یکی از دغدغه های انسان ها و حتی حیوانات می باشد چرا که هر چه بستر نرم و راحتی را برای خوابیدن داشته باشیم می توانیم خوابی آرام تر و دلچسب تری را داشته باشیم . بسیاری از گرفتگی های عضلات و نداشتن خواب خوب در هنگام استراحت می تواند از نشانه های نبود یک تشک بادی نرم و طبی دانست . اما به مرور زمان و با روی کار آمدن تشک های ابری و بادی طبی ، استفاده از تشک های سنتی پشمی کمرنگ تر شد چرا که تشک های بادی مدرن رویه بسیار نرم و انعطاف پذیر را داشته و افراد می توانند حس بهتری را در هنگام خواب داشته باشند .

از این رو تولید تشک های بادی و تشک های ابری برای تخت خواب های چوبی بسیار رونق پیدا کرد به طوریکه امروزه می توانید تنوع بسیار زیادی از آن ها را در سراسر دنیا به خصوص در ایران پیدا کنید . با جایگزین کردن تشک های مدرن به جای تشک های قدیمی و سنتی نه تنها خواب بسیار راحتی را خواهید داشت بلکه برای رشد کودکان خود نیز قدم مهمی خواهید برداشت چرا که داشتن خواب کافی و همچنین استفاده از یک بستر مناسب ، استاندارد و طبی برای خوابیدن می تواند تا حد زیادی به رشد کودکان کمک کند که در ادامه دلایل و علت های آن ها به صورت کامل شرح می دهیم .

چگونه تشک بادی خوب انتخاب کنیم ؟

تشک های بادی که از جدید ترین تشک های حال حاظر می باشند ویژگی ها و مزایای زیادی را دارند که در برخی از زمینه ها موجب برتری نسبی آن ها حتی نسبت به تشک های ابری شده است ، از نمونه این ویژگی ها و مزیت ها می توان به حمل آسان تشک های بادی اشاره کرد ، تشک های بادی به دلیل اینکه بیشتر حجم آن ها را باد تشکیل می دهند و تنها جرم کمی از آن را بدنه تشکیل داده است وزنی بسیار سبک داشته و به همین دلیل حمل و جابجایی آن بسیار راحت شده است . به طور میانگین تشک های بادی یک نفر وزنی در حدود ۲ الی ۳ کیلوگرم و نمونه های دو نفره وزنی بالغ بر ۳ الی ۵ کیلوگرم دارند ، این در حالی است که تشک های ابری وزنی در حدود ۱۰ و حتی بیشتر دارند .

چگونه تشک بادی خوب انتخاب کنیم ؟

از دیگر مزیت هایی که منجر به پرتابل شدن و قابلیت حمل آن شده است حجم بسته بندی بسیار کم تشک های بادی می باشد ، شما می توانید حجم تشک های بادی را در هنگام جمع کردن به کمترین میزان خود برسانید به گونه ای که بتوانید تشک بادی خود را در داخل یک ساک یا کوله قرار دهید به همین دلیل شما حتی می توانید تشک های بادی خود را در سفر ها به همراه خود ببرید که این نوع ویژگی ها و مزیت ها در هیچ یک از تشک ها وجود ندارد . یکی از بیشترین نوع استفاده از تشک های بادی راه اندازی آن در کمپ های تفریحی و در داخل چادر های مسافرتی است .

چگونه تشک بادی خوب انتخاب کنیم ؟

چگونه تشک بادی خوب انتخاب کنیم ؟

تشک های بادی خوب تشک هایی هستند که بهترین اجناس برای ساخت آن ها استفاده شده باشد ، همچنین یک تشک بادی خوب دارای طراحی بسیار عالی و همچنین آرگونومی ساخت ایده آل و استاندارد می باشند به طوریکه یک شرکت باتجربه بایستی با با استفاده از مواد اولیه عالی و مرغوب و با به کار گیری طراحان و با استفاده از دستگاه های برش زنی و پرسینگ جدید و بروز اقدام به تولید تشک های بادی خود کنند .

راه هایی که می توان از آن طریق به یک تشک بادی خوب و مرغوب دست پیدا کرد می توان به خرید آن ها از مراکز معتبر و همچنین خریداری آن ها از برند های تولیدی بزرگ اشاره کرد . بهترین راه این است که تشک بادی خود را از برند ها و شرکت های معتبر و بزرگ جهانی خریداری کنید که شرکت هایی چون : اینتکس ، بست وی ، کلمن ، ایروبد ، سوند اند اسلیپ ، تکس اسپورت ، اسموف ، یاون ، ونزل و بیگ اگنس اشاره کرد که در صدر آن ها شرکت های بست وی ، اینتکس و کلمن قرار دارند و خرید از این برند ها بسیار توصیه می شود .

 

چگونه تشک بادی خوب انتخاب کنیم ؟

و اما روش دیگری که می توانید به یک تشک بادی خوب دسترسی داشته باشد مراجعه به مراکز فروش معتبر و بزرگ است که در ایران نیز اولین و بزرگ ترین نمایندگی فروش تشک بادی در ایران است فروشگاه اینترنتی اینتکس می باشد . فروشگاه تهران اینتکس با سال ها تجربه در زمینه فروش تشک بادی و دیگر محصولات بادی اولین و قدیمی ترین فروشگاه محصولات بادی در ایران است که می توانید محصولات بادی خود را با خیال راحت و با بهترین قیمت از این بستر به صورت اینترنتی و حضوری خریداری نمایید .

و اما نکاتی که باید در هنگام خرید تشک بادی بدانید و به آن ها توجه کنید جنس بدنه محصول و همچنین نوع طراحی و آرگونومی ساخت آن می باشد . هر چه جنس تشک بادی مرغوب تر باشد تشک کیفیت بالایی خواهد داشت . pvc از بهترین و مرغوب ترین اجناس برای تولید تشک بادی می باشد که بیشتر تشک های بادی از آن ساخته شده اند ، می توان گفت بیشتر شرکت های تولید کننده نیز از این محصول برای ساخت تشک بادی استفاده کرده اند چرا که pvc ساختار مقاوم و انعطاف پذیری دارد ، همچنین پی وی سی طول عمر بالایی داشته و انعطاف پذیری و قدرت کشسانی بالای آن نیز موجب شده است تا تشک بادی نیز انعطاف پذیر باشد .

چگونه تشک بادی خوب انتخاب کنیم ؟

پی وی سی ها به دلیل اینکه از مواد غیر شیمیایی ساخته شده اند هیچگونه آسیبی را به پوست انسان وارد نمی کند و کاملا سازگار با انسان و محیط زیست می باشد . البته خاصیت ضد آبی این جنس باعث شده است تا بتوانید برخی از تشک های بادی را بر روی آب نیز به عنوان تشک بادی روی آب استفاده کنید . تشک های بادی خوب دارای یک روکش دیگری بر روی خود هستند که از جنس جیر می باشد ، این لایه علاوه بر اینکه سطح تشک بادی را ضخیم تر کرده است باعث شده تا سطح تشک بادی لطیف تر و همچنین ضد تعریق باشد .

تشک های بادی خوب هستند که در ساخت آن ها از آرگونومی رویه مواج استفاده شده باشد ، رویه مواج ممکن است به صورت موازی ، مشبک و … طراحی شده باشد که استفاده از این نوع آرگونومی ساخت باعث می شود تا انعطاف پذیری تشک بادی افزایش یابد ، همچنین ساختار رویه مواج می تواند سطح تشک بادی را طبی تر کند زیرا این نوع طراحی باعث می شود تا جریان خون به صورت طبیعی و نرمال در جریان باشد . بسیاری از گرفتگی های عضلات نیز به همین دلیل است که در هنگام دراز کشیدن برخی از عضلات تحت فشار بوده و خون در رگ ها به سختی عبور می کند .

چگونه تشک بادی خوب انتخاب کنیم ؟

اگر قصد دارید از تشک بادی خود در سفر ها نیز استفاده کنید می توانید تشک های بادی را خریداری کنید که بر روی خود دارای بالش سرخود می باشند ، در این حالت شما را راه اندازی تشک بادی دیگر نیازی به بالش نخواهید داشت و به راحتی می توانید از یک تشک ایده آل در تمامی شرایط استفاده کنید .

Leave a Comment