چگونه چادر مسافرتی خوب را تشخیص دهیم ؟

چگونه چادر مسافرتی خوب را تشخیص دهیم ؟ چادر مسافرتی از نمونه وسایل همراه و بسیار کاربردی برای سفر است که امروزه بسیاری از مسافرین از این محصولات استفاده می کنند ، چرا که وجود یک چادر مسافرتی در سفر می تواند به مراتب سفر شما را ساده تر و راحت تر کند . امروزه تولید چادر های مسافرتی نیز بالا تر رفته و شرکت های بزرگی اقدام به تولید این محصولات می کنند ، از همین رو می توانید نمونه های بسیار خوبی از این محصولات را مشاهده و خریداری کنید .

اما سوال اینجاست که چگونه چادر مسافرتی خوب را تشخیص دهیم ؟ بساری از خریداران این محصولات سفری با توجه به زیاد شدن نمونه های تقلبی و بی کیفیت نگران هستند که نتوانند چادر مسافرتی ایده آل و خوبی را خریداری کنند به همین دلیل نیاز است تا مطالبی را در این راستا مطالعه کنند تا بتوانند در خرید چادر مسافرتی خود موفق باشند .

چگونه چادر مسافرتی خوب را تشخیص دهیم ؟

چادر های مسافرتی از نظر طراحی و آرگونومی ساخت تفاوت ها و شباهت هایی را دارد که این تفاوت ها باعث تمایز آن ها با دیگر نمونه ها شده است به همین دلیل نیز نیاز است تا بهترین نمونه را با شرایط آب و هوایی که قرار است چادر مسافرتی استفاده کنید تطبیق دهید . در این میان می توان به انواع چادر های مسافرتی معمولی و چادر کوهنوردی اشاره کرد ، ساختار این دو نوع چادر مسافرتی متفاوت از یکدیگر است به همین دلیل توصیه نمی شود تا از چادر های کوهنوردی برای آب و هوای معتدل استفاده کنید .

یکی از فاکتور های مهم در خرید چادر مسافرتی این است که به جنس بدنه و سازه محصول توجه داشته باشید ، مهم ترین عامل در کیفیت یک محصول فارق از نوع آن جنسی می باشد که برای ساخت محصول یا وسیله استفاده می شود ، پس توصیه ما این است که در هنگام خرید حتما به جنس چادر مسافرتی خود دقت کنید تا بتوانید بهترین عملکرد را از چادر مسافرتی خود داشته باشید .

امروزه شرکت های بسیار بزرگ و پر آوازه ای مانند بست وی ، کلمن ، کلمبوس ، کینگ کمپ ، فرینو ، هاسکی و … این محصولات را به صورت انبوه و تنوع طراحی و آرگونومی ایجاد می کنند ، اما جنسی که برای ساخت بدنه محصولات خود استفاده می کنند به اجناسی چون پارچه های برزنتی و شمعی مانند پلی استر ، پلی اورتان ، پلی اتیلن و … استفاده می کنند . اجناس نام برده از بهترین و با کیفیت ترین اجناس و پارچه ها برای تولید چادر مسافرتی و دیگر محصولات سفری مانند آلاچیق پیش ساخته استفاده می کنند .

چگونه چادر مسافرتی خوب را تشخیص دهیم ؟

از مهم ترین خصوصیات این اجناس می توان به ضد آب بودن آن ها و همچنین عایق بودن در برابر اشعه های مضر خورشیدی مانند فرابنفش می باشد ، البته چادر های مسافرتی در بازار وجود دارند که برای ساخت آن ها نیز از پلی استر استفاده شده است اما کیفیت بالایی ندارند ، علت آن این است که پارچه استفاده شده در آن از پلی استر ۱۰۰% نیست به همین دلیل در زیر باران های ملایم کارایی خوب و در صورت استفاده مداوم در زیر باران شدید می تواند آب را از خود عبور دهد .

به همین دلیل نیز توصیه می کنیم تا به جنس بدنه توجه داشته باشید و درصد بدنه را بدانید . برخی از چادر های مسافرتی نیز دارای ساختار دو پوش هستند یعنی بدنه آن ها از دو پوشش مجزا تشکیل شده است که بدنه اصلی آن ها قابل تنفس می باشد و پوشش دوم آن ها ضد آب است ، این نوع طراحی و استفاده از بدنه اصلی قابل تنفس باعث می شود تا چادر مسافرتی شما در آب و هوای بسیار گرم و شرجی و همچنین آب و هوای سرد عرق نکند ، همچنین در برابر رطوبت نیز مقاوم باشد .

چگونه چادر مسافرتی خوب را تشخیص دهیم ؟

چادر های مسافرتی دو پوش از بهترین نوع چادر های مسافرتی می باشد که خرید آن توصیه می شود . استفاده از چادر های دو پوش در آب و هوای معتدل نیز کارایی دارد به طوریکه دیگر نیازی به استفاده از پوشش دوم نخواهید داشت . پس میبینم که جنس بدنه تا حد بسیاری بر کیفیت چادر مسافرتی تاثیر دارد .

از دیگر عوامل موثر در کیفیت چادر مسافرتی جنس پایه ( همان سازه یا فریم یا ستون ) می باشد ، همانطور که معقول است سازه چادر مسافرتی است که می تواند استحکام و مقاومت چادر مسافرتی را تعیین کند ، پس هر چه جنس سازه یا پایه چادر مسافرتی مقاوم باشد ایستادگی چادر مسافرتی در برابر ضربه ، باد ، فشار و … بیشتر خواهد شد . طبق تحقیقات انجام شده از شرکت های معتبر سازنده چادر مسافرتی ، از اجناسی چون آلومینیوم ، آهن ، استیل ، پلاستیک و فایبرگلاس برای ساخت سازه چادر مسافرتی استفاده می شود .

اما در این میان استفاده از پایه های فایبرگلاسی و آلومینیومی استفاده بیشتری داشته است با کمی بررسی میبینیم که این دو جنس از مقاوم ترین و مستحکم ترین اجناس در میان سایر اجناس نام برده می باشد که علاوه بر ساختار مقاومی که دارند وزن سبک تری نیز دارند ، این مزیت باعث شده است تا وزن چادر های مسافرتی که از فایبرگلاس یا آلومینیوم ساخته شده است بسیار سبک تر از سایر چادر های مسافرتی باشد .

چگونه چادر مسافرتی خوب را تشخیص دهیم ؟

پس در هنگام خرید چادر مسافرتی دقت کنید تا چادر های مسافرتی را خریداری کنید که از پایه های فایبرگلاسی یا آلومینیومی ساخته شده باشند . این نوع چادر ها همچنین طول عمر بسیار بالایی دارند و همچنین در برابر رطوبت ، دماها و شرایط آب و هوایی مختلف می توانند عملکرد خوبی را از خود نشان دهند .

و اما همانطور که در ابتدای متن گفته شد قبل از خرید چادر مسافرتی خود بایستی شرایط آب و هوایی که قصد سفر به آن جا را دارید در نظر بگیرید ، همچنین تعداد نفراتی که قرار است از چادر مسافرتی استفاده کنند را نیز می بایست در نظر بگیرید . چادر های مسافرتی فارق از جنس بدنه و پایه ای که دارند دارای طراحی های متنوعی هستند که هر یک از طراحی ها مناسب برای یک منطقه آب و هوایی هستند .

چگونه چادر مسافرتی خوب را تشخیص دهیم ؟ اغلب چادر های مسافرتی که برای آب و هوای معتدل ساخته شده اند دارای درب بزرگ و پنجره های متعدد در کناره ها می باشد تا بدین ترتیب بتوانید با باز گذاشتن درب و پنجره تهویه هوای خوبی را داشته باشید . بیشتر چادر های مسافرتی بر روی درب و پنجره های خود توری یا پشه بندی دارند که با بسته نگه داشتن آن می توانید مانع ورود حشرات به داخل چادر شوید .

چگونه چادر مسافرتی خوب را تشخیص دهیم ؟

وجود درب و پنجره های متعدد بدون شک درز هایی بر روی بدنه ایجاد می کند که وجود آن ها برای چادر های مسافرتی کوهنوردی که در مناطق کوهستانی و شرایط جوی ناپایدار استفاده می شود می تواند دردسر ساز شود به همین دلیل چادر های مسافرتی کوهستانی فاقد پنجره هستند و یا درب و پنجره های کوچکی بر روی بدنه آن ها طراحی شده است .

ارتفاع سقف چادر های کوهنوردی کوتاه تر است تا بتواند به خوبی در برابر باد های شدید و باران ها مقاومت کنند ، اما چادر های مسافرتی معمولی با سقف بلند تری ساخته شده اند پس بهتر است برای استفاده چادر مسافرتی در آب و هوای خوب و مساعد چادر های بزرگتری را خریداری کنید . شما عزیزان می توانید انواع مختلفی از چادر های مسافرتی را مشاهده و با مطالعه ویژگی ها و مشخصات آن ها از فروشگاه اینتکس خریداری کنید .

Leave a Comment