گرمکن آب استخر از کجا بخرم ؟

گرمکن آب استخر از کجا بخرم ؟ گرمکن های آب استخر از نیاز های اصلی استخر های خانگی و حتی استخر های عمومی می باشد زیرا در فصول سرد سال و حتی در دسترس نبودن آب گرم برای پر کردن آب استخر می تواند مشکل ساز باشد ، یکی از این مشکلات ممکن است فرد را دچار سرما خوردگی کند .

اگر آب استخر سرد باشد شنا و آب تنی نمی تواند لذت کافی را به افراد بدهد و از آن جا که ممکن است حتی کودکان نیز از استخر استفاده کنند نیاز است تا گرمکن هایی را تهیه کنید تا آب استخر را با توجه به نیاز خود تغییر دهید و آن را گرم تر کنید .

پس میبنیم که لازمه هر استخری این است که دمای آن متعادل و مناسب باشد تا شناگران بتوانند با حفظ سلامت خود به بازی و حتی شنا کردن بپردازند . افت دما در بدن ممکن است باعث گرفتگی عضلات شناگران شود به همین دلیل هر چه آب گرم تر باشد گرفتگی کمتری را نیز شاهد خواهیم بود .

گرمکن آب استخر از کجا بخرم ؟

استفاده از گرمکن ها نه تنها برای استخر ها بلکه برای جکوزی نیز استفاده می شود ، دمای استخر ها اصولا بسیار بالا نیستند و بیشتر متناسب با دمای اتاق که دمای استاندارد می باشد کنترل می شود . دمای آب می تواند بر اثر های شیمیایی در آب و نیز وجود و رشد میکروب می تواند موثر باشد به همین دلیل بسیار توصیه می شود تا آب استخر کنترل شود ، وجود حرارت بالا تر می تواند بر روی گندزدا ها تاثیر مستقیمی بگذارد .

دمای استاندارد استخر

استخر ها به نسبت ابعاد و محیطی که قرار دارند ممکن است متفاوت باشد به همین دلیل بایستی محیط اطراف را مورد ارزیابی قرار دهید و طبق آن دمای استخر خود را کنترل کنید ، دمای استانداردی که برای انواع استخر ها در محیط بسته در نظر گرفته می شود کمتر از ۲۹ درجه است ، این میزان ممکن است کمتر باشد اما بیشتر از آن نیز باعث کسالت خواهد شد چرا که دما بیشتر بوده و گرمای بالا می تواند موجب خستگی شما در هنگام آب تنی و شنا شود .

همانطور که در بند قبلی اشاره شد میزان دمای استخر ها با توجه به دمای بیرونی تعیین می شود ، دمای بیرونی استخر نباید بیشتر از ۴ درجه گرم تر و یا ۲ درجه سرد تر از دمای استخر باشد و تا حد الامکان توصیه می شود تا دمای هر دو محیط یکسان باشد . استاندارد ترین تفاوت دمایی که محققان در نظر گرفته اند این است که دمای بیرونی ۳ درجه سانتی گراد گرم تر از دمای استخر باشد و همچنین دمای استاندارد آب نیز ۲۷ درجه سانتی گراد می باشد .

گرمکن آب استخر از کجا بخرم ؟

و اما در استخر های رو باز که محیط بیرونی تاثیر کاملا مستقیمی بر روی آب دارد می توانید با استفاده از گرمکن آب استخر دمای استخر را در فصول سرد سال کنترل کنید . اگر صاحب یک استخر خانگی رو باز هستید ممکن است در فصل های گرم سال مانند تابستان و اواسط ماه های تابستان مانند مرداد ماه هیچگونه نیازی به گرمکن آب استخر نداشته باشید چرا که نور خورشید بسیار گرم بوده و می تواند باعث گرم شدن آب استخر شود .

در این مواقع دیگر نیازی به گرمکن آب استخر نخواهید بود بلکه بایستی اقدام به سرد کردن آب و متعادل کردن دمای آن کنید ، استفاده از استخر با آب های گرم می تواند پس از ۱۰ دقیقه تاثیر های متفی خود را از قبیل تنگی نفس ، خستگی و ضعف عضلانی را به دنبال داشته باشد ، در این مواقع می توانید با اضافه کردن آب تازه و خنک تر ، استفاده از یخ های قالبی آب را خنک تر کنید .

هوا دهی به استخر نیز می تواند ۳ الی ۵ درجه به خنک تر شدن آب کمک کند ، این هوادهی می تواند به صورت ایجاد فواره های آب توسط پمپ های قوی شود . از این نوع هوادهی می توان علاوه بر خنک کردن آب ، محیط شاداب تری را نیز در اختیار داشته باشید .

گرمکن آب استخر از کجا بخرم ؟

اما استخر های روباز در فصل زمستان بسیار سرد تر خواهد شد و حتی ممکن است آب استخر شما در اثر سرمای بسیار زیاد یخ بزند ، در این نوع مواقع استفاده از استخر می تواند خطرات و مشکلاتی را به دنبال داشته باشد و اگر اقدام به خرید گرمکن آب استخر نکنید نمی توانید از استخر روباز خود استفاده کنید .

استفاده از استخر های روباز در فصول سرد سال که آب آن بسیار سرد است می تواند مشکلات قلبی و عروقی را به دنبال داشته باشد ، همچنین ممکن است باعث سرماخوردگی شدید شما شود ، در مواقع جدی تر نیز می تواند سکته و سنگ کوب شدن را به دنبال داشته باشد .

با این حال شما می توانید حتی در فصول سرد سال نیز با تهیه یک گرمکن آب استخر ، استخر روباز خود را در چله زمستان نیز استفاده کنید و لحظات خوشی را داشته باشید . و اما گرمکن های آب استخر که با نام هیتر نیز شناخته می شوند با توجه به توان و قدرتی که دارند برای ابعاد و ظرفیت های مختلف آب طراحی شده اند که می توانید به نسبت حجم و ظرفیت استخر خود این گرمکن های آب استخر را تهیه کنید .

گرمکن آب استخر از کجا بخرم ؟

هیتر های قدرتمند و بزرگتری نیز توسط شرکت ها تولید شده اند که قادر هستند تا استخر های بسیار بزرگ و عمومی را نیز گرم کنند ، حتی برخی از هیتر ها علاوه بر گرم کردن دمای استخر می توانند دمای بیرونی استخر را در صورت سرپوشیده بودن کنترل کنند .

روند کار گرمکن های استخر این است که با عبور دادن آب استخر به داخل محفظه های خود ، توسط المنت هایی که در درون گرمکن قرار گرفته اند باعث گرم شدن آب می شود . کنترل دمای گرمکن های آب استخر به صورت دستی بوده و شما می توانید به نسبت نیاز خود گرمکن خود را کنترل کنیذ . 

بر روی گرمکن های شرکتی صفحه نمایش دیجیتالی قرار گرفته است که می توانید با توجه به علامت های صفحه نمایش و دکمه های کنترلی گرمکن را تنظیم کنید . اما سوالی که ممکن است برای خریداران گرمکن های استخر پیش بیاید این است که گرمکن آب استخر از کجا بخرم ؟

گرمکن آب استخر از کجا بخرم ؟

فروشگاه تهران اینتکس یکی از مهتمد ترین فروشگاه های اینترنتی در ایران است که نمایندگی فروش گرمکن آب استخر را در ایران دارد ، این فروشگاه که اولین فروشگاه اینترنتی گرمکن آب استخر در ایران است با تجربه کاری بسیار بالای خود بهترین و با کیفیت ترین گرمکن های استخر را برای فروش گذاشته است تا خریداران بتوانند با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهند .

تمامی محصولات و گرمکن های آب استخر موجود در فروشگاه اینتکس ساخته شده در شرکت های معتبر بوده و کاملا برند هستند ، همچنین فروشگاه تمامی محصولات خود را با ضمانت چندین ساله به فروش می رساند . در فروشگاه می توانید انواع گرمکن های آب استخر را در ظرفیت ها و قدرت های ولتاژی و پمپاژی مشاهده کنید و بنا به نیاز خود محصول را خریداری کنید .

شرکت های سازنده استخر های پیش ساخته ای چون اینتکس و بست وی اقدام به تولید گرمکن های آب استخر نیز نموده اند که می توانید آن ها را تهیه کنید . همچنین در فروشگاه می توانید انواع گرمکن برند هایی چون ایمکس ( EMAUX ) در سری های مختلف HP ، گرمکن های برند امرالد ( EMERALD ) در سری های گوناگون PJ ، P ، PN و گرمکن هایی چون هایوارد ، هایپرپول ، کومر ، کوکیدو و … را خریداری کنید .

با وارد شدن به دسته بندی گرمکن آب استخر اینتکس می توانید تمامی مدل ها را به همراه تصاویر و مشخصات کامل مشاهده کنید و با مطالعه توضیحات و نقد و بررسی بهترین انتخاب را انجام دهید . شما عزیزان می توانید این محصولات را به صورت اینترنتی و تلفنی از سراسر ایران خریداری کنید و حتی به صورت حضوری از دفتر اصلی فروش خریداری نمایید .

گرمکن آب استخر از کجا بخرم ؟

Leave a Comment